Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
16.09.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1490 / 1506
Доброго дня. Замовником було проведено переговорну процедуру закупівлі відповідно до абз. 4 п. 3 ч. 2 ст. 40 Закону України “Про публічні закупівлі” (у редакції Закону № 114-ІХ від 19.09.2019), а саме - виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера після оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендеру, що оскаржується. Що робити Замовнику в даному випадку з тендером, який був оскаржений: у разі укладення договору про закупівлю за результатами аукціону, чи потрібно вносити зміни до договору, в частині зменшення обсягів закупівлі (враховуючи обсяг закупівлі переговорної процедури)?
Відповідь
28.08.2020 Запитання      Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись Розширений перегляд
1094 / 1142
Добрий день. Відділом молоді та спорту Сєвєродонецької міської ради (надалі - Замовник) були розпочаті відкриті торги 16.07.2020 року, щодо закупівлі ДК 021:2015 - 45260000-7 Покрівельні роботи та інші спеціалізовані будівельні роботи (Поточний ремонт м’якої покрівлі комплексної дитячо-юнацької спортивної школи 1 за адресою: вул. Федоренка, 33а), ідентифікатор закупівлі № UA-2020-07-16-001715-c. 28 липня 2020 року в місті Сєвєродонецьк Луганської області було створено Військово-цивільну адміністрацію разом з чим припинені повноваження Сєвєродонецької міської ради (Указ Президента України № 297/2020 від 28 липня 2020 року «Про утворення військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області»). Замовник як орган місцевого самоврядування який підпорядковується Сєвєродонецькій міській раді також втратив свої повноваження на підписання документів як паперових так і електронних в наслідок чого після завершення аукціону 03.08.2020 року, щодо закупівлі ДК 021:2015 - 45260000-7 Покрівельні роботи та інші спеціалізовані будівельні роботи (Поточний ремонт м’якої покрівлі комплексної дитячо-юнацької спортивної школи 1 за адресою: вул. Федоренка, 33а), ідентифікатор закупівлі № UA-2020-07-16-001715-c Замовник не зміг довести до логічного завершення періоди кваліфікації та укладання договору з переможцем процедуру закупівлі відкриті торги, і порушив строки кваліфікації переможця процедури закупівлі відкриті торги. У зв'язку з чим Замовник звертається до Вас з проханням надати роз'яснення чи вважається порушенням строку кваліфікації переможця відкритих торгів які виникли не з вени Замовника причиною для відміни процедури закупівлі відкриті торги згідно підпункту 2 (неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень, які неможливо усунути) пункту 1 (Замовник відміняє тендер у разі) Статті 32 (Відміна тендеру чи визнання тендеру таким, що не відбувся)
Відповідь
28.07.2020 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
1675 / 1681
Доброго дня. Просимо надати роз’яснення стосовно ситуації, що виникла у суб’єкта запиту як замовника процедури закупівлі. Так, процедура закупівлі (відкриті торги) здійснюється суб’єктом запиту згідно із Законом України «Про публічні закупівлі» в попередній редакції станом на 17 квітня 2020 року (дата оприлюднення оголошення). Учасником процедури закупівлі рішення замовника про визначення переможця торгів було оскаржено до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, рішенням якої в задоволені поданої скарги відмовлено. Вказану відмову учасник процедури закупівлі оскаржив до суду, подавши заяву про забезпечення позову, яку суд задовольнив частково: заборонив продовжувати процедуру закупівлі, та зокрема, заборонив замовнику процедури закупівлі на період розгляду справи у суді укладати договір про закупівлю з переможцем процедури закупівлі. Внаслідок судової заборони, договір про закупівлю з переможцем процедури закупівлі у строки, визначені ч. 2 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі», не було укладено. У зв’язку з вищевказаним, просимо надати наступні роз’яснення: 1). Чи поновлюються строки укладення договору про закупівлю з переможцем процедури закупівлі, визначені ч. 2 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі», у разі скасування судової заборони на укладання договору про закупівлю? Яким державним органом такі строки поновлюються? 2). Чи можливо укладення договору про закупівлю з переможцем процедури закупівлі з пропущенням строків, визначених ч. 2 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі», якщо вини у такому пропущені не має ні в замовника торгів, ні в переможця процедури закупівлі? 3). Якщо строки, визначені ч. 2 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі», не поновлюються, або є не можливим укладення договору про закупівлю з пропущенням вище зазначених строків, чи може пропущення цих строків бути підставою для відміни торгів? Наприклад, відміна торгів з підстав, викладених ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель)? Дякуємо за надані роз’яснення.
Відповідь
28.07.2020 Запитання      Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись Розширений перегляд
1396 / 1413
Замовник відхилив тендерну пропозицію Скаржника на підставі пункту 2 частини 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (Замовник відхиляє тендерну пропозицію у разі, якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації). Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі - Колегія) рішенням постановила зобов'язати Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції. Окрім цього, у рішенням Колегії встановлено, що пропозиція Скаржника технічній специфікації тендерної документації Замовника. Замовник скасовує своє рішення про відхилення тендерної пропозиції Скаржника та приймає рішення про відміну тендеру, обгрунтовуючи наступним "Внаслідок невірного розуміння учасниками зазначеної закупівлі технічних вимог до предмету закупівлі, викладених у Тендерній документації на закупівлю, в результаті чого учасником було запропоновано обладнання, у якому Замовник немає потреби,відповідно до пункту 1 частини 1 статті 32 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закон): у зв’язку з відсутністю подальшої потреби в закупівлі запропонованого обладнання". 1. Чи повинен замовник в протоколі про відміну тендеру обгрунтовувати та підтверджувати підстави відміни тендеру у зв'язку із відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг??? 2. Які обставини підпадають під регулювання норми пункту 1 частини 1 статті 32 Закону України «Про публічні закупівлі» відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг? 3. Відповідно до абз. 1 п. 2 ч. 1 замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. Якщо замовник не відхилив тендерну пропозицію учасника із зазначених вище підстав. Чи може у такому випадку Замовник посилатися на обставини "Внаслідок невірного розуміння учасниками зазначеної закупівлі технічних вимог до предмету закупівлі викладених у Тендерній документації на закупівлю, в результаті чого учасником було запропоновано обладнання, у якому Замовник немає потреби" як підставу для відміни тендеру???
Відповідь
03.06.2020 Запитання      Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись Розширений перегляд
1417 / 1491
Добрий день! Підкажіть, якщо визнано переможця по тендеру, чи може Замовник відхилити процедуру закупівлі на стадії оформлення договору за відсутністю фінансування. Чи буде застосовано до Замовника якісь санкції, чи є відповідальність.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2