Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
27.10.2023 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
658 / 668
Прямий договір не є договором про закупівлю в розумінні Закону України Про публічні закупівлі, прошу пояснити чи поширюється п.19 постанови КМУ №1178 від 12.10.2022 року(без змін 2023 року) на договори які були укладені у січні 2023 року на підставі п.13 (відсутність конкуренції з технічних причин) в частині оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю.
Відповідь
13.12.2023 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
619 / 600
Нами було проведено відкриті торги з особливостями про проведення капітального ремонту, договір є перехідним на 2024 рік. Договір було заключено на 2,8 млн грн., з фінансуванням на 2023 рік -543 тис. грн. Однак, фінансування збільшили ще на 1 млн. Додаткова угода про істотні зміни до догвору? Додаткова угода у бік збільшення суми фінансування на 2023 рік?
Відповідь
29.11.2023 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
581 / 583
Згідно п. 19 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (надалі – Особливості) істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпункту 13 пункту 13) цих особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: 1) зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника; 2) погодження зміни ціни за одиницю товару в договорі про закупівлю у разі коливання ціни такого товару на ринку, що відбулося з моменту укладення договору про закупівлю або останнього внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни за одиницю товару. Зміна ціни за одиницю товару здійснюється пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку (відсоток збільшення ціни за одиницю товару не може перевищувати відсоток коливання (збільшення) ціни такого товару на ринку) за умови документального підтвердження такого коливання та не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю на момент його укладення; 3) покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю; 4) продовження строку дії договору про закупівлю та/або строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю; 5) погодження зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг); 6) зміни ціни в договорі про закупівлю у зв’язку з зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування - пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування, а також у зв’язку із зміною системи оподаткування пропорційно до зміни податкового навантаження внаслідок зміни системи оподаткування; 7) зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS, регульованих цін (тарифів), нормативів, середньозважених цін на електроенергію на ринку “на добу наперед”, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни; 8) зміни умов у зв’язку із застосуванням положень частини шостої статті 41 Закону; 9) зменшення обсягів закупівлі та/або ціни згідно з договорами про закупівлю робіт з будівництва об’єктів нерухомого майна відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2023 р. № 382 “Про реалізацію експериментального проекту щодо відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 46, ст. 2466), якщо розроблення проектної документації покладено на підрядника, після проведення експертизи та затвердження проектної документації в установленому законодавством порядку. Слід зазначити, що комунальне підприємство «Централізована закупівельна організація Харківської міської ради» закупівлю робіт не здійснює взагалі. Враховуючи вищевикладене, прошу надати роз’яснення з наступного питання: Чи зобов’язаний замовник, комунальне підприємство «Централізована закупівельна організація Харківської міської ради», при закупівлі послуг та товарів, зокрема, електроенергії передбачати в тендерній документації та договорі про закупівлю випадок зміни істотних умов договору вказаний у підпункті 9 пункту 19 Особливостей?
Відповідь
23.11.2023 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
514 / 504
Вітаю! Пунктом 19 Особливостей встановлено, що істотні умови договору не можуть змінюватись після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадку, зокрема зміни ціни в договорі про закупівлю у зв’язку з зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування - пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування, а також у зв’язку із зміною системи оподаткування пропорційно до зміни податкового навантаження внаслідок зміни системи оподаткування. Питання полягає у наступному, норма підпункту 6 пункту 19, в частині зміни системи оподаткування, стосується зміни системи оподаткування контрагента чи зміни податкового законодавства України? Чи може замовник укласти додаткову угоду до договору про закупівлю, керуючись підпунктом 6 пункту 19 Особливостей, якщо учасник закупівлі перейшов із спрощеної системи оподаткування на загальну за власним бажанням? Просимо врахувати, що замовник ознайомлений із попередньо наданими Міністерством економіки роз’ясненнями, проте відповіді на першу частину запитання такі роз’яснення не містять. Завчасно дякуємо за відповідь.
Відповідь
20.12.2023 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
408 / 411
Чи буде правомірною та такою, що відповідає положенням Закону України «Про здійснення публічних закупівель» ситуація, коли - Сторони договору про закупівлю "Електричної енергії", за умови надання обґрунтування та документального підтвердження зміни істотних умов, внесуть зміни до договору про закупівлю у випадку, визначеному пунктом 2 частини п’ятої статті 41 Закону, у разі збільшення ціни саме на такий відсоток, на який відбулося коливання на ринку, але не більше ніж на 10 відсотків з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару без дотримання встановленого обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару у випадках зміни умов договору про закупівлю «Електричної енергії» та частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару? Заздалегідь щиро вдячні за відповідь!
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2