Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
19.10.2021 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1272 / 1285
У зв'язку із встановленням на території України надзвичайної ситуації техногенного характеру, пов'язаної із відсутністю постачання природного газу (протокол засідання експертної комісії з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій від 12.10.2021 року № 15/09-21) ТОВ "ГК"Нафтогаз Трейдинг" було розроблено проект договору (затверджений постановою КМУ від 11.10.2021 року № 1234-р) на закупівлю природного газу для бюджетних організацій на 2021/2022 рік за переговорною процедурою. Оскільки на майданчику PROZORRO неможливо створити процедуру закупівлі без прив'язки до річного плану, а річний план не може бути створено на період більше ніж рік, а також, відсутня можливість привязати до закупівлі декілька рядків плану. Яким чином оприлюднити переговорну процедуру закупівлі?
Відповідь
14.10.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1428 / 1455
Замовником вимагалось надати в тенедрній пропозиції висновок СЕС на готовий виріб. Учасником наданий висновок, в якому об`єктом експертизи є предмет закупівлі та додатково ще товар через кому. Висновок дійсний на термін дії двох ГОСТів. Один ГОСТ дійсний на момент подачі пропозиції, а другий ГОСТ втратив чинність з 01.01.2019 року. Замовник відхиляє пропозицію, спираючись на те, що один з ГОСТів втратив чинність, то і висновок СЕС - є не дійсним. Чи правомірне це рішення ?
Відповідь
12.10.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1623 / 1726
Відповідно до вимог Закону України "Про публічні закупівлі" Замовником було укладено договір про закупівлю теплової енергії з використанням переговорної процедури у зв'язку з відсутність конкуренції з технічних причин, щодо розподілу і передачі теплової енергії. Предметом договору про закупівлю було визначено : Пара, гаряча вода та пов'язана продукція. У відповідності до вимог законодавства було визначено суму договору, а також ціну за одиницю товару(Гкал/год) та обсяг закупівлі. На момент укладення договору тариф на теплову енергію становив 1569 без ПДВ. З початком опалювального сезону Учасник(Постачальник) повідомив про намір збільшити ціну за одну Гкал/год, оскільки у новому тарифі закладається вища ціна газу зокрема для бюджетних та релігійних організацій – 16066,77 грн/тис. куб. м, тобто більш ніж вдвічі (+103%). Так як питома вага природного газу в собівартості складає 65%, то це є одним з основних факторів зміни розміру тарифів на теплову енергію, послугу з постачання теплової енергії для всіх категорій споживачів. Відповідно до статті 41 Закону України "Про публічні закупівлі" встановлено Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: 1) зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника; 2) збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, - не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії; 3) покращення якості предмета закупівлі, за умови що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю; 4) продовження строку дії договору про закупівлю та строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю; 5) погодження зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг), у тому числі у разі коливання ціни товару на ринку; 6) зміни ціни в договорі про закупівлю у зв’язку зі зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування - пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування; 7) зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни; 8) зміни умов у зв’язку із застосуванням положень частини шостої цієї статті Враховуючи зазначене вище постає питання, щодо збільшення суми зобов'язання перед Учасником (Постачальником) , яка була визначена у договорі. Просимо Вас надати роз'яснення з приводу правомірного внесення змін до укладеного договору з урахувнням Закону України "Про публічні закупівлі" або ж чи буде правомірним укласти додаткову угоду з Учасником про збільшення суми зобов'язання? Чи можливо буде правомірним здійснити іншу закупілю, якщо так просимо Вас роз'яснити вид та порядок її проведення. Відповідь прошу надати на вказану електронну адресу у встановлений законодавством термін.
Відповідь
06.10.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1203 / 1171
30.09.2021 року відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад за участю Президента України та, на якуму було підписано "Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання горячої води в опалювальному періоді 2021/2022рр.", згідно якого встановлено, що ціна на природний газ на опалювальний період 2021/2022рр. для бюджетних організацій, які фінансуються за рахунок державного або місцевих бюджетів, та використовують газ для забезпеченнявсіх своїх потреб, становить 13659,43 грн. за 1000м.куб. (без ПДВ та та без урахування вартості трансортування). Просимо надати розяснення, стосовно механізму закупівлі прродного газу за ціною, затверденою Меморандумом, адже в процесі закупівлі виникають питання: 1) За якою процедурою закуповувати газ?,; 2) Хто є постачальником даного газу? 3) В разі застосування переговорної процедури закупівля, які підстави її застосування? 4) Як уникнути оскаржень від учасників, при застосуванні процедури Відкритих торгів, щодо низької очікавої ціни, по відношенню до ринкової, та підлаштування під певного учасника.
Відповідь
04.10.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1768 / 1776
Доброго дня! При виконані договору за закупівлею, ідентифікатор закупівлі UA-2021-07-03-000033-a, Замовник Регіональна філія "Одеська залізниця" АТ "Укрзалізниця, у нас як Виконавця виникли підстави, не залежні від нас, для внесення змін у договір. Закупівля передбачає закупівлю «Послуги з технічного переоснащення автоматизованої системи контролю за вантажем та цілісністю залізничних вагонів у русі (АСК ЦВР) ст. Миколаїв. (ДК 021:2015 - 50220000-3 - Послуги з ремонту, технічного обслуговування залізничного транспорту і пов’язаного обладнання та супутні послуги)». Згідно з Додатком №1 тендерної документації вказано яке саме обладнання або еквівалент має бути в наданих послугах з технічного переоснащення. Згідно з п.9.3 Договору та п 3 ч 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» є вичерпний перелік випадків для внесення змін до істотних умов договору. Відповідно до додатку №1 Листа Мінекономіки № 3304-04_69987-06 від 24.11.2020 року надано роз’яснення щодо укладення, виконання, зміни та розірвання договору про закупівлю, де зазначено, що «Сторони можуть внести зміни до договору про закупівлю у випадку покращення якості предмета закупівлі за умови, що така зміна не призведе до зміни предмета закупівлі та буде відповідати тендерній документації в частині встановлення вимог та функціональних характеристик до предмета закупівлі і є покращенням його якості. Якість продукції (послуг, робіт) є економічною категорією. Якість виражається певними властивостями та показниками, які характеризують корисний ефект від використання продукції за призначенням і обумовлюють сферу її використання. Наприклад, такими показниками є надійність, технологічність, стандартизація та уніфікація, ергономічність, естетичність, транспортабельність, екологічні показники, показники безпеки…». На момент подачі тендерної пропозиції ПП «БК Піраміда» та проведення аукціону був проведений моніторинг цін та кількості та наявності обладнання в Україні. Після отримання заявки на надання послуги відбувається закупівля обладнання необхідного для цього. Але на даний момент в Україні немає камер відеонагляду, які зазначені в додатку №3 до договору № ОД/ДН-1-21-484-НЮ. Ми ініціюємо внесення змін до додатку 3 договору в частині заміни обладнання на порядок вище за якісними характеристиками або аналогічними за основними показниками. Замовник відмовляється від заміни, мотивуючи це внесення подібних змін протизаконним. Як саме та ким має бути підтверджена краща якість та функціональні характеристики та інші показники певного обладнання? Яким чином можна змінити обладнання зазначене в специфікації на аналогічне або краще за основними технічними параметрами, без зміни ціни? Тобто об’єм закупівлі та його ціна зміненою не буде.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2