Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
08.10.2018 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
2800 / 2761
Розвадівська сільська рада є правонаступником Крупецької сільської ради яка ліквідована внаслідок створення об"єднаної територіальної громади. Як Розвадівській сільській раді закінчити процедуру закупівлі розпочату ліквідованою сільською радою.
Відповідь
08.10.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4123 / 4017
Просимо надати роз'яснення на таке питання.На початку року було проведено переговорну процедуру закупівлі енергії електричної на річну суму закупівлі яка становить 1 950 000грн. Але з набуттям чинності Закону України "Про ринок електричної енергії" від 13.04.2017, та як надано роз'яснення у листі НКРЕКП от 17.10.2017 № 10835/13.1/7-17 нам необхідно заключати два договору на постачання та розподіл енергії електричної.Наші дії? Розірвати договір який було заключено по переговорній процедурі закупівлі,і якщо сума яка залишилась після розірвання договору перевищить 200 тисяч грн., проводити відкриті торги? А якщо не перевищить, чи можливо заключити два прямі договори. Просимо надати відповідь, чи вважаються сума яка залишилась після розторгнення договору у такій ситуації зекономленими коштами чи ні? Дякуємо.
Відповідь
08.10.2018 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
3808 / 4001
Доброго дня! Департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації звертається з приводу наступного. Закон України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Відповідно до частини першої статті 36 Закону договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених Законом. Так, пунктом 3 статті 631 Цивільного кодексу України передбачено, що Сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення. На практиці складується наступна ситуація: замовник наприкінці 2018 року оголосив відкриті торги на очікувану вартість. В кінці грудня визначає переможця, орієнтовний строк укладання договору 04.01.2019. Але у зв'язку з тим, що кошторис витрат станом на 04.01.2019 ще не буде затверджений, укладання такого договору на початку січня призведе до порушення бюджетного законодавства. Адже, відповідно до частини третьої статті 48 Бюджетного кодексу України розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, за якими розпорядником бюджетних коштів взято зобов'язання без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом та законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), є недійсними. За такими операціями не виникають бюджетні зобов'язання та не утворюється бюджетна заборгованість. При цьому, бюджетне зобов'язання - будь-яке здійснене відповідно до бюджетного асигнування розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, згідно з якими необхідно здійснити платежі протягом цього ж періоду або у майбутньому Беречи до уваги вищезазначене та те, що відповідна послуга (робота) повинна почати надаватися (виконуватися) з 01.01.2019 чи можливо замовникам використовувати норму пункут 3 статті 631 Цивільного кодесу України при укладанні на початку року договорів по результатам відкритих торгів за умови, що переможець торгів вже визначений?
Відповідь
08.10.2018 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3112 / 2993
Нашою установою на початку року були проведені відкриті торги на придбання природного газу і укладений договір на його придбання з Постачальником (переможцем торгів). В лютому і березні ціна 1000,0 тисячі кубічних метрів природного газу корегувалась в бік зменшення, за якою і провелись розрахунки до кінця попереднього опалювального сезону. Потім починаючи з травня відбувалося неодноразове збільшення НАК «Нафтогаз України» прейскуранта на природний газ, а відповідно і ціни природного газу, за якою його постачає Постачальник. Отже додатковими угодами ціна 1000,0 тисячі кубічних метрів природного газу збільшувалась не більше ніж на 10 %. Але в вересні, зокрема прейскурант НАК «Нафтогаз України», а отже і ціна природного газу в Постачальника зросли на 11,8% від попередньої, потім в жовтні ще на 9,3 %. Постачальник продаж природного газу проводить за цінами прейскуранта НАК «Нафтогаз України» на коректування її до збільшення хоча б в межах 10 % відмовляється. Запитання: 1) На підставі чого і як збільшити ціну природного газу, щоб підняти її до фактичного нинішнього рівня, тобто: на вересень на 11,8 %, на жовтень на 9,3 %. 2)Чи достатньою підставою для підвищення ціни природного газу до 10 % є опублікований прейскурант НАК «Нафтогаз України» на його офіційному сайті, чи все одно для підтвердження зростання ціни потрібно брати довідку про рівень ринкової ціни природного газу в уповноважених на те органах, зокрема Торгово- промисловій палаті, державній статистиці, тощо? 3) Довідка повинна бути про прогнозовану середньозважену ціну на певний місяць, чи про рівень зростання цін з того місяця, ціна на природний газ в якому зафіксована в договорі, до того місяця, в якому проводиться її підняття, щоб було видно процент зростання рівня цін? 4) Якщо установа протягом травня-вересня не закуповує природний газ, то додаткові угоди на зростання ціни природного газу потрібно укладати в місяцях підняття цін Постачальником, чи можна і по порядку з деяким інтервалом декілька угод, в разі потреби і наявності підстав, перед початком здійснення поставок на новий опалювальний період (в жовтні місяці).
Відповідь
06.10.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3054 / 2914
Добрий день. Наше підприємство в один день визначено переможцем чотирьох закупівель у одного замовника. Відповідно до умов закупівлі, Переможець у строк, що не перевищує 5 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовнику, зокрема, довідку про відсутність заборгованості з податків, зборів і платежів. Питання: чи можна одну довідку про відсутність заборгованості з податків, зборів і платежів надати замовнику як виконання умов чотирьох закупівель? Чи має бути подано 4 довідки про відсутність заборгованості на кожну закупівлі окремо?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2