Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки україньскі літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
09.10.2020 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
5 / 2
Доброго дня. Під час виконання договору про закупівлю палива (бензину автомобільного) виникла потреба щодо зміни ціни за одиницю товару на 10 % (при коливанні ціни на ринку). Пункт 2.ч.5 ст.41 ЗУ "Про публічні закупівлі" передбачає "збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку". У зв'язку з цим потребуємо консультацію щодо наступних питань: 1) яким чином визначається "пропорція" збільшення ціни за товар до збільшення ціни товару на ринку? 2)Які документи можуть підтверджувати збільшення (коливання) ціни на ринку? 3)Якими інформаційними джерелами (ресурсами мережі інтернет) можна підтверджувати збільшення (коливання) ціни на ринку? 4)Чи є формула (методологія, порядок тощо) розрахунку щодо пропорційного збільшення ціни на товар саме на підставі п.2.ч.5 ст.41 ЗУ "Про публічні закупівлі"? 5) Якщо така формула (методологія, порядок тощо) є, то яким нормативним документом це регулюється? Будемо вдячні за роз'яснення та надіємося на Вашу допомогу. З повагою, ТОВ "ЗАХІДЕНЕРГОПОСТАЧ"
Відповідь
03.10.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1 / 0
Звернення за роз’ясненням. У Коммунальному некомерційному підприємстві Харківської обласної ради «Обласна клінічна психіатрична лікарня №3» було проведено моніторинг ID – М -2020-09-07-0000042 Північно – східним офісом Держаудитслужби щодо закупівлі продуктів харчування. У висновку було встановлено порушення в частині змін до договору про закупівлю (укладання додаткових угод) ,а зокрема : «Відповідно до наданих Замовником в ході моніторингу копій документів та пояснень, підстави внесення змін до істотних умов договору в частині коригування ціни за одиницю товару Замовником обґрунтовується підвищенням ціни на підставі отриманих ним довідок Головного управління статистики у Харківській області про середні ціни за місяць, а не на дату і не по окремих видах товарів або конкретних виробників». Також у висновку вказано: - « … що дані Головного управління статистики є первинною базою для розрахунків індексів споживчих цін і відповідно до мети спостереження не призначені для інших цілей, для оцінки тендерних пропозицій, та визначення переможців під час проведення торгів згідно з процедурами, встановленими Законом.» - «…довідка не містіть даних про діапазон цін та їх коливання на ринку і тому не може бути підставою для укладання додаткових угод.» Просимо Вас надати відповідь чи правомірні вимоги надані у висновку Північно – східного офісу Держаудитслужби ID – М -2020-09-07-0000042, якщо організація щомісяця отримає Довідки Головного управління статистики у Харківський області для визначення коливання цін порівняно з попереднім місяцем, для укладання додаткових угод, що до коригування ціни товару. Чи існує конкретна організація яка надає довідки щоб уникати в подальшому порушень, встановлених у висновку Північно – східного офісу Держаудитслужби. 03.10.2020р.
Відповідь
01.10.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2 / 3
Чи може цінова довідка Харківської торгово-промислової палати підтверджувати коливання ціни на ринку електроенергії для нас як споживача, у разі якщо в ній йдеться про зростання цін на ринку на добу вперед у торговій зоні ОЕС та по Бурштинському острову України? Миколаївський міський центр зайнятості знаходиться у м. Миколаїв Миколаївської області, а постачальник - у м. Київ.
Відповідь
01.10.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
5 / 2
Доброго дня! Товариство має укладені договори про державну закупівлю (договори підряду), за якими має здійснити реконструкції та капітальні ремонти будівель та спору. Згідно Загальних умов укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві - найменування сторони є істотною умовою договору, знаємо що істотні умови договору не підлягають зміни після укладання договору про державну закупівлю. Питання полягає у наступному: у випадку прийняття учасниками Товариства-Підрядника рішення про виділ частини майна , прав та обовязків юридичної особи до створеної нової юридичної особи за розподільчим балансом, в порядку ст. 109 ЦК України, яке буде правонаступником Тоовариства-Підрядника - можливо заміна Підрядника в договорах державної закупівлі його правонаступником (новоствореним товариством правонаступником до якого відійде частина майна прав та обовязків по розподільчому балансу)? Якщо керуватись нормами ЦК , то можлива заміна боржника в зобовязаннях зі згоди Кредитора. Крім цього є Ваша відповідь № 3304-04/12631-07 від 23.03.2018р. щодо правонаступництва в якої йдеться що у разі реорганізації юридичної особи учасника нова юридична осоаб яка є правонаступником попередньої, до якої переходить права та обовязки може вчиняти дії по виконанню укладеного договору. Тобто я правильно розумію - що може бути заміна Підрядника в договорі про державну закупівлю правонаступником?
Відповідь
29.09.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1 / 0
В частині 4 ст. 41 Закону України "Про публічні закупівлі" збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, - не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, газу та електричної енергії. Цікавить, чи стосується не застосування обмеження щодо строків зміни ціни саме природного газу??
Відповідь
Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2