Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Регуляторна діяльність / Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
ЗВІТ про базове відстеження результативності наказу від 04.08.2015 № 914 зареєстрованого в Мін’юсті 25.08.2015 за № 1022/27467 “Про затвердження визначень основних одиниць SI, назв та визначень похідних одиниць SI, десяткових кратних і частинних від одиниць SI, дозволених позасистемних одиниць, а також їхніх позначень та правил написання”
15.02.2016 | 15:29 | Департамент технічного регулювання.

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер.

Наказ Мінекономрозвитку від 04.08.2015 № 914 "Про затвердження визначень основних одиниць SI, назв та визначень похідних одиниць SI, десяткових кратних і частинних від одиниць SI, дозволених позасистемних одиниць, а також їх позначень та Правил застосування одиниць вимірювання і написання назв та позначень одиниць вимірювання і символів величин" зареєстрований у Мін'юсті 25.08.2015 за № 1022/27467 (далі – наказ).

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

3. Цілі прийняття акта

Основними цілями прийняття наказу є реалізація Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" та встановлення на рівні нормативно-правового акта центрального органу виконавчої влади у сфері метрології основних одиниць вимірювання Міжнародної системи одиниць (SI), назв та визначення похідних одиниць SI, десяткових кратних і частинних від одиниць SI, дозволених позасистемних одиниць, а також їх позначень та правил написання з урахуванням Директиви Ради Європейського Союзу 80/181/ЄЕС від 20.12.1979 "Про спрощення законів країн-членів ЄС стосовно одиниць вимірювань та анулювання Директиви 71/354/ЕЕС".

4. Строк виконання заходів з відстеження

З 01.11.2015  по 31.12.2015

5. Тип відстеження

Базове відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження.

Статистичний метод одержання результатів відстеження.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежується результативність, а також способи одержання даних.

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося шляхом аналізу офіційної статистичної інформації щодо кількості звернень від заінтересованих сторін стосовно необхідності внесення змін до наказу і надання роз'яснень щодо його положень.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Показники результативності

2015 рік

Кількість звернень заінтересованих сторін щодо надання роз'яснень стосовно поширення дії наказу та  необхідності внесення змін до наказу

2

До Мінекономрозвитку звернулась Американська торгівельна палата в Україні та Українська асоціація прямого продажу стосовно поширення дії наказу на позначення номінальної кількості товару одиниць вимірювання у маркуванні парфумерно-косметичної продукції, продукції побутової хімії, харчових продуктів, кормів для тварин.

У відповідь на зазначені листи Мінекономрозвитку повідомило, що:

Законом України від 16.09.2014 № 1678 – VII ратифіковано Угоду про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (далі – Угода).

Відповідно до пункту 1.4  додатку III глави 3 «Технічні бар’єри у торгівлі» розділу IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею» Угоди українська сторона має досягти повного узгодження національного горизонтального (рамкового) законодавства з законодавством ЄС стосовно ″одиниць виміру″.

Виконання пункту 1.4  стало можливим завдяки прийняттю наказу, розробленого на основі Директиви Ради Європейського Союзу 80/181/ЄЕС від 20.12.1979 "Про спрощення законів країн-членів ЄС стосовно одиниць вимірювань та анулювання Директиви 71/354/ЕЕС".

Відповідно до статті 23 Закону України  «Про метрологію та метрологічну діяльність» (далі – Закон) метрологічному нагляду за кількістю фасованого товару в упаковках підлягають готові упаковки будь-якого виду під час фасування і продажу товару в разі, коли вміст таких упаковок не може бути змінений без їх розкривання чи деформування, а кількість товару зазначена в одиницях маси, об'єму або іншої фізичної величини.

На упаковці фасованого товару повинна бути зазначена номінальна кількість товару в одиницях маси, об'єму або іншої фізичної величини, якщо інше не передбачено нормативно-правовими актами, - також інша інформація згідно з метрологічними вимогами до відповідних фасованих товарів.

Пунктом 24 частини першої статті 1 Закону визначено, що фасований товар – призначений для продажу товар, упакований за відсутності кінцевого споживача, при цьому кількість товару в упаковці має певне значення, зазначене на упаковці, що відповідає заздалегідь вибраному номінальному значенню і яке не може бути змінене без розкривання упаковки або її видимого пошкодження.

Відповідно до статті 3 Закону до сфери законодавчо регульованої метрології, зокрема, належить сфера «торговельно-комерційні операції та розрахунки між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем)».

Отже, дія наказу поширюється на одиниці вимірювання номінальної кількості товару на маркуванні парфумерно-косметичної продукції, продукції побутової хімії, харчових продуктах та кормів для тварин.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

За результатами аналізу отриманих значень показників результативності даного регуляторного акта, можна зробити висновок, що регуляторний акт має високий ступінь досягнення визначених цілей. Рівень поінформованості суб’єктів господарювання щодо основних положень акту оцінюється як високий, оскільки вони поінформовані Мінекономрозвитку про основні положення регуляторного акту шляхом розміщення його на офіційному веб-сайті Міністерства.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2