Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
12.03.2024 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
801 / 822
Доброго дня. Не має посилення на відміну переговорної процедури! Як що була, що заміщує її? Надайте роз'яснення будь ласка за цією процедурою. Бо виникають нагальні потреби у специфіки роботи (медичні).
Відповідь
18.01.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
799 / 828
Відповідно до пп. 8 абз. 1 п. 47 Особливостей передбачається, що Замовник приймає рішення про відмову учаснику процедури закупівлі в участі у відкритих торгах та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі в разі, коли: 8) учасник процедури закупівлі визнаний в установленому законом порядку банкрутом та стосовно нього відкрита ліквідаційна процедура. Абз. 15 п.47 Особливостей передбачено, що переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 та в абзаці чотирнадцятому цього пункту. Замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації” та/або міститься у відкритих публічних електронних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель, крім випадків, коли доступ до такої інформації є обмеженим на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів. Друге речення цього абзацу тлумачиться неоднозначно контролюючими органами та іншими суб’єктами сфери публічних закупівель, що значно ускладнює проведення публічних закупівель максимально прозоро, ефективно та з дотриманням усіх вимог законодавства, а Замовників ставить в ситуацію, коли і наявність, і відсутність відповідної вимоги в ТД може тлумачитися як порушення або неналежне виконання обов'язків в частині перевірки відповідності учасників по п.47. ЗАМОВНИК НЕ ВИМАГАЄ документального підтвердження: 1) публічної інформації, що оприлюднена у формі ВІДКРИТИХ ДАНИХ згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації” 2) та/або міститься у відкритих публічних ЕЛЕКТРОННИХ РЕЄСТРАХ, ДОСТУП ДО ЯКИХ Є ВІЛЬНИМ, 3) або ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ, ЩО Є ДОСТУПНОЮ В ЕЛЕКТРОННІЙ СИСТЕМІ ЗАКУПІВЕЛЬ, 4) КРІМ ВИПАДКІВ, КОЛИ ДОСТУП ДО ТАКОЇ ІНФОРМАЦІЇ Є ОБМЕЖЕНИМ на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів. З 21.06.2022 У ЗВ’ЯЗКУ З ВІДСУТНІСТЮ ДОСТУПУ ДО ОНЛАЙН СЕРВІСУ з надання інформаційних довідок з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство (далі - ЄРП), відомості з ЄРП можна отримати у формі інформаційного листа (інформація з порталу Мінюсту https://minjust.gov.ua/m/otrimannya-vidomostey-z-edinogo-reestru-pidpriemstv-schodo-yakih-porusheno-provadjennya-u-spravah-pro-bankrutstvo-u-razi-vidsutnosti-dostupu-do-onlayn-servisu). Відповідно до п. 3.6. Положення про ЄРП, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 15.09.2011 № 3018/5, відомості з ЄРП можуть надаватися міжрегіональними управліннями Міністерства юстиції України або Міністерством юстиції України у формі інформаційних листів за відповідним запитом (письмовим або електронним) У РАЗІ ОБМЕЖЕННЯ В УСТАНОВЛЕНИХ ЗАКОНОДАВСТВОМ ВИПАДКАХ ДОСТУПУ ДО ВЕБСАЙТУ. ПРОСИМО НАДАТИ ВІДПОВІДІ З НАСТУПНИХ ПИТАНЬ: 1) Чи оприлюднюється станом на дату надання цього запиту інформація у формі відкритих даних з ЄРП, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство? 2) Чи є станом на дату надання цього запиту вільний доступ до ЄРП? 3) Чи є інформація з ЄРП доступною в електронній системі закупівель? 4) Чи вважається обмеженим доступ до інформації з ЄРП станом на дату надання цього запиту в розумінні абз. 15 п.47 Особливостей через відсутність доступу до онлайн сервісу? 5) Чи має право Замовник вимагати документальне підтвердження про відсутність підстав згідно пп. 8 абз. 1 п. 47, якщо відсутній доступ до онлайн сервісу з надання інформаційних довідок ЄРП, на момент оголошення про проведення відкритих торгів.
