Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
04.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
210 / 198
Дана постанова містить положення про внесення змін щодо обов'язкового застосування каталогу або спрощеної закупівлі, якщо вартість закупівлі дорівнює або перевищує 50 тис. гривень (крім тих, що визначені в абзацах першому та другому підпункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 169). Але також зазначений перелік виключень: "Придбання товарів, робіт і послуг, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, може здійснюватися без застосування порядку проведення спрощених закупівель та/або електронного каталогу у разі, (16 виключень). Будь ласка роз'ясніть такі виколючення: існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку із виникненням об’єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення спрощеної закупівлі або використання електронного каталогу (що потрібно розуміти під нагальною потребою, як вона визначається?); здійснюється закупівля товарів, робіт і послуг для забезпечення функціонування об’єктів критичної інфраструктури (чи можна віднести заклад охоронин здоров'я до об'єкта критичної інфрактруктури?). Завчасно дякую за надану відповідь.
Відповідь
01.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
269 / 259
Відповідно до підпункту 1 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 169 (зі змінами): замовники, визначені частиною дев’ятою статті 3 Закону України “Про публічні закупівлі”/державні замовники у сфері оборони здійснюють публічні/оборонні закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених Законами України “Про публічні закупівлі” та “Про оборонні закупівлі”. Частиною 9 статті 3 Закону України “Про публічні закупівлі” визначено, що особливості здійснення закупівель, визначених цим Законом, для гарантованого забезпечення потреб оборони (крім товарів, робіт і послуг, що підлягають закупівлі відповідно до угод у порядку, визначеному пунктом 6 частини п’ятої цієї статті), серед інших, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, в особливий період, у період проведення операції об’єднаних сил, антитерористичної операції, у період введення воєнного чи надзвичайного стану встановлюються окремим законом. Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади і реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності (Положення про ДСНС, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1052) Частиною 3 статті 17-1 Кодексу цивільного захисту України визначено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, здійснює повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи (у разі їх утворення)" Положенням про Головне управління ДСНС у Черкаській області, затвердженим наказом ДСНС України від 04.02.2013 №3 (із змінами від 29.03.2021 №167) визначено, що Головне управління є територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, уповноваженим на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслдіків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб. Крім того, у Головного управління ДСНС України у Черкаській області є підпорядковані підрозділи (відповідно їх положень), які являються окремими юридичними особами та дислокуються в межах Черкаської області: Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення та Державні пожежно-рятувальні загони (далі - Загони). Відповідно до положень про Загони, Загони являються підрозділами територіального підпорядкування. Територіальні органи центрального органу виконавчої влади утворюються як юридичні особи публічного права, як це визначено статтею 21 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади». Згідно Типового положення про територіальні органи міністерства та іншого центрального органу виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 563 завданням територіальних органів є реалізація повноважень міністерства та іншого центрального органу виконавчої влади на території відповідної адміністратвино-територіальної одиниці. У зв’язку з вищевикладеним, просимо: 1. Роз’яснити чи може Головне управління ДСНС України у Черкаській області, здісйнювати публічні/оборонні закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених Законом України “Про публічні закупівлі”; 2. Роз’яснити чи можуть підпорядковані підрозділи Головного управління ДСНС України у Черкаській області, здісйнювати публічні/оборонні закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених Законом України “Про публічні закупівлі”;
Відповідь
01.07.2022 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
262 / 263
Добрий день! Підкажіть стосовно змін постанови 169 від 24.06.22 незрозуміло, чи можна укласти пряму угоду на поточний ремонт укриття 97 тис чи треба проводити спрощену?
Відповідь
30.06.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
193 / 195
Доброго дня, прошу роз'яснити чи відносяться структурні підрозділи обласних військових адміністрацій в розумінні постанови КМУ №169 до об'єктів критичної інфраструктури. Дякую
Відповідь
29.06.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
200 / 195
Доброго дня! В зв'язку з внесенням 29.06.2022 р. змін до Постанови №169 від 28.02.2022 прошу надати наступну інформацію. В новій редакції Постанови передбачено, що у разі, коли у профілі товару ел.каталогу розміщено 2 або більше пропозиції товару від постачальників, замовник здійснює відбір постачальника шляхом запиту ціни пропозицій постачальників, якщо вартість товару становить або перевищує 200 тис. гривень. Отже, наприклад, при закупівлі палива (дизель, бензин) на суму 300 тис. грн в ел.каталозі наявно більш ніж 2 пропозиції постачальників. Замовник повинен (Постанова передбачає саме обов’язок, а не право використати лише ел.каталог в цьому випадку) здійснити запит цінових пропозицій. Постанова не передбачає в цьому разі використовувати спрощені закупівлі. При цьому ані Постанова №169, ані Порядок використання ел.каталогу не містить порядок дій замовника (крім направлення скарг Адміністратору – п. 49-52,63,64 Порядка, очікування розгляду скарги, та подальших дій, які лише через місяць або 3 місяця, усунуть пропозицію такого постачальника з каталогу). Якщо Постанова не містить альтернативи проведення закупівель замовником на суму понад 200 тис. грн при наявності встановленої кількості постачальників в ел.каталозі, чи може замовник самостійно встановити порядок проведення закупівель власним розпорядчим документом, та передбачити у разі неподання ЦП після одного разу, застосувати спрощену закупівлю в подальшому? Або чи можливо внести зміни до Постанови та передбачити альтернативу при ненаданні ЦП постачальниками, зважаючи на обмежені терміни закупівель та невизначеність дій замовника при використанні ел.каталогу у зазначеному випадку.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2