Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
13.02.2018 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
9904 / 9633
Доброго дня, підкажіть будь ласка, треба здійснити закупівлю послуг за кодом CPV за ДК 021:2015: 75240000-0 – Послуги із забезпечення громадської безпеки, охорони правопорядку та громадського порядку (Поліцейські послуги). Замовник (міська рада) чи може обрати процедуру закупівлі – переговорну процедуру з Управлінням поліції охорони в Донецькій області. Та які треба документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі? Чи достатньо: Наказ про затвердження Положення про Управління поліції охорони в Донецькій області. Положення про Управління поліції охорони в Донецькій області. Чи треба проводити відкрити торги для того, щоб заключити договір з Управлінням поліції охорони в Донецькій області.
Відповідь
06.02.2018 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
11158 / 11018
До нашого закладу з листом від 06.02.2018 р. звернулися з Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області. В своєму листі посилаючись на ч.1 ст.4 ЗУ «Про публічні закупівлі» Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області наголошує на тому, що нашим закладом не оприлюднений річний план закупівель для проведення процедури закупівлі UA-2018-02-02-000585-b. Проте, 12 січня 2018 року адміністрацією КЗ «ЦПМСД м. Олександрії» було розміщено річний план закупівель на постачання пари, гарячої води та пов'язаної продукції з кодом ДК 021:2015 09320000-8 Пара, гаряча вода та пов’язана продукція на загальну суму 1 473 757 грн. (Ідентифікатор плану закупівлі: UA-P-2018-01-12-005499-b). Цього ж дня адміністрацією КЗ «ЦПМСД м. Олександрії» була створена процедура закупівлі згідно вищевказаного плану (Ідентифікатор закупівлі: UA-2018-01-12-001278-b) що включає в себе 2 лоти (Постачання пари, гарячої води та пов'язаної продукції (222 Гкал.) - 438 644 грн з ПДВ та Постачання пари, гарячої води та пов'язаної продукції (634 Гкал.) - 1 035 113 грн з ПДВ – загальна вартість лотів відповідає запланованій сумі 1 473 757 грн.). Проте, у зв’язку з відміною одного з лотів з підстав не підписання учасником-переможцем договору у визначені строки (рішення Тендерного комітету КЗ «ЦПМСД м. Олександрії» №2-2018-в, яке розміщене на порталі Уповноваженого органу 02 лютого 2018 року), а саме лоту - Постачання пари, гарячої води та пов'язаної продукції (634 Гкал.) - 1 035 113 грн з ПДВ., закупівля в цій частині отримала статус «Скасована», а загальний статус закупівлі визначений як «Завершено». Після цього, 02.02.2018 року адміністрація нашого закладу звернулась на гарячу лінію майданчика zakupki.prom.ua з проханням надати роз’яснення, чи потрібно вносити зміни до річного плану закупівель задаля проведення нової переговорної процедури за кодом ДК 021:2015 09320000-8 Пара, гаряча вода та пов’язана продукція, яка повністю буде відповідати скасованому лотові, як в частині кількості надання послуг так і в частині загальної вартості. Про що консультантом було повідомлено, так як загальна вартість при проведенні нової закупівлі (Ідентифікатор закупівлі: UA-2018-02-02-000585-b) повністю відповідає скасованому лотові у закупівлі (Ідентифікатор закупівлі: UA-2018-01-12-001278-b), то ніяких змін до річного плану закупівель вносити не потрібно, тому що запланована річна сума за кодом ДК 021:2015 09320000-8 Пара, гаряча вода та пов’язана продукція – НЕ ПЕРЕВИЩУЄТЬСЯ і становить все ті ж 1 473 757 грн. Просимо Вас надати роз’яснення щодо даного інциденту в найкоротші строки, задля відповіді Управлінню Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області. Копія листа-претензії від Управлінню Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області додається.
