Міністерство економіки України

Степан Кубів: Індія є перспективним ринком для українського експорту та партнером для України

Кубів

6 лютого Перший віце-прем’єр міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів зустрівся з Державним міністром закордонних справ Індії Мобашаром Джаведом Акбаром, а також провів 6-е засідання Міжурядової українсько-індійської Комісії по торговельному, економічному, науковому, технічному, промисловому і культурному співробітництву.

Степан Кубів наголосив, що зростання обсягів взаємної торгівлі демонструє упевнений рух українських товарів на ринок Індії, адже з $2,5 млрд двостороннього обсягу торгівлі за 11 місяців 2017 року більша частина - це експорт з України, а позитивне сальдо торгівлі для України дорівнює $1,52 млрд. Водночас, зазначив Степан Кубів, співпраця України та Індії має значно ширші можливості, які варто разом розвивати.

“На фоні продовження макроекономічної стабілізації стає ще більш вигідно інвестувати в українські проекти. Це широкий спектр можливостей серед яких приватизація, енергетика, інфраструктура, агропромисловий комплекс, проекти у сфері цифрової економіки та багато іншого. На фоні зростання обсягів торгівлі на 24% за 11 місяців 2017 року ми бачимо суттєві можливості для успіху великої кількості проектів”, - зауважив Степан Кубів.

Учасники також обговорили співпрацю у галузі транспорту, у тому числі залучення індійських партнерів до реалізації проектів у сфері інфраструктурного будівництва (портової інфраструктури, доріг тощо); можливості приєднання Індії до переговорного процесу з організації мультимодальних вантажних перевезень у сполученні Азія-ЄС транзитом територією України, участь у спільних проектах в енергетичній сфері (участь у  будівництві енергоблоків та реакторів на АЕС Індії) та реалізації інвестиційних проектів у рамках Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 р та інші напрямки.

“Україна є сильною своїми ІТ-фахівцями, тож разом з Індією можемо працювати над проектами цифрової економіки. Це є одним із ключових пріоритетів Уряду та вигідна можливість для інвестицій. Тож запрошую індійських інвесторів долучатися до проектів розбудови цифрової інфраструктури, яка є фундаментом для побудови цифрової економіки в Україні”, - зауважив Степан Кубів.

Наталія Микольська, заступник Міністра - Торговий представник України зазначила, що Індія - ринок у фокусі для українського експорту. Експорт товарів до Індії за 11 місяців 2017 року склав 2 млрд доларів США і зріс на 27,7 % у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. В України та Індії є значний потенціал для співпраці у галузі суднобудування, секторі харчової та переробної промисловості, який є перспективним для українського експорту згідно з Експортною стратегією України.

“Для обох сторін важлива не лише збалансована торгівля, але й її зростання. Для цього ми спільно заклали фундамент - відновлено роботу Міжурядової українсько-індійської комісії, і восени минулого року вперше відбулась торгова місія за участю українського бізнесу до Індії, яка була однією з найбільш успішних”, - відзначила Наталія Микольська під час засідання.

За підсумками засідання Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та Державний Міністр закордонних справ Республіки Індія Мобашар Акбара підписали спільний протокол про домовленості щодо співпраці на найближчу перспективу.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json