Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Регуляторна діяльність / Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
Звіт про періодичне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 № 709 "Про затвердження переліку галузей або сфер діяльності, в яких не допускається утворення державних холдингових компаній у процесі корпоратизації та приватизації"
16.06.2014 | 13:33 | Департамент відносин власності.

Назва виконавця заходів відстеження

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Цілі прийняття акта

Постанова Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 № 709 "Про затвердження переліку галузей або сфер діяльності, в яких не допускається утворення державних холдингових компаній у процесі корпоратизації та приватизації" (далі – постанова) розроблена на виконання частини третьої статті 6 Закону України "Про холдингові компанії в Україні".

Ціллю прийняття зазначеної постанови є обмеження монополізації певних галузей або сфер діяльності шляхом недопущення утворення в них державних холдингових компаній.

Постановою встановлено, що утворення державних холдингових компаній у процесі корпоратизації та приватизації не допускається в наступних галузях або сферах діяльності: ювелірна промисловість; проведення робіт із землеустрою, оцінка земель; паливно-енергетичного комплексу (діяльність, пов’язана з розвідуванням, видобутком, переробкою, виробництвом, зберіганням, транспортуванням, передачею, розподілом, торгівлею, збутом чи продажем енергетичних продуктів (енергоносіїв) – палива, електричної і теплової енергії), крім підприємств вугільної та атомної промисловості; телекомунікації; житлово-комунальне господарство.

У паливно-енергетичному комплексі, телекомунікаціях та житлово-комунальному господарстві забороняється утворення державних холдингових компаній, у разі коли до складу державної холдингової компанії пропонується включити одночасно суб’єкти природних монополій та суб’єкти господарювання, які діють на конкурентних ринках.

Строк виконання заходів відстеження

Червень 2014 р.

Тип відстеження

Періодичне.

Методи одержання результатів відстеження

Статистичні дані.

Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність,            а також способи одержання даних

Результативність дії постанови відстежувалась на основі фактичних даних Міністерства щодо звернень засновників для отримання згоди Мінекономрозвитку на утворення державних холдингових компаній.

Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Основним кількісним показником результативності цього регуляторного акта є кількість створених державних холдингових компаній.

Загальні засади функціонування холдингових компаній в Україні, а також особливості їх утворення, діяльності та ліквідації встановлені Законом України "Про холдингові компанії в Україні".

Частиною шостою статті 6 зазначеного Закону України встановлено, що рішення про утворення державної холдингової компанії в процесі корпоратизації (приватизації) приймає орган, уповноважений управляти державним майном, державний орган приватизації за погодженням з Кабінетом Міністрів України.

Порядок утворення державної холдингової компанії, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2012 № 773 (далі – Порядок).

За погодженням з Мінекономрозвитку, Мінфіном, Фондом державного майна, НКЦПРФ, Антимонопольним комітетом та Мін’юстом орган управління, в залежності від способу створення компанії, подає в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України узгоджений проект рішення щодо утворення або погодження утворення компанії разом з відповідними документами, які зазначені в Порядку.

У разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про утворення або  погодження утворення компанії, орган, який подав проект відповідного рішення, здійснює заходи щодо забезпечення утворення компанії відповідно до вимог законодавства.

Слід зазначити, що з дня прийняття постанови до Мінекономрозвитку не надходило звернень стосовно отримання згоди на утворення державних холдингових компаній у галузях та сферах діяльності, визначених постановою.

Також, показником результативності є рівень поінформованості суб’єктів управління корпоративними правами держави з основних положень акта. Так, суб’єкти управління корпоративними правами держави мають вільний доступ до нормативно-правової бази на сайтах Верховної Ради України (http://zakon.rada.gov.ua) та Кабінету Міністрів України (http://www.me.gov.ua).

Оцінка результатів регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Результати періодичного відстеження постанови свідчать про досягнення встановлених цілей. Визначення переліку галузей або сфер діяльності, в яких не допускається утворення державних холдингових компаній у процесі корпоратизації та приватизації, дозволяє суб’єктам господарювання здійснювати діяльність на засадах вільної конкуренції, що сприяє обмеженню монополізації даних галузей або сфер діяльностей та запобігає виникненню негативних економічних наслідків.

 

Заступник Міністра економічного розвитку

і торгівлі України – керівник апарату                                                    Роман КАЧУР

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2