Відповідь
06.02.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
8935 / 8608
Доброго дня! Керуючись нормами статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) просимо надати роз’яснення щодо застосування замовником норм частини 3 статті 631 Цивільного кодексу України в договорі про закупівлю, який укладено за результатами проведення відкритих торгів (у період оскарження рішень замовника після оприлюднення рішення про намір укласти договір). Так, з метою безперервного забезпечення лікувальних закладів міста на початку 2018 року природним газом та недопущення ситуації, що може призвести до негативних соціальних та економічних наслідків, поставити під загрозу здоров'я та життя мешканців міста та медичний персонал, призведе до відключення від системи газопостачання лікувальних закладів, замовником наприкінці 2017 року були оголошені відкриті торги на закупівлю природного газу на 2018 рік. Рішення про намір укласти договір оприлюднений на веб-порталі Уповноваженого органу 26.12.2017 року. Договір про закупівлю укладено у відповідності до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з додержанням строків, визначених частиною 2 статті 32 Закону, - 09.01.2018 року. Однак, ураховуючи особливості проведення процедури відкритих торгів, замовник не завжди може спрогнозувати дату укладання договору про закупівлю. Це, насамперед, зумовлено багатьма чинниками (внесення змін до тендерної документації з продовженням строків подання тендерних пропозицій, оскарження умов закупівлі тощо). Враховуючи викладене та забезпечуючи право на оскарження рішень замовника суб’єктами оскарження, неохопленим договором про закупівлю залишився період з 01.01.2018 по 08.01.2018 року. Відключення від системи газопостачання лікувальних закладів призведе до соціальної напруги в місті та до незворотних наслідків. Враховуючи вимоги частини 7 статті 2 Закону, замовник заздалегідь у проекті договору, який є додатком до тендерної документації, передбачив можливість застосування норм частини 3 статті 631 Цивільного кодексу України. Також передбачено, що оплата за поставлений природний газ буде здійснюватися замовником не раніше ніж з дня укладання договору про закупівлю. При цьому постачальник здійснює поставку, усвідомлюючи ризики (оскарження процедури закупівлі з подальшою відміною торгів або визнання їх такими, що не відбулись тощо), при яких йому не буде здійснено оплату за природний газ за відповідний період (з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу рішення про намір укласти з ним договір до дати укладання договору). Аналізуючи відповідь Департаменту регулювання публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, надану на запит 91/2016 з аналогічного питання, варто зазначити, що вона ґрунтується на дотриманні замовниками принципів здійснення публічних закупівель, зокрема дотримання права на оскарження умов закупівлі суб’єктом оскарження. Водночас застосування норм частини 3 статті 631 Цивільного кодексу України під час проведення переговорної процедури у відповідності до пунктів 1, 2, 5, 6 частини 2 статті 35 Закону допускається. Разом з тим, коментарі до законодавства України про публічні закупівлі в рамках проекту Гармонізації системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС, зокрема до частини 1 статті 36 Закону (щодо застосування норм частини 3 статті 631 Цивільного кодексу України), ґрунтуються на забезпеченні замовником конкурентного відбору учасників з метою визначення переможця торгів та недопущення попередньої домовленості з певним суб’єктом господарювання до моменту визначення його переможцем торгів. Враховуючи викладене, просимо роз’яснити дії замовника відносно застосування норм частини 3 статті 631 Цивільного кодексу України у договорі про закупівлю природного газу (у період оскарження рішень замовника після оприлюднення рішення про намір укласти договір). Заздалегідь вдячні за відповідь!
Відповідь
30.01.2018 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
8921 / 9005
Відповідно до п.5 ст.36 в уклали додаткову угоду на термін до 28.02.2017 на закупівлю електроенергії на суму 33980,00 грн., що не перевищує 20 % суми, визначеної в договорі, укладеному в 2017 році. Враховуючи лист МЕРТ від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06, ці обсяги не враховуємо, а річна сума 204490,00 грн. Отже залишається 204490-33980=170510 грн. Підскажіть, будь ласка, яку процедуру планувати – переговорну чи допорогову. Заздалегідь вдячні!
Відповідь
30.01.2018 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
6981 / 6761
Переговорна процедура закупівлі електричної енергії проводилась на очикувану суму фінансування (наша бюджетна пропозиція на 2018 рік). Але фактичні видатки на електроенергію по кошторису перевищили очікувану суму фінансування (на 4 тис. грн.). На момент отримання кошторису договір з Учасником був підписаний. Як правильно поступити тендерному комітету у ситуації, що склалася?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2