Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
20.02.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3725 / 3741
Добрий день! Якщо є дві закупівлі з однаковим чотиризначним кодом ДК 2015, але з різними «конкретними назвами» та з різною очікуваною вартістю 200 000 грн. і 20 000 грн., то ці дві закупівлі потрібно здійснити тільки за процедурою «Відкриті торги», чи можна першу закупівлю (200 000 грн) здійснити за процедурою «Відкриті торги», а другу (20 000 грн) - за процедурою «Допорогові закупівлі»? Дякую.
Відповідь
20.02.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4815 / 4729
предмет закупівлі - послуги з харчування пацієнтів. На початку лютого розпочата процедура відкритих торгів. Для забезпечення харчуванням на термін проведення процедури укладена додаткова угода на 20% до тендерного договору 2016 року, строком дії по 28.02.2017р. Відкриті торги не відбулися - не подано жодної пропозиції, плануємо оголосити другі торги, але строк проведення процедури 30 днів. Яким чином забезпечити харчування пацієнтів з 01.03.2017 та до завершення процедури? Чи можна укласти прямий договір за місячною потребою, для забезпечення харчуванням на термін проведення нової процедури?
Відповідь
15.02.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
4060 / 4073
Замовником двічі проводилась закупівля природного газу за процедурою відкритих торгів та двічі торги було відмінено: вперше – у зв’язку із відхиленням всіх тендерних пропозицій згідно з Законом України «Про публічні закупівлі»; вдруге - у зв’язку із поданням для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій. Відкриті торги на закупівлю природного газу здійснювались по лотах. Предмет закупівлі було поділено на лоти з метою забезпеченням можливості учасникам подавати пропозиції щодо поставки товару у конкретно визначених місцях. Технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі замовником визначено однаково по всіх лотах. Чи правомірно проводити переговорну процедуру закупівлі на підставі п.4 ч.2 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» без визначення частин предмета закупівлі (лотів) у випадку, якщо предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника, не змінюються, враховуючи, що відкриті торги проводились по лотах.
Відповідь
15.02.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4040 / 3812
У закупівлі, що здійснювалася шляхом застосування процедури відкриті торги, взяли участь 2 учасники. За результатами розгляду та оцінки тендерних пропозицій Замовник визначив переможцем Учасника 1 та прийняв рішення про укладення договору з ним. Повідомлення про намір укласти договір оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу та надіслане переможцю згідно з ч. 1 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закону). Проте Учасник 1 відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації, про що повідомив Замовникові у листі. Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 30 та ч. 3 ст. 32 Закону, Замовник відхилив тендерну пропозицію Учасника 1 і визначив переможцем Учасника 2. Повідомлення про намір укласти договір оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу та надіслане переможцю згідно з вимогами Закону. Рішення Замовника щодо визначення нового переможця було оскаржене Учасником 1 у встановленому ст. 18 Закону порядку. За результатами розгляду скарги Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель визнала оскаржуване рішення Замовника правомірним і відмовила Учасникові 1 у задоволенні його скарги (рішення № 91-р/пк-пз). Проте договір про закупівлю через незалежні від Замовника причини не був укладений у строк, визначений Законом, і з Учасником 2. З огляду на зазначене вище відповідно до Закону підстави для прийняття Замовником рішення про відміну торгів або визнання їх такими, що не відбулися, відсутні. Разом з тим майданчиком (з посиланням на техзавдання ПРОЗОРРО), який використовує Замовник, не передбачено формування та оприлюднення звіту про результати проведення процедури закупівлі лише із зазначенням підстав для прийняття рішення про неукладення договору про закупівлю без процедури відміни тендеру. Якими мають бути наступні дії, рішення Замовника?
Відповідь
10.02.2017 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4807 / 4729
В грудні 2016 року було оголошено відкриті торги на закупівлю "Макарони, локшина, кускус і подібні борошняні вироби (макаронні вироби)". Ідентифікатор закупівлі https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-12-08-002216-b. В тендерній документації вказано строки поставки товару – «січень – грудень 2017 року». Авторизований електронний майданчик zakupki.prom.ua не дає можливості вказати строки поставки словами, а лише датами. Тому при оприлюдненні закупівлі було визначено дати з 09.01.2017р. до 29.12.2017р., тобто, січень – грудень 2017 року. Ці дані відображаються у звіті про результати проведення процедури закупівлі (п.7). Процедура закупівлі була здійснення відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі». Аукціон відбувся 26.12.2016р., повідомлення про намір укласти договір оприлюднено 10.01.2017р. (терміни розгляду тендерних пропозицій не порушені, були відхилення тендерних пропозицій). За результатами закупівлі укладено договір з ТОВ «Круг А» від 23.01.2017р. №3/ТК, договір укладено не раніше, ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю. Головне управління Казначейської служби України у Дніпропетровській області (надалі – Казначейство) відмовляє у реєстрації договірних зобов'язань за вказаним договором, мотивуючи це тим, що у звіті про результати проведення процедури закупівлі у п.7 вказані строки поставки з 09.01.2017р., а повідомлення про намір укласти договір оприлюднено 10.01.2017р., тобто, пізніше, ніж вказаний початковий термін поставки. Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України і строки поставки не є істотною умовою договору та регламентуються/уточнюються в договорі при його підписанні. Так у п.10.1 договору №3/ТК вказано, що «…договір набирає чинності з дня підписання його Сторонами і діє до 31.12.2017р…» і в договорі не зазначена умова щодо поставки товару з 09.01.2017р., бо при проведенні відкритих торгів замовник не має права використовувати умови ч.3 статті 631 Цивільного кодексу України. Неможливо при оприлюдненні оголошення на проведення закупівлі точно визначити початкову дату поставки, бо під час проведення процедури існують ситуації, які можуть відтермінувати зазначену початкову дату, в тому числі: - Подовження терміну розгляду тендерної пропозиції до 20 робочих днів; - Ненадання переможцем закупівлі документів, що повинен надати переможець на виконання статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі»; - Відмова переможця підписати договір і необхідність визначення іншого переможця; - Надання скарги до Антимонопольного комітету України. і при цьому ні Законом України «Про публічні закупівлі», ні Цивільним або Господарським кодексами України не заборонено укладання договору після встановлення в оголошенні початкової дати поставки. Просимо надати відповідь з наступних питань: - Чи можливо укладати договір за результатами закупівлі пізніше, ніж початкова дата поставки, що вказана в оголошенні про проведення закупівлі та у звіті про результати проведення процедури закупівлі, якщо така процедура закупівлі проведена без порушень вимог законодавства? - Чи має право Казначейство відмовити у реєстрації договірних зобов’язань за умови укладання договору з датою пізніше, ніж початкова дата поставки, що вказана в оголошенні про проведення закупівлі та у звіті про результати проведення процедури закупівлі, якщо така процедура закупівлі проведена без порушень вимог законодавства?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2