Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
19.07.2023 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1513 / 1506
Чи можна змінити ціну у договорі на лікарський засіб, який міститься у реєстрі оптово-відпускних цін керуючись пп.7 п.19 Особливостей? Законодавство України має ряд нормативно-правових актів, що стосуються державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення, що встановлюють державне регулювання цін на медпрепарати: - ЗУ «Про ціни і ціноутворення» визначені основні засади цінової політики і регулює відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення; - Державне регулювання цін на медпрепарати запроваджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення»; - Постанова Кабінету Міністрів України №333 від 25.03.2009 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення», якою, зокрема, затверджений Національний перелік основних лікарських засобів (далі-Нацперелік). З огляду на вищевказані нормативно-правові акти держава в особі органів, що відповідають за процес контролю цін на лікарські засоби веде Національний перелік основних лікарських засобів, встановлює державне регулювання у вигляді оптово-відпускної ціни, а також встановлює граничні постачальницько-збутові надбавки не вище ніж 10 відсотків, що нараховуються до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків та зборів. Тобто державою повністю контролюється процес ціноутворення на лікарські засоби, що є в Нацпереліку починаючи від нижньої закупівельної межі і закінчуючи гранично встановленим відсотком надбавки до ціни. Наприклад, оптово-відпускна ціна на лікарський засіб 100 грн + (до)10% надбавки=110 грн. Більшою ціна не може бути. Відповідно, чи може Замовник вносити зміни до істотних умов договору тих договорів купівлі-продажу на лікарські засоби позицій, що є в Нацпереліку посилаючись на пп.7 п.19 Особливостей: зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS, регульованих цін (тарифів), нормативів, середньозважених цін на електроенергію на ринку “на добу наперед”, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. Наголос у цьому пункті саме на виділених синтаксичними знаками комами з обох сторін словах «регульованих цін (тарифів)» ? Чи все таки змінювати ціни тільки керуючись пп.2 п.19 Особливостей (довідка з ТПП, довідка зі статистики, тощо)?
Відповідь
19.07.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1364 / 1389
1. Чи передбачено нормативно-правовими актами України ведення Реєстру постійних постачальників, які має вести підприємство, установа, організація, благодійний фонд, громадська організація ? Чи є затверджена форма такого Реєстру та періодичність його перезатвердження? 2. Чи може у громадській організації діяти тендерний комітете, якщо це вимоги Донора щоб рішення щодо закупівель приймалось комітетом? 3. Чи передбачено оформлення оціночних відомостей учасників торгів (кожним членом тендерного комітету, уповноваженою особою), і фінальну- зведену, з детальним обґрунтуванням вибору того чи іншого учасника?
Відповідь
19.07.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1676 / 1697
Доброго дня! Просимо Вас проконсультувати нас з наступного питання: наша комунальна установа планує закупити кейтерингові послуги для організації харчування осіб, які у зв’язку із життєвими обставинами опинилися в складних умовах (наприклад: люди похилого віку, які не мають дітей, особи з невизначеним місцем перебування, та інші.) Чи обов’язковою умовою є вимагати у учасників в тендерній документації реєстрації потужностей в системі НАССР ( система управління безпечністю харчових продуктів), нажаль в нашій місцевості не має Постачальників які б мали змогу виконати зазначені вимоги. Дякуємо за відповідь!
Відповідь
18.07.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1451 / 1559
Чи може замовник укласти прямий договір по нагальній потребі керуючись підпунктом 4 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості) з Учасником, якого внесено до Зведених відомостей щодо спотворення результатів торгів. Який публікує Антимонопольний комітет України ?
Відповідь
18.07.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1340 / 1301
11.07.2023, набули чинності зміни до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), внесені постановою КМУ від 07.07.2023 № 686 (далі — Постанова № 686). Постановою № 686 визначено доповнити Особливості пунктом 111. У зв’язку з чим виникає питання чи обов'язково замовникам, які визначені пунктом 11-1 при закупівлі від 100 тис. грн. проводити саме закупівлю з використанням електронного каталогу, чи можна також проводити і відкриті торги у відповідності до пункту 10 Особливостей замість каталогів?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2