Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
28.07.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
968 / 1003
21.07.2023 набрала чинності постанова Уряду № 736 від 18.07.2023 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 р. № 1275 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», у зв’зку з чим внесено зміни до Постанови № 1275 від 11.11.2022 «Про затвердження особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» (далі — Постанова № 1275) та Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану (далі — Особливості оборонних закупівель). У замовників оборонної сфери виникає чимало питань, просимо надати роз’ясненя: 5.Чи потрібно передавати Оголошення про закупівлю (згідно додатку 2 до Постанови 1275 та статті 30 Закону України про оборонні закупівлі) для закупівель до 200 тис./1,5 млн та для закупівель понад 200тис/1,5 млн. ? Зокрема в гугл таблицю при здійсненні відкритих торгів, спрощеної закупівлі чи запиту цінової пропозиції?
Відповідь
28.07.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
926 / 907
21.07.2023 набрала чинності постанова Уряду № 736 від 18.07.2023 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 р. № 1275 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», у зв’зку з чим внесено зміни до Постанови № 1275 від 11.11.2022 «Про затвердження особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» (далі — Постанова № 1275) та Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану (далі — Особливості оборонних закупівель). У замовників оборонної сфери виникає чимало питань, просимо надати роз’ясненя: 2. Відповідно до пункту 10 Особливостей оборонних закупівель за результатами здійснення закупівель за умови, що вартість товарів і послуг дорівнює або перевищує 200 тис. гривень, робіт — 1,5 млн. гривень, державний замовник оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель , протягом 10 робочих днів з дня укладення такого договору. Додатки до звітів про договори про закупівлю послуг із забезпечення комплектами продуктів харчування, послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з організації харчування військових частин оприлюднюються у форматі Excel. Це означає що якщо замовник проведе відкриті торги чи спрощену закупівлю він усе одно додатково повинен розмістити звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель , протягом 10 робочих днів з дня укладення такого договору?
Відповідь
26.06.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2231 / 2321
Якщо Учасник процедури закупівлі внесений у «Зведені відомості щодо спотворення результатів торгів» за вчинені порушення Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій суб'єктів господарювання, що стосуються спотворення результатів торгів та позбавлений права приймати участь у публічних закупівлях на три роки, то чи має право Замовник укладати договори без використання електронної системи закупівель (прямі договори) із таким Учасником?
Відповідь
08.06.2023 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1328 / 1258
П.12 Особливостей передбачено, що у разі здійснення закупівлі товару, вартість якого становить або перевищує 100 тис. гривень, з використанням електронного каталогу, замовник здійснює відбір постачальника шляхом запиту ціни пропозицій постачальників відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822. П.68 Порядку №822 передбачено, що за результатами проведеного відбору постачальника через електронний каталог замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до статті 10 Закону. Вимогами абз.3 п.10 Особливостей встановлено, що звіт про результати проведення закупівлі з використанням електронної системи закупівель оприлюднюється відповідно до вимог Закону з урахуванням цих особливостей (крім закупівель із застосуванням електронного каталогу). Запитанння: 1. Що означає фраза «крім закупівель із застосуванням електронного каталогу» з абз.3 п.10 Особливостей? Вона відноситься до строків оприлюднення звіту або говорить про те, що звіти для закупівель через ел.каталог не оприлюднюються? 2. чи взагалі має замовник оприлюднювати звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, якщо закупівля здійснена на суму від 50 тис. грн через ел.каталог? 3. який строк для публікації такого звіту ? з п.68 Порядку №822 вбачається, що строк встановлений відповідно до статті 10 Закону. 4. Чи підпадають закупівлі, що проведені через ел.каталог під моніторинг ДАСУ відповідно до п. 23 Особливостей?
Відповідь
24.05.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2210 / 2226
Пунктом 11 Особливостей визначено, що для здійснення закупівель товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких є меншою ніж 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких є меншою ніж 200 тис. гривень, робіт, вартість яких є меншою ніж 1,5 млн гривень, замовники можуть використовувати електронну систему закупівель відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель, у тому числі електронний каталог для закупівлі товарів. Державне підприємство «ПРОЗОРРО» наказом від 20.10.2022 № 25 затвердило Інструкцію про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в Особливостях. Умовно кажучи, для таких закупівель за Інструкцією ми використовуємо не повністю та дещо уточнений порядок проведення спрощених закупівель за статтею 14 Закону. Враховуючи зазначене, при оголошенні спрощеної закупівлі як враховувати пункти щодо забезпечення тендерної пропозиції, а саме «Забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції не повертається у разі: 1) відкликання тендерної пропозиції/пропозиції учасником після закінчення строку її подання, але до того, як сплив строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними; 2) непідписання договору про закупівлю учасником, який став переможцем тендеру/спрощеної закупівлі; 3) ненадання переможцем процедури закупівлі (крім переговорної процедури закупівлі) у строк, визначений частиною шостою статті 17 цього Закону, документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону; 4) ненадання переможцем процедури закупівлі (крім переговорної процедури закупівлі)/спрощеної закупівлі забезпечення виконання договору про закупівлю після отримання повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, якщо надання такого забезпечення передбачено тендерною документацією/оголошенням про проведення спрощеної закупівлі.» Чи потрібно прописувати «3) ненадання переможцем процедури закупівлі (крім переговорної процедури закупівлі) у строк, визначений частиною шостою статті 17 цього Закону, документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону;» в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі саме в такому вигляді? Чи оскільки цей підпункт не стосується спрощеної закупівлі ( бо не передбачено Законом надання переможцем документів переможця) не потрібно взагалі прописувати в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2