Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
24.06.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2261 / 2335
Добрий день! В березні місяці було проведено переговорну процедуру та підписано Договір на поставку Товару. В Договорі було зазначено два лоті. По одному із лотів Товар вже поставлений, по іншому на сьогоднішній день виросла ціна майже на 40%. Яким чином потрібно вносити зміни до Договору та чи можна змінити ціну на 1 одиницю Товару без зміни загальної вартості Договору, при цьому зменшити обєм закупівлі. Крім того, якщо замовник укладає договір без застосування електронної системи закупівель за нагальною потребою в здійсненні закупівлі як виняток спрощеної закупівлі, чи повинен такий договір відповідати вимогам частини 5 статті 41 ЗУ “Про публічні закупівлі”, як і договір, укладений за результатами спрощеної закупівлі, чи має відповідати вимогам, які ставляться до прямого договору, який укладається без використання електронної системи закупівель?
Відповідь
23.06.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2497 / 2506
Виходячи з пункту 22 частини першої статті Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) предмет закупівлі (товари, роботи чи послуги) визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку. Відповідно пункту 4 Порядку визначення предмета закупівлі затвердженого Мінекономіки від 15.04.2020 № 708 «Визначення предмета закупівлі робіт здійснюється замовником згідно пункту 27 частини першої статті 1 Закону за об'єктами будівництва та з урахуванням ДСТУ Б.Д.1.1.1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» (що на даний час втратили чинність). Так, відповідно до пункту 27 частини 1 статті Закону роботи – розроблення проектної документації на об’єкти будівництва, науково-проектної документації на реставрацію пам’яток архітектури та містобудування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого та невиробничого призначення, роботи з будівництва об’єктів з розробленням проектної документації, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт. В свою чергу в Єдиному закупівельному словнику відсутній код ДК який відповідає саме роботам з проектування, виконання робіт з авторського нагляду, робіт з технічного нагляду, тощо, натомість відповідний код ДК за вищезазначеними роботами знаходиться в розділі 71000000-8 архітектурні, будівельні, інженерні та інспекційні послуги, що не є послугами в розумінні Закону. Отже, беручи до уваги вищевикладене, просимо Вас надати роз’яснення правильного застосування кодів для визначення предметів закупівлі робіт під час процедур закупівлі у разі якщо замовником у розумінні Закону передбачено придбання робіт з проектування, виконання робіт з авторського нагляду, робіт з технічного нагляду, тощо.
Відповідь
23.06.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1844 / 1819
За процедурою закупівлі здійснено закупівлю товару - бензин А-92 та дизельне паливо в талонах . Товар оплаченоо в повному обсязі, талони отримані. Дизельне паливо отримано в повному обсязі , а бензин отримано частково. Наразі, бензин марки А92 в Україні відсутній. Як можна здійснити заміну бензину А92 на А95 при тому, що тоді буде змінено кількість товару , оскільки ціна за одиницю товару - А-95 більша за ціну А92 більше ніж 10 %. Ціна договору змінена не буде.
Відповідь
23.06.2022 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1891 / 1843
Згідно Постанови № 169 установлено, що в умовах воєнного стану оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених ЗУ "Про публічні закупівлі", також установлено способи здійснення публічних закупівель, вартість яких не перевищує 50 тмс.грн , та починаючи з 50 тис.грн.. Питання , якщо виникла потреба здійснення закупівлі вже у травні або червні товару що не був включений до річного плату закупівлі, наприклад в звязку з паливною кризою придбати економічно вигідний авто з електичним та гібрідним зарядженням або спецтехніку для ліквідації наслідків бомбардувань, арт обстрілів - чи потрібно проводити публічні торги з використанням електронної системи закупівель, або можливо укласти прямий договір та тільки оприлюднити договір ?
Відповідь
22.06.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1607 / 1658
Доброго дня! Замовнику терміново потрібен Товар, який був пошкоджений через війну (виникла нагальна потреба). Постанова 169 дозволяє заключити Договір та розмістити його на Прозорро. Але всі потенційні постачальники товару мають однакову ціну. Чи може Замовник підстрахуватися та провести спрощену на 5 млн грн, щоб був аукціон? Наприклад, як зробила Укрпошта у процедурі https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2022-06-20-006414-a Чи не буде це порушення? Оскільки це не згідно з постановою 169 і не з ЗУ Про публічні закупівлі.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2