Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки україньскі літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
07.05.2020 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
0 / 0
Чи потрібно включати до складу тендерної документації кваліфікаційні вимоги визначені с. 16 Закону при закупівлі наприклад електричної енергії... Насклільки я розумію заборона встановлення таких вимог (абз. другий част. 3 ст. 16 стьарої редакції Закону) виключена в новій редакції закону? Просимо надати відповідь за можливості у найкоротший термін. З повагою Явтушенко В.П.
Відповідь
05.05.2020 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
3 / 1
Доброго дня! Скажіть будь-ласка чи потрібно зберігати в паперовому вигляді тендерні документації. Дякую.
Відповідь
04.05.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4 / 2
Тендерний комітет ОК ВЕП «Держпром» звертається до Вас з проханням надати роз'яснення щодо ситуації, що склалася у зв’язку із набранням чинності Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” (далі - нова редакція Закону) від 19.09.2019 № 114-ІХ та введенням його в дію 19.04.2020 та необхідністю у проведенні підприємством процедур закупівель. Згідно листа Мінекономіки № 3304-04/25806-06 від 21.04.2020, відповідно до пункту 1 частини першої статті 9 нової редакції Закону розроблення та затвердження нормативно-правових актів (далі - НПА), необхідних для виконання цього Закону та регулювання державної політики у сфері закупівель належить до основних функцій Уповноваженого органу. Так, згідно з наказом Мінекономіки від 07.04.2020 № 648 “Про веб-портал Уповноваженого органу з питань закупівель”, інформаційно-телекомунікаційну систему “PROZORRO” (за адресою в мережі Інтернет: www.prozorro.gov.ua) визначено веб-порталом Уповноваженого органу з питань закупівель. Відповідальним за забезпечення функціонування та наповнення веб-порталу визначено Державне підприємство “ПРОЗОРРО”. У нашого підприємства виникла необхідність у проведенні процедури закупівлі відкриті торги, але на сьогоднішній день на офіційному сайті “PROZORRO” в наявності лише примірна тендерна документація, яка носить тільки рекомендаційний характер. Також відсутні нормативні акти, які затверджують порядок визначення предмета закупівлі, оскільки попередні нормативно-правові акти, зокрема Наказ Мінекономрозвитку №454 від 17.03.2016 р., що регламентує порядок визначення предмета закупівлі, скасовано. Отже, наразі немає можливості внести в річний план закупівлю та вірно визначити предмет закупівлі за кодом згідно класифікатора, дотримуючись при цьому законодавства. Вищевикладене питання потребує негайного вирішення, оскільки проведення процедур закупівель, що відбувається з порушеннями законодавства тягне за собою відповідальність згідно зі ст.164 «Порушення законодавства при закупівлі» нової редакціі Закону, зокрема накладення штрафів. Тендерний комітет ОК ВЕП «Держпром» сподівається на отримання відповіді в найкоротші терміни з метою дотримання законодавства у сфері закупівель згідно з Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” від 19.09.2019 № 114-ІХ.
Відповідь
29.04.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
0 / 0
Відповідно до частини 4 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб’єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз "або еквівалент". Враховуючи вищезазначене виникає питання, чи зобов’язаний замовник торгів у тендерній документації зазначати обгрунтування застосування посилання на конкретні (торгові) марку, патенти, типи, конкретне місце походження, тощо?
Відповідь
29.04.2020 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
0 / 0
Відповідно до частини 5 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» замовникам забороняється вимагати від учасників засвідчувати документи (матеріали та інформацію), що подаються у складі тендерної пропозиції, печаткою та підписом уповноваженої особи, якщо такі документи (матеріали та інформація) надані у формі електронного документа через електронну систему закупівель із накладанням кваліфікованого електронного підпису. Враховуючи вищезазначене виникає питання, чи може замовник вимагати від учасників надання у складі пропозицій засвідчених печаткою та підписом уповноваженої особи документів (матеріалів та інформації) із накладанням електронного цифрового підпису?
Відповідь
Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2