Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Регуляторна діяльність / Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
Звіт про базове відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2015 № 249 “Про внесення змін до пункту 26 Порядку проведення державних випробувань, державної реєстрації та перереєстрації, видання переліків пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”
16.05.2016 | 14:42 | Департамент розвитку підприємництва та регуляторної політики.

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується.

Постанова Кабінету Міністрів України від 22.04.2015 № 249 “Про внесення змін до пункту 26  Порядку проведення державних випробувань, державної реєстрації та перереєстрації, видання переліків пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”

2. Назва виконавця заходів з базового відстеження.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

3. Цілі прийняття акта.

Усунення проблемної колізії у здійсненні господарської діяльності підприємствами, що займаються виробництвом, імпортом та торгівлею пестицидами та агрохімікатами, які були експериментально зареєстровані на 2 роки та отримали подовження терміну експериментальної реєстрації: нерозповсюдження у 2015 році однорічного обмеження терміну подовження експериментальної реєстрації на препарати, що вже були експериментально зареєстровані та отримали подовження терміну експериментальної реєстрації.

4. Строк виконання заходів з відстеження.

З 22 березня 2016 року по 22 квітня 2016 року.

5. Тип відстеження.

Базове.

6. Методи одержання результатів відстеження.

Статистичний.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних.

Відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України здійснювалось шляхом аналізу інформації щодо державної реєстрації та перереєстрації, у тому числі щодо експериментальної реєстрації засобів захисту рослин (пестицидів та агрохімікатів), отриманої від Мінприроди.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

Кількісним значенням показника результативності є:

- цільова група - кількість суб’єктів господарювання, діяльність яких підпадає під дію акта.

- статистичні показники, що характеризують стан сфери господарської діяльності, у яких здійснювалося державне регулювання. 

Дія акта поширюється на всіх суб’єктів господарювання, що займаються виробництвом, імпортом та торгівлею засобами захисту рослин (пестицидами та агрохімікатами).

Для цього проведено аналіз кількості зареєстрованих, перереєстрованих або експериментально зареєстрованих засобів захисту рослин (пестицидів та агрохімікатів) у період дії регуляторного акта. Так, за даними Мінприроди, у 2015 році було зареєстровано 700 засобів рослин (у 2014 році – 650). При цьому у 2015 році експериментально зареєстровано 70 засобів захисту рослин.  

Таким чином, нерозповсюдження  однорічного обмеження терміну подовження експериментальної реєстрації на препарати, що вже були експериментально зареєстровані та отримали подовження терміну експериментальної реєстрації дозволило у 2015 році як експериментально зареєструвати, так і подовжити експериментальну реєстрацію для 70 препаратів. Це позитивно вплинуло на господарську діяльність суб’єктів господарювання, що  займаються виробництвом, імпортом та торгівлею засобами захисту рослин (пестицидами та агрохімікатами).

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.

За результатами базового відстеження результативності даного регуляторного акта можна зробити висновок, що регуляторний акт досягнув визначених цілей. Разом з цим термін дії регуляторного акта закінчився 31.12.2015 року. В цьому зв’язку повторне та періодичне здійснення відстеження  результативності регуляторного акта здійснюватися не буде.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2