Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
10.11.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
5600 / 5583
У тендерній документації замовника відсутня форма цінова пропозиція. Чи є це помилкою тендерної документації? Чи обов'язкова подача форми пропозиції з ціною у вигляді документа з печаткою чи ні, згідно зі статтею 25 закону, що це повинен бути саме документ? Або достатньо лише вказати вартість через систему прозорро і подати всі інші необхідні кваліфікаційні документи.
Відповідь
10.11.2018 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
4113 / 4205
Згідно з пунктом 7 частини четвертої статті 36 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, ЗМІНИ БІРЖОВИХ КОТИРУВАНЬ або показників Platts, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. Виходячи з цього, просимо надати консультацію з наступного питання: 1. Чи може замовник встановлювати в договорі про закупівлю порядок зміни ціни товару (природного газу) у разі зміни: 1) середньозваженої ціни на природний газ ресурсу відповідного місяця угод на Товарній біржі «Українська енергетична біржа» https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/Natural+gas/ 2) котирування ціни природного газу у віртуальній торгові точні угод на Товарній біржі «Українська енергетична біржа» https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/Natural+gas/ 2. Якщо так, то чи буде достатнім підтвердженням інформації про зміну відповідних біржових котирувань інформація (скріншот) з сторінки офіційного веб-сайту ТБ «Українська енергетична біржа» https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/Natural+gas/
Відповідь
10.11.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
6898 / 6774
Згідно з абзацом першим частини третьої статті 17 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) замовник у тендерній документації зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВІДСУТНІСТЬ ПІДСТАВ, ВИЗНАЧЕНИХ У ЧАСТИНАХ ПЕРШІЙ І ДРУГІЙ ЦІЄЇ СТАТТІ, НАДАЄТЬСЯ В ДОВІЛЬНІЙ ФОРМІ. При цьому Законом не передбачено необхідність подання вказаної інформації у вигляді окремого файла з документом, що містить таку інформацію. Так само Законом не передбачено можливості (права) замовника визначати спосіб та форму подання учасником вказаної інформації у складі пропозиції зокрема у вигляді довідок, листів, декларацій, тощо. Відповідно до частини першої статті 25 Закону документ з тендерною пропозицією подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, ДЕ ЗАЗНАЧАЄТЬСЯ інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), ІНФОРМАЦІЯ ВІД УЧАСНИКА ПРО ЙОГО ВІДПОВІДНІСТЬ кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, ВИМОГАМ, ВИЗНАЧЕНИМ У СТАТТІ 17 цього Закону і в тендерній документації, та завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації. Під час подання тендерної пропозиції через будь-який авторизований електронний майданчик учасник обов’язково зазначає інформацію (підтвердження) про відсутність підстав для відмови в участі у торгах(стаття 17 Закону) шляхом внесення до відповідного поля (чекбокса) електронної форми інформації (позначки) про підтвердження такої відповідності. Внесення такої інформації автоматично перевіряється системою (майданчиком) і без заповнення вказаного поля (чекбокса) система не дозволяє подати тендерну пропозицію. Такий алгоритм ґрунтується на Стандартних сценаріях ручного тестування електронних майданчиків та порядок підготовки адаптованих сценаріїв. Рівень акредитації: четвертий, затверджених 6-го червня 2016 р. рішенням Комісії, створеної відповідно до «Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків», затвердженого Постановою КМУ від 24 лютого 2016 року №166 (http://me.gov.ua/Documents/Download?id=f5a3e1e3-8eb4-4a42-82f0-ac7379f38aaf) Таким чином, учасник, подаючи тендерну пропозицію, фактично надає інформацію про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій статті 17 Закону, шляхом заповнення відповідного поля електронної форми в системі закупівель (на авторизованому електронному майданчику). У зв’язку з викладеним просимо надати консультацію з наступних питань. 1. Чи має право замовник визначати у тендерній документації спосіб та форму подання учасником інформації про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій статті 17 Закону, зокрема у формі окремих документів - довідок, гарантійних листів, декларацій тощо, які повинні бути завантаженні в окремих файлах (файлі). 2. Чи вважатиметься, що учасник надав інформацію в довільній формі про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій статті 17 Закону, якщо учасник зазначив інформацію про його відповідність вимогам, визначеним у статті 17 Закону, ЛИШЕ в електронній формі з окремими полями в електронній системі закупівель шляхом внесення відмітки у відповідне поле (чекбокс) – згідно із частиною першою статті 25 Закону – без завантаження окремих документів (довідок, гарантійних листів, декларацій тощо) – за умови, що у тендерній документації замовником не визначено форму та спосіб подання такої інформації.
Відповідь
09.11.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4556 / 4497
Просимо роз"яснення: Проект Закону про внесення змін до ЗУ "Про публічні закупівлі" передбачає, що структура, порядок формування та використання електронних каталогів пропозицій визначається Уповноваженим органом. Де можна ознайомитися з порядком формування електронних каталогів? Яким чином постачальники товарів та послуг можуть подати пропозиції до електронних каталогів? Дякую за відповідь.
Відповідь
09.11.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
5851 / 5487
Наше підприємство брало участь у процедурі відкриті торги Реставрація будівлі поліклініки КЗ «Петрівська ЦРЛ» Петрівського району, Кіровоградської області (код за ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» 45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація)Ідентифікатор закупівлі: UA-2018-09-03-002063-a,ID: 61194222068e4cbbab8027f41b5bbcb0 з очікуваною вартістю 10 650 000,00 грн. Після проведеного аукціону Замовник опублікував протокол щодо намір укласти договір на закупівлю з нашим підприємством. Після закінчення терміну оскарження відповідно до Закону «Про публічні закупівлі», Замовник відмінив укладання договору на підставі частини 2 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» а саме – скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг. 1. Чи мав право Замовник проводити торги без відповідних видатків? 2. Підприємство понесло відповідні збитки для підготовки пропозиції (Оплата електронного майданчика, юридичні послуги) ким збитки компенсуються, в даному випадку?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2