Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
09.07.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2087 / 2199
Доброго дня. Маю два питання. Перше. Було проведено відкриті торги. Сума закупівлі - 428000 грн. Під час закупівлі було зекономлено 80 000 грн. Чи потрібно проводити спрощену закупівлю, чи відкриті торги? Друге питання. Проведено тендер на закупівлю різних матеріалів за одним предметом закупівлі (вартість була 190 тис.грн.) Через два тижні виділили 40 000 додаткових коштів, яких Замовник не міг передбачити. Чи можемо ми укласти пряму угоду на 40 000грн, користуючись розясненням МЕРТУ (лист МЕРТУ № 3302-06/29640-06 від 14.09.2017), де вказується одна з причин, коли можна робити закупівлю без урахування уже здійснених закупівель за цим же предметом: виникнення додаткової потреби у товарах, роботах чи послугах, яку замовник не міг передбачити? Чи взагалі можемо використовувати дане роз'яснення в роботі? Дякую за відповідь.
Відповідь
09.07.2020 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
1664 / 1669
Доброго дня. Питання щодо 24 години на виправлення невідповідностей в ТП. В ТД зазначено, що ТП та усі документи, що готуються учасником, викладаються українською мовою. Якщо документи складені іншою мовою, то надається переклад на українську. Учасник надав акт вик робіт на підтвердження критеріїв ст. 16 російською мовою бех перекладу. Чи можна надати йому 24 години на виправлення цього недоліка враховуючи, що більше зауважень до ТД немає?
Відповідь
09.07.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2309 / 2285
Беручи до уваги підходи до визначення замовників, які наведені в роз’ясненні від 21.05.2020 року, комунальне підприємство засновником якого є селищна рада, і яке окрім своєї комерційної діяльності надає послуги на умовах, встановлених рішенням селищної ради є замовником і має здійснювати закупівлі товарів, робіт і послуг, керуючись вартісними межами, визначеними Законом. Разом з тим, не зрозуміло, чи потрібно такому Комунальному підприємству проводити процедури закупівель для придбання товарів, робіт і послуг в рамках своєї комерційної діяльності. Наприклад: Комунальне підприємство перемогло на торгах, уклало договір з селищною радою на виконання робіт з благоустрою. Для виконання такого договору Комунальному підприємству необхідно придбати будівельні матеріали. Питання: чи має таке Комунальне підприємство проводити процедури закупівель щодо придбання матеріалів для виконання договору укладеного за результатами торгів?
Відповідь
08.07.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
2235 / 2222
Вияснення під якою процедурою провести код ДК
Відповідь
08.07.2020 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
2132 / 2134
Нами 11.06.2020 було задене питання: Відповідно до ст.3 ч.7 п.5 замовник може укласти прямий договір без проведення спрощеної закупівлі, в разі виникнення додаткових робіт, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50% ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури. Виходячи з цієї вимоги основний договір повинен бути укладений за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури. Виникає питання, як укладати договір на додаткові роботи, якщо основний договір укладений до 19.04.2020 та без застосування електронної системи, сума була до 1,5 млн.грн. Чи можливо в даній ситуації укласти прямий договір на виконання додаткових робіт без проведення спрощеної закупівлі? 08.07.2020 Вами надано відповідь: Шановний користувачу, повідомляємо, що на аналогічне за змістом питання надано відповідь у запиті 775/2020, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=76ca96f9-fb28-45ce-8908-a3188d9fb68c&lang=uk-UA Але ця відповідь не розв'язує нашу проблему, оскількі відповідь стосується основного договору, який укладено до 19.04.2020 за результатом тендеру. Наше питання стосується договору, який укладено до 19.04.2020 без застосування електронної системи, сума була до 1,5 млн.грн. Будь ласка, надайте відповідь на наше питання.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2