Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Діяльність України у Світовій організації торгівлі / Участь України в роботі регулярних органів СОТ / Участь у засіданнях інших органів СОТ
Інформація щодо участі України в роботі Комітету учасників з розширення торгівлі товарами для інформаційних технологій (6 квітня 2022 року)
11.04.2022 | 18:36 | Департамент багатосторонніх та двосторонніх торговельних угод.

6 квітня 2022 року в рамках СОТ відбулось 76-те засідання Комітету учасників з розширення торгівлі товарами для інформаційних технологій, на початку якого члени СОТ привітали із приєднанням Лаоської Народної-Демократичної Республіки до Угоди про інформаційні технології (далі – ITA).

Відповідно до порядку денного під час заходу учасниками було проведено огляд сфери охоплення товарів, які підпадають під дію ITA, програми роботи з питань нетарифних заходів, розглянуто питання щодо врегулювання розбіжностей у класифікації товарів інформаційних технологій, а також окремі наявні в учасників торговельні занепокоєння.

Основну увагу в ході засідання було приділено огляду поточного стану імплементації Декларації міністрів з питань торгівлі інформаційними технологіями, зокрема у контексті розгляду заявки Республіки Білорусь (далі – Білорусь) на приєднання до ITA в якості однієї із сторін угоди.

Під час розгляду цього пункту порядку денного такі члени СОТ як Австралія, Албанія, Велика Британія, Ісландія, Канада, Республіка Корея, Нова Зеландія, США, Швейцарія, ЄС та Японія із посиланням на спільну заяву від 22 березня 2022 року підтримали суверенність і територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах включно з морськими та рішуче засудили умисну, невиправдану, неспровоковану та незаконну війну, розпочату Російською Федерацією (далі – Росія) за підтримки Білорусі проти України.

Вказані члени СОТ підкреслили катастрофічні гуманітарні наслідки збройної агресії Росії проти України, яка є кричущим порушенням міжнародного права, Статуту ООН, а також демократії, свободи та прав людини, звинуватили її у спричиненні дій, несумісних із базовими принципами міжнародного порядку, заснованого на дотриманні правил, взаємності та прозорості, і закликали негайно вивести війська з території України. Серед іншого, делегатка ЄС анонсувала запровадження у відповідь на незаконні дії Росії 5-го пакету санкцій.

Крім того, згадані учасники засудили причетність Білорусі до вторгнення Росії в Україну, що є несумісним із принципами та цінностями СОТ, зауважили про невідповідність Білорусі вимогам членства в Організації та повідомили про припинення розгляду відповідних заявок про її приєднання як до ITA, так і СОТ.

Під час свого виступу представник України поінформував учасників про наслідки війни, розпочатої Росією проти України, підкреслив застосування Росією товарів, охоплених ITA, при створенні широкого переліку засобів ураження для скоєння воєнних злочинів проти України, закликав усіх учасників ITA запровадити ембарго на торгівлю згаданими товарами з Росією.

При цьому делегат зауважив про безпосередню роль Білорусі у здійсненні повномасштабного нападу на України, подякував учасникам за солідарність і припинення розгляду відповідних заявок Білорусі, а також звернувся до членів СОТ із закликом підтримати Україну в боротьбі за демократичні принципи та людську гідність.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2