Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
17.01.2022 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
2729 / 2654
Оприлюднено допорогову закупівлю, яка, виявилося вже в період подання пропозиції, виявилося що не підписана. Чи можливо проведення процедури без підпису та чи є це порушенням?
Відповідь
08.12.2021 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
2829 / 2680
Наше Товариство має намір взяти участь у спрощеній закупівлі на закупівлю послуг. Ознайомившись з вимогами, що зазначені в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, вбачається, що Замовник встановив кваліфікаційний критерій, що відображений у статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: - наявність в учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. В той же час Замовник встановлює в оголошенні, що «Виконавець зобов’язується надати передбачені договором послуги за рахунок власних сил та засобів без залучення субпідрядних/співвиконавчих організацій». Проте, ч. 3 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що якщо для закупівлі робіт або послуг замовник встановлює кваліфікаційний критерій такий як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та/або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід, учасник може для підтвердження своєї відповідності такому критерію залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців. Наше Товариство планує взяти участь у даній спрощеній закупівлі на закупівлю послуг з залученням спроможностей інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців для підтвердження своєї відповідності такому критерію, як наявність працівників. Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади, встановлені Законом України «Про публічні закупівлі». Метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції. Враховуючи вказане, прошу надати роз’яснення: - чи можна вважати умову щодо заборони учасникам залучати субпідрядників/співвиконавців для надання послуг для підтвердження своєї відповідності такому критерію як наявність працівників у спрощеній закупівлі правомірною?
Відповідь
08.12.2021 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
2750 / 2835
Доброго дня! Наше Товариство має намір взяти участь у спрощеній закупівлі на закупівлю послуг. До виконання предмета закупівлі наше Товариство як учасник хотіли долучити субпідрядника. Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади, встановлені Законом України «Про публічні закупівлі». Метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції. Проте, Замовник в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі встановив таку вимогу як: «Виконавець зобов’язується надати передбачені договором послуги за рахунок власних сил та засобів без залучення субпідрядних/співвиконавчих організацій». Тобто, дана вимога Замовника є дискримінаційною для учасників в тому числі для нашого Товариства, тому як обмежує нашу участь у такій спрощеній закупівлі. Більш того, вимога щодо заборони учасникам залучати субпідрядників/співвиконавців для надання послуг є порушенням законодавства щодо ведення господарської діяльності в Україні. Таким чином, Замовник порушує головні засади та принципи передбаченні Законом України «Про публічні закупівлі». Враховуючи вказане, прошу надати роз’яснення: - чи відповідає вимога Замовника «Виконавець зобов’язується надати передбачені договором послуги за рахунок власних сил та засобів без залучення субпідрядних/співвиконавчих організацій», що зазначена в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі діючому Закону України «Про публічні закупівлі»?
Відповідь
24.11.2021 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
3626 / 3677
Добрий день! Прошу допомоги! Закупівля UA-2021-11-08-001153-a. Відбулися торги, По критерію "найнижча ціна" переможець ТзОВ "Промелектроніка" м. Запоріжжя перемогла на аукціоні з пропозицією 143750 грн. Вона є платником ПДВ. Закупівля відбувалася по критерію "без ПДВ", в конкурсній документації це описувалось. При укладенні договору ТзОВ "Промелектроніка" вимагає збільшити цю суму на 20% ПДВ. Договір підписує тільки при збільшенні суми договору на розмір ПДВ. Чи повинна військова частина збільшувати суму договору на 20% ПДВ або укладати договір за ціною переможної ставки 143750 грн. включно з ПДВ? Як діяти?
Відповідь
19.11.2021 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
2483 / 2521
Законом України “Про внесення зміни до розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" щодо виключення можливості здійснення закупівель без використання електронної системи закупівель” від 01.07.2021 №1599-IX пункт 3-1 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» викладено у новій редакції, згідно з яким передбачено поділ на дві групи товарів, що необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19). Перша група — це лікарські засоби, вакцини або інші медичні імунобіологічні препарати, розхідні матеріали для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та медичні вироби для вакцинації від COVID-19, медичне обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, системи постачання медичних газів; Друга група — це усі інші товари (крім товарів першої групи). Для першої групи передбачено, що перелік товарів та порядок їх закупівлі затверджуються Кабінетом Міністрів України. Для другої групи передбачено застосування спрощених закупівель. Питання: 1)Чи розповсюджуються на спрощені закупівлі товарів другої групи вартісні обмеження до 50 тисяч грн.?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2