Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Степан Кубів: Індія є перспективним ринком для українського експорту та партнером для України
06.02.2018 | 16:27 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

6 лютого Перший віце-прем’єр міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів зустрівся з Державним міністром закордонних справ Індії Мобашаром Джаведом Акбаром, а також провів 6-е засідання Міжурядової українсько-індійської Комісії по торговельному, економічному, науковому, технічному, промисловому і культурному співробітництву.

Степан Кубів наголосив, що зростання обсягів взаємної торгівлі демонструє упевнений рух українських товарів на ринок Індії, адже з $2,5 млрд двостороннього обсягу торгівлі за 11 місяців 2017 року більша частина - це експорт з України, а позитивне сальдо торгівлі для України дорівнює $1,52 млрд. Водночас, зазначив Степан Кубів, співпраця України та Індії має значно ширші можливості, які варто разом розвивати.

“На фоні продовження макроекономічної стабілізації стає ще більш вигідно інвестувати в українські проекти. Це широкий спектр можливостей серед яких приватизація, енергетика, інфраструктура, агропромисловий комплекс, проекти у сфері цифрової економіки та багато іншого. На фоні зростання обсягів торгівлі на 24% за 11 місяців 2017 року ми бачимо суттєві можливості для успіху великої кількості проектів”, - зауважив Степан Кубів.

Учасники також обговорили співпрацю у галузі транспорту, у тому числі залучення індійських партнерів до реалізації проектів у сфері інфраструктурного будівництва (портової інфраструктури, доріг тощо); можливості приєднання Індії до переговорного процесу з організації мультимодальних вантажних перевезень у сполученні Азія-ЄС транзитом територією України, участь у спільних проектах в енергетичній сфері (участь у  будівництві енергоблоків та реакторів на АЕС Індії) та реалізації інвестиційних проектів у рамках Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 р та інші напрямки.

“Україна є сильною своїми ІТ-фахівцями, тож разом з Індією можемо працювати над проектами цифрової економіки. Це є одним із ключових пріоритетів Уряду та вигідна можливість для інвестицій. Тож запрошую індійських інвесторів долучатися до проектів розбудови цифрової інфраструктури, яка є фундаментом для побудови цифрової економіки в Україні”, - зауважив Степан Кубів.

Наталія Микольська, заступник Міністра - Торговий представник України зазначила, що Індія - ринок у фокусі для українського експорту. Експорт товарів до Індії за 11 місяців 2017 року склав 2 млрд доларів США і зріс на 27,7 % у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. В України та Індії є значний потенціал для співпраці у галузі суднобудування, секторі харчової та переробної промисловості, який є перспективним для українського експорту згідно з Експортною стратегією України.

“Для обох сторін важлива не лише збалансована торгівля, але й її зростання. Для цього ми спільно заклали фундамент - відновлено роботу Міжурядової українсько-індійської комісії, і восени минулого року вперше відбулась торгова місія за участю українського бізнесу до Індії, яка була однією з найбільш успішних”, - відзначила Наталія Микольська під час засідання.

За підсумками засідання Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та Державний Міністр закордонних справ Республіки Індія Мобашар Акбара підписали спільний протокол про домовленості щодо співпраці на найближчу перспективу.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2