Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
18.01.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4516 / 4595
За результатами перевірки нашої бюджетної установи контрольні органи ввжають, що нами порушено вимоги статті 4 Закону україни "Про публічні закупівлі" в частині не оприлюднення на веб-порталі Додатку до річних планів закупівель. Дайте, будь-ласка, роз'яснення: 1) чи поширюється на нашу бюджетну установу стаття 4 ЗУ "Про публічні закупівлі" (і відповідно вимога про опублікування на сайті додатку до плану закупівель) якщо у нашій бюджетній установі варість предмета закупівель жодного разу не планувалась і фактично не перевищувала 200 тис. грн для товарів та послуг. Закупівля робіт відсутня взагалі; 2) якщо вартість предмета закупівлі планується меншою від 200 тис. грн - складання додатку до плану закупівель є добровільним чи обов'язковим? 3) враховуючи відсутність закупівель предмета з вартістю понад 200 тис. грн - чи зобовязані ми складати план закупівель та додаток до нього. Дякуємо
Відповідь
17.01.2019 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
7867 / 7463
Відповідно до п. 20) ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), публічна закупівля - це придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом. Як визначено п. 28) ст. 1 Закону, тендер (торги) – це здійснення конкурентного відбору учасників з метою визначення переможця торгів згідно з процедурами, установленими цим Законом (крім переговорної процедури закупівлі); Згідно ч. 3 ст. 11 Закону, тендерний комітет або уповноважена особа (особи), поряд з іншими виконує дії по здійсненню вибору процедури закупівлі. Відповідно до ч. 1 ст. Закону, закупівля може здійснюватися шляхом застосування однієї з таких процедур: відкриті торги; конкурентний діалог; переговорна процедура закупівлі. Частино 1 ст. 20 Закону визначено, шо відкриті торги є основною процедурою закупівлі. Згідно ч. 1 ст. 35 Закону, переговорна процедура закупівлі - це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками. Підпункт 2 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачає застосування переговорної процедури закупівлі у разі: Відсутності конкуренції на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником за відсутності при цьому альтернативи. Враховуючи вищевикладене, просимо Вас надати роз’яснення з наступних питань: 1) Чи має Замовник за наявності умов визначених пп.2) ч. 2 ст. 35 Закону, а саме відсутності конкуренції на ринку послуг з вивезення твердих побутових відходів, альтернативу вибору процедури закупівлі між формою відкритих торгів та переговорною процедурою? 2) Чи зобов’язаний Замовник за наявності умов визначених пп.2) ч. 2 ст. 35 Закону обрати процедуру закупівлі у формі переговорної процедури? 3) Чи порушаються при обранні Замовником процедури закупівлі у формі відкритих торгів, створюючи при цьому конкуренцію, права підприємства, яке є виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів та є таким, що має ознаки монопольного становища на ринку послуг з вивезення твердих побутових відходів як таке, що не має жодного конкурента на зазначеному ринку послуг?
Відповідь
17.01.2019 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
4997 / 4790
Чи може власник майна оскаржити намір юридичної особи укласти договір на надання послуг щодо майна, яка не перебуває у неї на законних підставах ? тобто чи може бути підставою оскарження відсутність у замовника права на укладення такого договору ?
Відповідь
17.01.2019 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
4796 / 4792
Доброго дня! Прошу Вас надати роз’яснення стосовно тендерної документації та зміни істотних умов договору, а саме: 1. Чи має право Замовник в тендерній документації самостійно вибирати, які умови договору будуть вважатися істотними, крім законодавчо встановлених (предмету, ціни та строку дії договору), а які будуть вважатися основними та можуть змінюватися? 2. Якщо в тендерній документації істотними умовами договору, крім обов’язкових, будуть визначені, наприклад, порядок розрахунків чи якість товару - після підписання договору за результатами відкритих торгів вони вважатимуться істотними і не підлягатимуть зміні, крім випадків передбачених статтею 36 ЗУ «Про публічні закупівлі» чи дана стаття стосується лише законодавчо визначених істотних умов (предмету, ціни та строку дії договору)? Дякую за Вашу відповідь!
Відповідь
16.01.2019 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
5248 / 5282
Доброго дня! Один із учасників в своїй тендерній пропозиції подав документи про кваліфікаційні критерії (наявність працівників, виконання аналогічного договору, документи про матеріально-технічно базу), відмітивши їх як конфіденційні, при цьому посилаючись на с.21 ЗУ "По інформацію". Тендерний комітет замовника не вбачає у цьому порушення і допустив до аукціону даного учасника, аргументуючи у протоколі, що всі документи подані і підтверджують наявність досвіду, працівників та виконання аналогічного договору. Чи правомірні дії даного учасника та замовника, адже згідно із ч.2 ст. 27 Закону України "Про публічні закупівлі" документи, що підверджують кваліфікаційні критерії - НЕ МОЖУТЬ БУТИ КОНФІДЕНЦІЙНИМИ
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2