Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
24.01.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
5742 / 5415
По якій процедурі повинна проходити закупівля послуг (чи взагалі ця закупівля не підпадає під дію Закону), що надаються державним органом Національним агенством з акредитації України (НААУ). НААУ здійснює свою діяльність згідно з ЗУ "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", НААУ єдина організація, що має повноваження надавати необхідні нам послуги (з акредитації та моніторингу діяльності органу з оцінки відповідності) тарифи на їх послуги затвердженні Мінекономрозвитку.
Відповідь
23.01.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4278 / 4293
Замовник закуповує послуги з постачання підживлюючої води за договорами на загальну суму більше 1 млн. грн. Відповідно до абз. 2 част.4 ст. 2до ЗУ «Про публічні закупівлі» дія Закону не поширюється для замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання, якщо предметом закупівлі є паливно-енергетичні ресурси для виробництва теплової енергії. Чи правильно ми розуміємо, що вода це енергетичні ресурси і тому проводити процедуру відкритих торгів не потрібно?
Відповідь
23.01.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4048 / 4181
Фондом соціального захисту інвалідів нашому підприємству виділяється безповоротна державна допомога для створення робочих місць для працевлаштування інвалідів в сумі 199000 гривень. Чи підпадає наш випадок під сферу дії закону "про публічні закупівлі"? Якщо так, то яка процедура? Якщо ні, то який механізм проведення процедури такої закупівлі?
Відповідь
22.01.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4332 / 4242
Добрий день! Замовник закуповує послуги з водовідведення та акумуляції стічних вод за декількома договорами на загальну суму більше 5 млн. грн.. Чи потрібно проводити процедуру закупівлі відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі», якщо сума закупівлі по договорам, які підпадають під абз. 5 част.4 ст. 2 Закону, перевищує 1 млн. грн. (порогову планку), а сума закупівлі по договорам, які підпадають під Закон, не перевищує один мільйон.
Відповідь
10.01.2018 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
5680 / 5691
Згідно ч. 3 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі у тому числі є послуги фінансових установ, у тому числі міжнародних фінансових організацій, щодо надання кредитів, гарантій, фінансового лізингу та послуги, допоміжні до фінансових послуг. Виходячи з вимог ч. 1 ст. 5 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» фінансові послуги надаються фінансовими установами (юридичними особами, що надають одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов’язані з наданням фінансових послуг, зокрема, банками, небанківськими фінансовими установами тощо), а також, якщо це прямо передбачено законом, фізичними особами - підприємцями. Визначення терміну фінансової послуги наведено у пп. 5) п. 1 ст. 1 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», відповідно до якого фінансова послуга - операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, - і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів. Перелік фінансових послуг наведений у ч. 1 ст. 4 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» та є виключним. Зокрема, згідно п. п. 8), 14) ч. 1 ст. 4 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» фінансовими, у тому числі, вважаються такі послуги як: випуск платіжних документів, платіжних карток (електронних платіжних засобів), дорожніх чеків та/або їх обслуговування, кліринг, інші форми забезпечення розрахунків, а також переказ коштів, банківські та інші фінансові послуги, що надаються відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність». До законодавчих актів з питань регулювання окремих ринків фінансових послуг також відноситься Закон України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», з урахуванням положень якого вбачається, що банківські фінансові установи за умови укладення відповідного договору з платіжною організацією платіжної системи також надають допоміжні фінансові послуги, що являють собою послуги технологічного, інформаційного обслуговування розрахунків за операціями, що здійснюються з використанням електронних платіжних засобів у платіжній системі (послуги еквайрингу). Державна установа (Замовник) потребує у замовленні послуг банківської фінансової установи, що полягають у забезпеченні технологічного та інформаційного обслуговування Замовника і проведення розрахунків за операціями, які здійснені між Замовником і Споживачами з використанням електронних платіжних засобів (послуг еквайрингу). Просимо надати відповідь на наступні запитання: 1) Чи підпадають послуги фінансових установ, а саме: переказ коштів, банківські та інші фінансові послуги, що надаються відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність» під дію Закону України «Про публічні закупівлі»? 2) Чи можна послуги еквайрингу, що надаються банківськими фінансовими установами, які полягають у забезпеченні технологічного та інформаційного обслуговування Замовника і проведення розрахунків за операціями, які здійснені між Замовником і Споживачами з використанням електронних платіжних засобів, віднести до послуг допоміжних до фінансових послуг, на які відповідно не поширюється дія Закону України «Про публічні закупівлі»? 3) Які послуги відносяться до послуг допоміжних до фінансових послуг, на які відповідно не поширюється дія Закону України «Про публічні закупівлі»?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2