Відповідь
15.11.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
798 / 815
Про надання роз’яснень 31 жовтня 2023 року постановою уряду № 1135 внесені зміни до постанов КМУ від 14.09.2020 р. № 822 і від 12.10.2022 р. № 1178, які стосуються здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг. При публічному обговоренні проєкту Постанови № 1135 у пояснювальній записці зазначалось, що пропонується внести зміни до Порядку формування та використання електронного каталогу (Постанова КМУ № 822) та передбачити неможливість закупівлі лікарських засобів та медичних виробів за їх торговельними назвами (ТМ) оскільки це не відповідає засадам розвитку конкуренції, а також може необґрунтовано дискримінувати окремих виробників, зокрема НАЦІОНАЛЬНИХ. В результаті уряд постановою № 1135 виключив можливість замовнику зазначати ТМ товару, вартість якого є меншою ніж 500 тис. гривень, замінивши фразу «, в тому числі конкретну торговельну марку» на «в межах специфікації товару, визначеної адміністратором електронного каталогу». Цим, підзаконний акт (постанови №№ 1178 та 822) приведено у відповідність до ЗУ "Про публічні закупівлі" в частині необхідності вставляти фразу "або еквівалент", у випадку обґрунтованої необхідності зазначити ТМ. А також встановило правило, що адміністратор платформи встановлює "ячейки" технічних вимог товару, які тільки ДОЗВОЛЕНІ (а не заборонені). Товариство з обмеженою відповідальністю «УКРТЕХМЕД ІННОВЕЙШН» (далі – ТОВ УТН ІНН) є національним виробником медичних виробів та реалізує свій товар включаючи із застосунку прозорро.маркет. Так, ТОВ УТН ІНН зіштовхнулось із проблемою, що адміністратори платформи не внесли зміни до характеристик, які можна обрати (можливо й умисно), та залишили можливість обирати ТМ. У результаті станом на сьогодні постанова № 1135 не виконується, а замовники вказують ТМ. Приклад (тільки неповна частина від 07.11.2023): КИЇВСЬКА МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ №1 на 282810 грн, ТМ ЕТІКОН, UA-2023-11-07-013874-a, Тернопільська обласна клінічна лікарня на 107400 грн, ТМ ЕТІКОН, UA-2023-11-07-014020-a, КИЇВСЬКА МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ №1 на 274935 грн, ТМ ЕТІКОН, UA-2023-11-07-016039-a, Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної Ради на 150 000 грн, ТМ БРАУН, UA-2023-11-07-006281-a. Таким чином, закупівлі підлягають в основному ТМ ЕТІКОН. Статтею 19 Конституції України та ч. 3 ст. 23 ЗУ "Про публічні закупівлі", які зобов’язують діяти В МЕЖАХ та В ПОРЯДКУ визначеними законами. А встановлення ТМ це є припущення ПОЗА МЕЖАМИ, що є грубим порушенням чинного законодавства України. Крім того, 11.10.2023 Мінекономіки своїм листом № 3311-05/54982-09 висловило свою позицію саме з цього питання, яким підтверджено необхідність виключення ТМ для забезпечення можливості зберегти конкуренцію між постачальників. Враховуючи зазначене, просимо надати роз’яснення з питання застосування постанови № 1135 в частині можливості вказувати ТМ товару, вартість якого є меншою ніж 500 тис. гривень, із виключенням участі у торгах національних виробників медичних виробів. Просимо відповідь направити на [email protected] Також наголошуємо на відсутності механізму оскарження дискримінаційних дій замовника та зобов’язання його привести закупівлю із застосунку «прозорро.маркет» до принципів здійснення публічних закупівель та відповідності засадам розвитку конкуренції. Враховуючи зазначене, ТОВ УТН ІНН висловлює пропозицію про необхідність розроблення механізму оскарження запиту пропозицій із застосунку прозорро.маркет.
Відповідь
11.03.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
791 / 811
Товариство в 2023 році виграло тендер на постачання електричної енергії зі строком поставки до 31.12.2023р. включно. У грудні 2023 року Замовник звернувся до нас із проханням продовжити договір у зв'язку із необхідністю проведення процедури закупівлі на 2024 рік (підстава - п. 6 ст. 41 ЗУ "Про публічні закупівлі"), договір було продовжено до 28.02.2024р. зі збільшенням його вартості на 20%. Однак, у лютому 2024р. Товариство отримало від Замовника листа, у якому останній повідомив про відсутність коштів по договору для оплати вартості електричної енергії, спожитої за січень та лютий 2024р. та запропонував укласти прямий договір у відповідності до пп.7 п. 13 Постанови № 1178. Враховуючи наведене просимо надати роз'яснення чи можливо укласти прямий договір на підставі пп. 7. п. 13 Постанови № 1178, якщо товаром в даному випадку є електрична енергія
Відповідь
18.03.2024 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
787 / 827
У який випадках військова частини має право провести закупівлю без використання електронної системи закупівель, якщо вартість закупівлі більше 200 тис. грн.; Та чи поширює свою дію Закон Украни "Про оборонні закупівлі" на військову частину, та чи поширює свою дію постанова КМУ № 1275 від 11 листопада 2022 р. Деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, на військову частину? Дякую
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2