Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
21.06.2021 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
2018 / 2085
Доброго дня. У нас оголошена закупівля по коду 30230000-0 (спрощена закупівля на суму 101 тис. грн.) та по коду 30200000-1 (відкриті торги на суму 351 тис.) Наразі є потреба закупити ноутбук, що буде теж по вказаному коду. Як у даному випадку провести закупівлю - укласти прямий договір чи проводити відкриті торги, бо загальна сума по коду перевищує 200 тис. грн.?
Відповідь
17.06.2021 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
2530 / 2429
Театр протягом року має намір здійснити поїздки на гастролі до різних міст України. За для цього ми вимушені винаймати (на договірній основі) транспорт для перевезення пасажирів (артистичний та технічний персонал) (ДК 021:2015: 60170000-0 Прокат пасажирських транспортних засобів із водієм) та вантажний транспорт (для перевезення декорацій) (ДК 021:2015:60180000-3 Прокат вантажних транспортних засобів із водієм для перевезення товарів) . Скільки разів і куди саме театр зможе поїхати на гастролі заздалегідь невідомо. Адже це залежить і від епідеміологічної ситуації як в країні вилому, так і в окремих містах, і від готовності того чи іншого театру прийняти наш колектив у себе, тощо. А отже і суму закупівлі з наймання (прокату) транспорту заздалегідь спрогнозувати неможливо. Така ж сама ситуація з послугами проживання у готелях працівників під час гастролей. Тож, чи буде кожен раз наймання (прокат) транспорту вважатися новим предметом закупівлі і можна укладати прямі договори з публікацією звіту (у разі вартості поїздки менше ніж 50 тис.грн.), чи все ж не обхідно сумувати загальну вартість поїздок протягом року (за кодом ) і кожен раз проводити спрощену закупівлю/відкриті торги на кожну поїздку окремо?
Відповідь
08.06.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1684 / 1659
Чи дозволяється в Додаткових угодах до процедурних договорів ( відкриті торги) встановити що зміни істотних умов застосовуються до укладення (підписання) Додаткової угоди.(ч.3. ст. 631 ЦК України). Наприклад: На четвертому місяці дії Договору 15 числа укладається (підписується) Додаткова угода про зміну ціни за одиницю товару, що згідно ч.3. ст. 631 ЦК України, застосовується з першого числа поточного місяця.
Відповідь
02.06.2021 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
1688 / 1704
Замовник під час проведення закупівлі UA-2021-05-24-001650-b у тендерній документаціїї «Додаток 4 «4. Довідку про наявність досвіду у виконанні договорів з бюджетними установам у табличному вигляді (таб. №1). Для підтвердження інформації необхідно додати копію договору (-ів) про виконання робіт, надати скан-копію оригіналу відгуку від замовника про досвід роботи з учасником .», нами було подано Вимогу на внесення змін до тендерної документації з посиланням "Є роз’яснення Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з яким Ви можете ознайомитись за посиланням -https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=f6ba9fe2-054a-4755-a01a-6cdf689e20b6&lang=uk-UA - Відповідь на запит 564/2021 -me.gov.ua/inforez/Details?lang=uk-UA&id=c9f65704-bb33-4e93-b2f7-fb03fbe3edc6 - Відповідь на запит 1064/2020." На що замовник відповів "Доброго дня! Уважно вивчивши Вашу вимогу стосовно аналогічного договору з бюджетними установам, повідомляємо наступне. Поняття «тендерна процедура (тендер)» має відношення до процедури – Відкриті торги, а в нашому випадку закупівля здійснюється за спрощеною процедурою закупівлі, тому в цій частині Ваша вимога не є актуальною. Закон України «Про публічні закупівлі» (надалі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Текст закону не визначає ні перелік документів ні їх формулювання, зміст та обсяг, які підтверджують відповідність встановленим кваліфікаційним критеріям та технічні якісні показники предмету закупівлі. Слід зазначити, що Замовник встановлює один або декілька кваліфікаційних критеріїв та зазначає опис предмету закупівлі, а також зміст та спосіб подання відповідних документів самостійно, з урахуванням особливостей предмету закупівлі. Всі вимоги спрощеної процедури закупівлі, в тому числі технічний опис предмету закупівлі та вимоги до нього були розроблені з урахуванням специфіки робіт, дослідження відповідного ринку та практики проведення аналогічних процедур закупівель в електронній системі «ПРОЗОРО». Відмінність між договором заключеним із бюджетною установою (іншими словами – Замовником в розумінні Закону) та приватною установою є здійснення оплати в органах казначейства України, а також є можливість перевірити достовірність наданої інформації через електронну систему закупівель. Дані документи потрібні для гарантії виконання, вчасно та якісно, робіт, що є предметом даної закупівлі. Обставина відсутність досвіду співпраці із бюджетною установою не залежить від Замовника даної закупівлі, отримуйте відповідний досвід та при умові що будуть надані всі інші документи, що передбачені в даній закупівлі (чи в майбутніх) ми будемо раді з Вами співпрацювати. Підсумовуючи розгляд Вашого звернення, на думку Замовника не має потреби вносити зміни до умов даної закупівлі в цій частині. Дякуємо за звернення." Чи правомірне рішення Замовника щодо відмови внесеня змін до тендерої документації? Чи буде правомірна дискваліфікація з причин відсутності аналогічного договору з "бюджетною установою" ?
Відповідь
02.06.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
2283 / 2161
У нас двічі не відбувся аукціон на закупівлю цементу, ми переходимо до переговорної процедури. За цей час цемент зріс в ціні майже на 10 грн. за мішок (25 кг). Чи можемо ми при переговорці зменшити кількість товару щоб вийти на ту ж суму, що зазначалася в тендері? Чи оголошувати повторно відкриті торги?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2