Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
27.11.2017 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4782 / 4699
Просимо надати відповідь, що вважати початком процедури закупівлі, а що її повним завершенням, по процедурі конкурентних торгів та переговорній процедурі?
Відповідь
27.11.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
3931 / 3933
Згіно рішення Тернопільської обл.ради було збільшення тарифів на постачаннчя теплової енергії на 48%. Як внести зміну тарифу відповідно до ЗУ "Про публічні закупівлі" не порушуючи аб.2 п.4 ст.36 Закону.
Відповідь
27.11.2017 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4433 / 4268
Добрий день! Наше підприємство є юридичною особою ,що здійснює свою діяльність в окремих сферах господарювання - забезпечення виробництва ,транспортування та постачання питної води ,забезпечення функціонування централізованого водовідведення(монополіст).Крім цього наше підприємство виступає як учасник - надає послуги з благоустрою міста, згідно укладених договорів з міською радою.Питання: 1.Чи підпадають у сферу застосування Закону України "Про публічні закупівлі" придбання товарів,послуг для здійснення своїх зобов'язань перед Замовником для надання послуг з благоустрою міста.2 Який поріг вартості предмета закупівлі товару ,послуг застосовувати при наданні зазначених послуг ,якщо придбання товарів ,послуг підпадають у сферу Закону?
Відповідь
27.11.2017 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4314 / 4323
Замовником у тендері було прийнято рішення про дискваліфікацію ряду учасників та визначено переможцем учасника-2, документи якого відповідають тендерній документації. Один з учасників (учасник-1), якого було дискваліфіковано, подав Скаргу в Антимонопольний комітет України з вимогою скасувати рішення про його дискваліфікацію та скасувати рішення про визначення переможцем учасника-2. АМКУ задовольнив скаргу частково та зобов’язав замовника скасувати рішення про визначення переможцем учасника-2. Не погоджуючи з зазначеним рішення АМКУ, учасник-1 подав позовну заяву до суду з вимогою зобов’язати АМКУ скасувати своє рішення частково та зобов’язати замовника винести рішення про перемогу учасника-1. В той же час, замовник, у згаданому тендері, відхилив всі тендерні пропозиції та, відповідно, через 10 днів торги будуть відмінені Засідання в суді по позову призначили на січень 2018 року, в той час як проектом договору передбачена поставка продукції, яка закупляється до 31.12.2017 року. Прошу надати відповідь на наступні питання, у випадку, якщо суд задовольнить позов: 1. Чи буде мати замовник технічну здатність скасувати статус торгів «відмінені» чи це робить інша організація? 2. Чи має законну можливість замовник внести зміни в договір в частині строку дії договору? Тобто, якщо рішення суду буде 2018 році, чи може замовник вести зміни до договору про закупівлю і змінити строк його дії на «до 31.12.2018 року»?
Відповідь
26.11.2017 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
7380 / 6767
В нашій установі створено тендерний комітет. Відповідно до положень п. 31 ч. 1 ст. 1 ЗУ "Про публічні закупівлі" тендерний комітет - службові (посадові) та інші особи замовника, призначені відповідальними за організацію та проведення процедур закупівлі згідно із цим законом. Відповідно до ст. 12 зазначеного закону, закупівля може здійснюватись шляхом застосування однієї з таких процедур: відкриті торги;конкурентний діалог;переговорна процедура закупівлі. Також, відповідно до ст. 2, положення цього закону застосовуються до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень. Окрім того, у ст. 2 зазначається, що замовник повинен опублікувати звіт про укладені договори, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзаці другому вказаної статті. Також, слід зауважити, що тендерний комітет забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених цим законом. У зв'язку з цим виникають наступні запитання: 1. Чи повинен тендерний комітет своїм протоколом затверджувати звіти про укладені про договори (однак даний документ не відноситься до жодної з процедур закупівель, зазначених у ст. 12 закону)? 2. Якщо ж потрібно затверджувати, то чи можна оформлення та оприлюднення відповідного звіту покласти на відповідальну особу?? Просимо роз'яснити детальніше порядок затвердження та оприлюднення звіту про укладні договори, оскільки до ний документ не стосується жодної процедури закупівлі, яка зазначена у ЗУ "Про публічні закупівлі". Також, просимо роз'яснити які документи з питань публічних закупівель (зокрема, що зазначені у Наказі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 №490 Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель)необхідно затверджувати протоколом тендерного комітету. Також, просимо надати роз'яснення щодо наступного: Як вчити в такій ситуації, якщо укладено договір, щодо якого потрібно опублікувати звіт про укладені договори, однак за даним договори закупляються товари, що стосується кількох предметів закупівель (наприклад: буд.матеріали, сантехніка, побутова техніка). Адже, виникають труднощі з оприлюдненням відповідного звіт по такому договору.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2