Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Україна – держава-кандидат на вступ до ЄС / Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС
Правила походження, EUR.1 та інші митні питання
29.03.2021 | 12:40 | Департамент міжнародної співпраці у сфері економіки, торгівлі та сільського господарства.

Загальні умови отримання преференцій в рамках ПВЗВТ визначалися Протоколом І до Угоди про асоціацію, який оновлено Рішенням № 1/2018 Підкомітету Україна – ЄС з питань митного співробітництва від 21/11/2018.

Відповідно, застосовуються положення Доповнення І та Доповнення ІІ до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (далі – Конвенція ПЄМ).

Текст Конвенції в Офіційному віснику Європейського Союзу

Зокрема, підставою для застосування преференцій може бути наявність сертифіката з перевезення (походження) товару EUR.1 (форма сертифіката наведена у Додатку ІІІа до Доповнення І до Конвенції ПЄМ) або декларації походження (текст декларації наведено у додатку IVа до Доповнення І до Конвенції ПЄМ; умови складання декларації походження визначено в статті 21 Доповнення І до Конвенції ПЄМ).

З 1 січня 2016 року сертифікати EUR.1 видають митні органи на безоплатній основі. Порядок заповнення та видачі митницею даного сертифіката затверджено наказом Мінфіну від 20.11.2017 № 950.

Інформацію про місця розміщення підрозділів митниць, які здійснюють видачу сертифікатів можна отримати на  веб-порталі Держмитслужби.

Наявність сертифіката з перевезення товарів EUR.1 не вимагається у випадках, якщо:

  • загальна вартість партії товарів, що відповідає правилам походження, не перевищує 6 000 євро (для отримання преференцій в країнах ЄС експортер самостійно декларує походження товарів в декларації походження);
  • експортер має статус уповноваженого (відповідно до статті 22 Доповнення І до Конвенції ПЄМ);
  • в країнах ЄС товари оподатковуються за нульовою ставкою ввізного мита Митного тарифу (за винятком положень Правил походження щодо кумуляції та квот).

Наказ Міністерства фінансів України від 20.11.2017 № 950 "Про затвердження Порядку заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення (походження) товару EUR.1"

Наказ Міністерства фінансів України від 07.10.2014 № 1013 "Про затвердження Порядку надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (схваленого) експортера

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2