Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
19.05.2017
Запитання      Тема: Інше
Прошу надати роз"яснення по наступному питанню: Чи застосовується Закон України " Про публічні закупівлі" на пенсії хворих (грошові кошти), які лікуються в комунальній лікарні, такі кошти зараховуються на рахунок установи на спеціальний фонд кошторису (спецфонд)? При можливості повідомити, згідно якого нормативно- правового документу їх можна установі використовувати. Дякую.
Відповідь
24.03.2017
Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі
Наше підприємство є виробником теплової енергії та підпадає під дію Закону України «Про публічні закупівлі». На території районної котельні №1 підприємства встановлено турбоагрегат для вироблення електричної енергії, який належить сторонній організації та функціонує на підставі Договору про спільну діяльність від 27.02.2007 р. Вага турбогенератора становить 27 тонн. Турбогенератор складається з турбіни типа р-12-35/5М та генератора типа Т-12-2УЗ потужністю 12МВт. Даний турбогенератор встановлений в машзалі турбінного відділення стаціонарно, приєднаний до трубопроводів пари, зв’язаний з розподільчим пристроєм електричними кабелями, забетонований і зрушити без пошкодження його неможливо. Таким чином, враховуючи вищенаведене, предмет закупівлі приєднано до мереж та обладнання нашого підприємства та складає з ним єдиний технологічний комплекс, що підтверджується Сертифікатом відповідності від 22.02.2010 р. № ДП000063, виданим Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Дніпропетровській області, згідно з яким технічне переоснащення котельної № 1 з встановленим електрогенеруючим обладнанням як закінчений будівництвом об’єкт відповідає проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, підтверджено його готовність до експлуатації. Встановлений предмет закупівлі разом з електрогенератором типу Т-12-2-У3 визнані кваліфікованою когенераційною установкою, що підтверджується Свідоцтвом про кваліфікацію когенераційної установки від 15.06.2011 р. №23, виданим Національним агентством України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів (НАЕР), листами Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України від 12.06.2012 р. № 923-01/14/4-12 та від 10.12.2012 р. № 1911-01/14/4-12. Предмет закупівлі готовий до експлуатації, дозволить отримувати прибуток від реалізації електричної енергії, виробленої із використанням предмета закупівлі з моменту укладення договору. З метою недопущення порушень у сфері державних закупівель просимо Вас надати роз’яснення: - Чи можемо ми провести переговорну процедуру закупівлі з власником турбіни скориставшись абз. 2 част. 2 статті 35 вищевказаного закону,а саме відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи?
Відповідь
23.02.2017
Запитання      Тема: Планування закупівель
Доброго дня! В нашій установі проводяться як процедури, згідно ст. 12 закону Закону № 922 так і допорогові закупівлі. Перші проводяться тендерним комітетом (п.1 ст.11 Закону №922) відповідно до річного плану (ст. 4 Закону № 922), який затверджується комітетом (п.3 ст.11 Закону №922) та безоплатно оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня його затвердження. Допорогові закупівлі проводяться призначеною наказом директора відповідальною особою за проведення допорогових закупівель, на яку покладені функції затвердження, оприлюднення додатку до річного плану (змін до нього) та здійснення цих закупівель на майданчику Prozorro. В нашому випадку, чи правильним є рішення щодо розподілу обов’язків щодо затвердження та оприлюднення річного плану закупівель тендерним комітетом, а додатку до річного плану відповідальною особою за допорогові закупівлі? Чи правомірно буде, якщо відповідальна особа за допорогові закупівлі буде складати і затверджувати додаток до річного плану закупівель, а не тендерний комітет? Заздалегідь вдячні за надану відповідь!
Відповідь
14.05.2019
Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі
Доброго дня! При проведенні мультилотової процедури закупівлі по 7 з 10 лотів двічі не відбулись торги, що дає право на проведення закупівлі за переговорною процедурою по 7 лотам з 10. Якщо по 3 іншим лотам цього ж предмету закупівлі теж не відбудуться торги чи дає це право замовнику провести ще одну переговорну чи іншу передбачену законом процедуру закупівлі по даним 3 лотам. Чи не буде це вважатись поділом одного предмету закупівлі?
Відповідь
13.10.2017
Запитання      Тема: Інше
Згідно положення абзацу другого частини другої статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі», учасник має право подати на торги тендерну пропозицію, ціна якої перевищує суму, передбачену замовником на фінансування закупівлі. На це багаторазово звертає увагу Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (надалі - Колегія) під час розгляду скарг, зокрема, по наступних торгах: №UA-2016-11-04-000627-с (рішення Колегії №1842-р/пк-пз від 02.12.2016), №UA-2016-11-07-001145-b (рішення Колегії №1959-р/пк-пз від 08.12.2016), №UA-2016-11 -07-001209-b (рішення Колегії №1961-р/пк-пз від 08.12.2016), №UA-2016-11-1l-000649-a (рішення Колегії №2013-р/пк-пз від 12.12.2016), №UA-2016-12-16-001960-b (рішення Колегії №282-р/пк-пз від 20.01.2017), №UA-2016-10-31-000005-b (рішення Колегії №1829-р/пк-пз від 01.12.2016), №UA-2016-11-1l-000003-c (рішення Колегії №2035-р/пк-пз від 13.12.2016), №UA-2017-01-05-000122-a (рішення Колегії №467-р/пк-пз від 02.02.2017), №UA-2017-01-26-002754-b (рішення Колегії №888-р/пк-пз від 27.02.2017). Яким чином учасник може реалізувати своє право, згідно чинного законодавства України, в частині подання на торги тендерної пропозиції, ціна якої перевищує суму, передбачену замовником на фінансування закупівлі?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json