Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
22.01.2019 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
7284 / 7172
Нами було двічі проведено відкриті торги, які не відбулися. Рішенням ТК розпочато переговорну процедуру та звернулись до постачальника універсальної послуги ТОВ "Київські енергетичні послуги". На сайті постачальника розміщено публічний договір, який не передбачає підписантів та дати укладення. Крім того постачальник не надає документів (статут, витяг, документи на підписанта договору). Просимо надати роз"яснення, які документи в такому випадку мають бути розміщені в системі для завершення процедури?
Відповідь
17.01.2019 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
9339 / 8906
Відповідно до п. 20) ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), публічна закупівля - це придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом. Як визначено п. 28) ст. 1 Закону, тендер (торги) – це здійснення конкурентного відбору учасників з метою визначення переможця торгів згідно з процедурами, установленими цим Законом (крім переговорної процедури закупівлі); Згідно ч. 3 ст. 11 Закону, тендерний комітет або уповноважена особа (особи), поряд з іншими виконує дії по здійсненню вибору процедури закупівлі. Відповідно до ч. 1 ст. Закону, закупівля може здійснюватися шляхом застосування однієї з таких процедур: відкриті торги; конкурентний діалог; переговорна процедура закупівлі. Частино 1 ст. 20 Закону визначено, шо відкриті торги є основною процедурою закупівлі. Згідно ч. 1 ст. 35 Закону, переговорна процедура закупівлі - це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками. Підпункт 2 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачає застосування переговорної процедури закупівлі у разі: Відсутності конкуренції на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником за відсутності при цьому альтернативи. Враховуючи вищевикладене, просимо Вас надати роз’яснення з наступних питань: 1) Чи має Замовник за наявності умов визначених пп.2) ч. 2 ст. 35 Закону, а саме відсутності конкуренції на ринку послуг з вивезення твердих побутових відходів, альтернативу вибору процедури закупівлі між формою відкритих торгів та переговорною процедурою? 2) Чи зобов’язаний Замовник за наявності умов визначених пп.2) ч. 2 ст. 35 Закону обрати процедуру закупівлі у формі переговорної процедури? 3) Чи порушаються при обранні Замовником процедури закупівлі у формі відкритих торгів, створюючи при цьому конкуренцію, права підприємства, яке є виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів та є таким, що має ознаки монопольного становища на ринку послуг з вивезення твердих побутових відходів як таке, що не має жодного конкурента на зазначеному ринку послуг?
Відповідь
14.01.2019 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
7894 / 7978
Просимо дати роз'яснення щодо можливості застосування переговорної процедури відповідно до п.4 ч. 1 ст. 35 ЗУ "Про публічні закупівлі" у разі, коли відкриті торги були двічі відмінені внаслідок того, що пропозиція лише одного учасника була допущена до аукціону, а пропозиції ще двох учасників були відхилені через невідповідність кваліфікаційним критеріям, встановленим тендерною документацією,а саме - відсутність матеріально-техніченої бази та працівників відповідної кваліфікації (персоналу, необхідного для надання послуги, що закуповується).
Відповідь
28.12.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
7017 / 7048
у грудні провели процедуру відкриті торги на закупівлю природного газу,результат відміна торгів пропозиції не відповідають тендерній документації оголошена повторна процедура, яка закінчиться в кінці січня. Як забезпечити потребу у природному газі на січень-чи можна заключити прямий договір на січень2019 р на період проведення процедури відкритих торгіа,чи як діяти в цій ситуації,бо школа залишається без опалення у січні.
Відповідь
28.12.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
7186 / 7167
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» до послуг відноситься зокрема найм (оренда). Із положень Глави 58 Цивільного кодексу України випливає, що передання рухомої речі у найм (оренду) здійснюється за договором прокату. Загальні положення надання послуг передбачені Главою 63 ЦКУ. Оголошуючи відкриті торги, замовники у тендерній документації та проектах договорів часто використовують формулювання «Прокат», «Оренда», «Послуги оренди», «Послуги прокату». Для визначення предмета закупівлі застосовуються відповідні коди Національного класифікатора України «Єдиний закупівельний словник» ДК 021:2015, наприклад: «60180000-3 - Прокат вантажних транспортних засобів із водієм для перевезення товарів; 45500000-2 - Прокат техніки та обладнання з оператором для виконання будівельних робіт та цивільного будівництва. Відповідно до ч. 4 ст. 36 ЗУ "Про публічні закупівлі" умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім вичерпного переліку випадків. Частиною 6 статті 9 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна» визначено, що порядок проведення проведення конкурсу на право оренди державного та комунального майна визначається Кабінетом Міністрів України - для об'єктів, що перебувають у державній власності; органами, визначеними Верховною Радою Автономної Республіки Крим, - для об'єктів, що належать Автономній Республіці Крим; органами місцевого самоврядування - для об'єктів, що перебувають у комунальній власності. Наприклад, Порядок передачі в оренду майна, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Києва, врегульовано Положенням про оренду майна територіальної громади міста Києва, затвердженим Рішенням Київської міської ради від 21 квітня 2015 року N 415/1280. Так, комунальні підприємства, установи та організації територіальної громади міста Києва можуть у встановленому порядку передавати закріплене за ними на праві господарського відання або оперативного управління майно в оренду за рішенням постійної комісії КМР з питань власності чи на підставі рішення Київської міської ради. Згідно із ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі» вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах. Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Передача державного та комунального майна у оренду/найм/прокат шляхом участі у відкритих торгах законодавством не передбачена. У таких випадках державні та комунальні суб’єкти господарювання автоматично позбавлені можливості законно приймати участь у тендері. Порушується їх право брати участь у процедурах закупівель на рівних з іншими учасниками умовах. Фактично «Прокат» та «Оренда» є дискримінаційними вимогами для таких учасників. І це не провина замовників, а наслідок практики правозастосування чинного законодавства України. Прошу надати роз'яснення: - як усунути даний дискримінаційний фактор; - яким чином державні та комунальні суб’єкти господарювання можуть законно брати участь у закупівлях (послуг) оренди, прокату та найму?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2