Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
04.01.2019 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
3114 / 3004
Доброго дня! Прошу надати роз'яснення можливості продовження строку договору 2018 року на 2019 рік відповідно до ч. 5 ст. 36 ЗУ "Про публічні закупівлі". За умови, що новий договір за результатами тендерної процедури 2019 року вже укладений (предмет закупівлі аналогічний/постачальник інший).
Відповідь
03.01.2019 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
3827 / 3759
Доброго дня. Поясніть, будь ласка, чи має юридичну силу скан-копія договору підписаного двома сторонами, яка оприлюднюється Замовником на електронній площадці? Може постачальник здійснювати поставку товару на підставі опублікованого скану до отримання оригіналу свого примірника договору? Якщо постачальник звернеться до суду не маючи оригінала договору, факт публікації скан-копії договору на електронній площадці може використовуватись як рівноцінний аналог оригіналу договору?
Відповідь
06.12.2018 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
3876 / 3759
Про надання роз’яснень Вимогами частини 1 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон) передбачено необхідність оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про внесення змін до договору – протягом трьох днів з дня внесення змін. Частиною 4 статті 36 Закону визначено випадки, при яких можуть змінюватися істотні умови договору після його підписання. Регламент роботи електронної системи закупівель (надалі – Система) при оприлюдненні повідомлення про внесення змін до договору передбачає обов’язкову необхідність зазначення замовником випадків, на підставі яких вносяться зміни до умов договору. При цьому, слід зазначити, що перелік випадків, передбачених Системою, повністю відповідає переліку випадків внесення змін до істотних умов договору, зазначених в частині 4 статті 36 Закону та не передбачає інших причин внесення змін до договорів (наприклад, зміна проектно-кошторисної документації, зміна рівня заробітної плати в державі тощо). Крім того, відповідно до роз’яснень МінРегіонБуд («Збірник офіційних документів та роз’яснень» №7, 2018, стор.52) перелік випадків, які є виключенням з пункту 4 статті 36 Закону не містять пунктів, які відносяться до будівельних робіт, зазначених у вищевказаному роз’ясненні. Аналогічний регламент роботи Системи діє також при оприлюдненні повідомлення про внесення змін до договору стосовно допорогових закупівель. Слід зауважити, що при оприлюдненні повідомлення про внесення змін до договору на виконання робіт у випадках, які не передбачені частиною 4 статті 36 Закону у замовника виникають складності із визначенням у Системі поля, яке необхідно заповнити, так, як жодне з них не відповідає цьому випадку. На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами пунктів 12 та 13 частини 1 статті 8 Закону, прошу Вас надати роз’яснення, яким чином замовник, з урахуванням діючого регламенту Системи, повинен оприлюднювати інформацію про внесення змін у договір при вищезазначених випадках.
Відповідь
19.11.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3728 / 3707
29.10.2018 тендерним комітетом Замовника через електронну систему закупівель ProZorro було оголошено відкриті торги за ДК 021:2015 85110000-3 Послуги лікувальних закладів та супутні послуги (Послуги для здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю (І-ІІІ ступенів) очікуваною вартістю 328 061,00 грн. Тендерні пропозиції було подано двома учасниками. 14.11.2018 за результатами аукціону електронною системою закупівель ProZorro було обрано переможцем одного з учасників за критерієм 100% ціна. У тендерній документації Замовника, окрім іншого, зазначено: надати документальне підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів, а саме: копії договорів, та актів наданих послуг з підписами обох сторін або копії інших документів, що підтверджують достовірність виконання аналогічних договорів, зазначених у довідці. Під час ознайомлення з тендерною пропозицією Учасника тендерним комітетом Замовника було виявлено, що Учасником подано тендерну пропозицію 13.11.2018 та, серед інших документів, було надано інформаційну довідку щодо виконання Учасником аналогічних договорів. Разом з тим, 16.11.2018 (після терміну для подання пропозицій) Учасником завантажено в систему копії аналогічних договорів та акти наданих послуг, що не були завантажені в повному обсязі, у зв’язку з технічними збоями у роботі програмного забезпечення Учасника внаслідок перебійного постачання електроенергії, про що було надано відповідний лист. У зв’язку з тим, що тендерна пропозиція вищезазначеного Учасника є найбільш економічно вигідною та з метою своєчасного освоєння бюджетних коштів, просимо надати роз’яснення, чи має право тендерний комітет департаменту приймати до уваги лист та документи, завантажені після закінчення терміну подання пропозицій та приймати рішення щодо визначення зазначеного вище Учасника переможцем торгів.
Відповідь
12.11.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3677 / 3651
Опис ситуації: Замовник оголосив відкриті торги з закупівл "предмету 1". Під час проведення процедури закупівлі "предмету 1" Замовник оголошує ще одні відкриті торги з закупівлі "Предету 1", аналогічні попередній закупівлі, що триває, як за ціною, так і за технічними параметрами. Питання: Чи має право Замовник оголошувати торги під час проведення закупівлі за налаогічним предметом, ціною та тахнічними характеристиками? Приклад:оголошення закупівлі UA-2018-11-09-001305-b під час проведення закупівлі UA-2018-10-05-001179-c
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2