Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
20.03.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
5331 / 5167
Чи потрібно вимагати від учасника переговорної процедури закупівлі ( застосування процедури відповідно до пункту 4 частини 2 статті 35: двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників) надання документів на підтвердження вимог статті 17 ЗУ "Про публічні закупівлі"?
Відповідь
20.03.2017 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3611 / 3586
Поясніть, якими законодавчими актами регламентується проведення процедури закупівлі послуг з енергосервісу. На даний час: 1.Виходячи з положень Закону України «Про публічні закупівлі» 25.12.2015 № 922-VIII, який установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади, зокрема абз. 7 п. 5 ст. 2 передбачено, що особливості здійснення процедур закупівлі для послуг енергосервісу встановлюються окремими законами. 2.Правові та економічні засади здійснення енергосервісу для підвищення енергетичної ефективності об’єктів державної та комунальної власності регулюються Законом України «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» № 327-19 від 09.04.2015р., стаття 2 якого передбачає, що державні закупівлі (далі - закупівлі) енергосервісу здійснюються за процедурами державних закупівель у порядку, встановленому Законом України «Про здійснення державних закупівель» для закупівлі послуг, з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом. 3.Однак, на підставі Закону № 922-VIII від 25.12.2015р. Закон України «Про здійснення державних закупівель» втратив чинність.
Відповідь
20.03.2017 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
3411 / 3455
Доброго дня! Просимо чітко визначити, хто відноситься до службових (посадових) осіб, які повинні входити до складу тендерного комітету. Чи може головою тендерного комітету бути економіст, юрист, інженер чи бухгалтер, а також весь тендерний комітет складатися з простих посад, якщо в установі є керівник, заступник та інші керівники структурних підрозділів, які не є депутатами рад.
Відповідь
17.03.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4311 / 4000
ДП «НАЕК «Енергоатом» було об’явлено торги на закупівлю мобільних насосних установок для відокремлених підрозділів «Запорізька АЕС» та «Хмельницька АЕС» (торги № 4774). Для участі в торгах подали свої документи наступні учасники (резиденти України) – ТОВ НВП «КОНТАКТ», ТОВ «БІЛТІМ», ТОВ «КОМПАНІЯ ТІТАЛ». ТОВ НВП «КОНТАКТ» та ТОВ «КОМПАНІЯ ТІТАЛ» пропонують до закупівлі мобільні насосні установки, які монтуються на шасі виробництва ПАТ «КАМАЗ» (Російська Федерація). Однак, відповідно до пункту 3 Рішення Ради Національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», затвердженого Указом Президента від 17.10.2016 № 467/2016, введено персональні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) строком на один рік до юридичних осіб згідно з додатком 4. Зокрема, до ПАТ «КАМАЗ» (РФ) застосовано санкції, вид обмежувального заходу – обмеження торговельних операцій (додаток 4, № 36). Враховуючи вищевикладене прошу надати роз’яснення щодо можливості допуску до оцінки зазначених учасників, які у своїх пропозиціях надали у складі обладнання продукцію, до виробника якої застосовано обмежувальні заходи. Оскільки кінцева дата проведення оцінки пропозицій учасників та допуск їх до аукціону закінчується 24.03.2017, прошу надати відповідь не пізніше 22.03.2017 року. Додатково інформую, що запит щодо порушеного питання було розміщено в розділі «Запити користувачів» сайту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 03.03.2017, але відповіді станом на 14.03.2017 не отримано.
Відповідь
17.03.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
5170 / 5017
За результатами відкритих торгів, між Сторонами був укладений договір. Один з пунктів цього договору мав наступний зміст - "Ціни за одиницю товару встановлюються в національній валюті України, та не можуть змінюватись протягом 90 днів з моменту розкриття тендерної пропозиції учасника-продавця". Чи мають право Сторони не чекаючи закінчення цих 90 днів, змінити ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків в зв*язку з коливанням ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі ? Чи правильно розуміти, що положення Закону України "Про публічні закупівлі" мають імперативний характер та дозволяють Сторонам змінити ціни за одиницю товару в даному випадку не чекаючи закінчення 90 днів з посиланням на відповідний пункт та статью Закону України "Про публічні закупівлі"?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2