Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
10.10.2022 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
2399 / 2395
Доброго вечора! Підкажіть будь ласка, чи правомірно діє селищна рада, оголосивши спрощену закупівлю 10.10.2022 року щодо послуг з виготовлення технічної докуметації з нормативної грошової оцінки земель, з очікуваною вартістю закупівлі 800 тис.грн.?
Відповідь
06.10.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1430 / 1593
Прошу роз'яснити наступне. При реєстрації в особистому кабінеті на Майданчику слід заповнити поле “Класифікація суб'єктів господарювання”, обравши одне зі значень із запропонованого переліку. Чи правильною класифікацією для Благодійного фонду є "Не є суб'єктом господарювання" ? Дякую!
Відповідь
05.10.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1928 / 2038
Наше товариство є ексклюзивним дистрибютором виробника автобусів TEMSA. Згідно вимог норм діючого законодавства подавати товар до переліку локалізованих товарів може тільки виробник, у нашому випадку суб'єкт господарювання Туреччини. Ми як його дистрибютор як мінімум здійснюємо гарантійне та післягарантійне обслуговування автобусів а також доукомплектовуємо його від коліс до встановлення систем кондиціонування. Фактична частка локалізації буде становити більше 10ти відсодків, але якщо подати автобус до переліку може тільки виробник то це призводить до неможливості участі таких автобусів у тендерних закупівлях. До того, Україна тільки у лютому підписала угоду про вільну торгівлю з Туреччиною та ще її не ратифікувала. Підскажіть, чи може якимось чином здійснити внесення до переліку локалізованих товарів не іноземний виробник а його дистриб'ютор (ексклюзивний представник), або яким іншим чином реалізується можливість подачі таких автобусів для участі у тендерних закупівлях. Дякую
Відповідь
05.10.2022 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
2245 / 2295
Шановні колеги, просимо Вашої консультації з наступного, а саме: Наразі нами, як Замовником, планується закупівля тракторів з навісним обладнанням для прибирання дорожніх шляхів у зимовий період та є питання щодо коректного визначення коду предмету закупівлі відповідно до Єдиного закупівельного словника, а саме: - Єдиний закупівельний словник містить код «16700000-2 Трактори», проте його використання буде порушенням пункту 3 Розділу I «Порядку визначення предмета закупівлі», оскільки предмет закупівлі товарів визначається замовником згідно з пунктом 34 частини 1 статті 1 Закону та за показником четвертої цифри, а вищезазначений код містить лише три цифри; - Відповідно до узагальнених відповідей Мінекономіки, а саме листа від 03.09.2020 р. № 3304-04/53972-06, у разі якщо предмет закупівлі не має в ієрархічній структурі Єдиного закупівельного словника відповідного Порядку коду, у електронній системі закупівель технічно реалізована можливість обрання замовником показника «99999999-9 - Не визначено», проте використання даного показника недоречне оскільки наявний код «16700000-2 Трактори»; - Єдиний закупівельний словник містить коди «34140000-0 Великовантажні мототранспортні засоби», «43210000-8 Машини для земляних робіт» та «43310000-9 Машини для цивільного будівництва». Тобто вбачається, що код в єдиному закупівельному словнику передбачено саме для тракторів, але відповідно до наданих роз'яснень (вказаних вище), його зазначення є порушенням. В той же часк використання іншого коду (не 16700000-2) є порушенням, бо фактично назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником не відповідає товару, що фактично закуплені замовником. Прохання роз'яснити який саме код потрібно використовувати при визначенні коду предмету закупівлі тракторів з навісним обладнанням для прибирання дорожніх шляхів у зимовий період.
Відповідь
05.10.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2146 / 2261
Доброго дня! Ми є комунальним підприємством, яке відноситься до категорії Замовників, згідно п.3 ч.1 ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі»: «Юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями (крім тих, які визначені у пунктах 1 і 2 цієї частини) та їх об`єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак: юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів; органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління юридичної особи; у статутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків». На сьогоднішній день наше підприємство не перебуває в районі проведення воєнних (бойових) дій. Чи маємо ми право укладати прямі договори до 50 тис.грн., відповідно до постанови КМУ від 28.02.2022р. №169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (зі змінами), використвуючи абзац 5 підпункту 1 пункту 1: «Замовник може здійснити публічну закупівлю, вартість якої є меншою ніж 50 тис. гривень, з використанням електронної системи закупівель, у тому числі з використанням електронних каталогів. У разі здійснення закупівлі, вартість якої є меншою ніж 50 тис. гривень, без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, не вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та не оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель», якщо їх загальна сумарна вартість на рік перевищує 50 тис.грн. по одному коду ДК 021:2015?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2