Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
29.07.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
213 / 200
Доброго дня! Як правильно можна обгрунтувати переговорну процедуру щодо закупівлі електричної енергії (ДК 021:2015-09310000-5 «Електрична енергія») у постачальника немонополіста з яким у нас виник борг у лютому 2022 року? У даному випадку єдиним постачальником електричної енергії є ТОВ "Пауер Енерджі Груп", а розподілювачем електричної енергії виступає ПрАТ "ДТЕК Київські Регіональні Електромережі", який закріплює обсяги за ТОВ "Пауер Енерджі Груп", Акти звірки та Акти постачання-прийняття електричної енергії додаю у вкладенні
Відповідь
14.07.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
1 / 3
Доброго дня. Якщо замовник оголошує переговорну процедуру на продукти харчування (до прикладу фрукти-овочі) в середині року на підставі ст.40 ч.2 п.3 абзац 3: "розірвання договору про закупівлю з вини учасника на строк, достатній для проведення тендера, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі про закупівлю, який розірваний з вини такого учасника. Застосування переговорної процедури закупівлі в такому випадку здійснюється за рішенням замовника щодо кожного тендера;" чи може бути змінено асортимент товару по відношенню з розірваною угодою (виключено деякі фрукти овочі і/або додано такі які не були у розірваній угоді). І чи законодавством взагалі заборонено/дозволено змінювати сам асортимент по відношенню Переговорної процедури ( ст.40 ч.2 п.3 абзац 3) до розірваної угоди, чи переговорної процедури( ст.40 ч.2 п.3 абзац 3) до асортименту в тендері, на період проведення якого вона здійснюється.. Щиро дякую за розуміння та відповідь!!! З повагою Н.Левченко
Відповідь
04.07.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
107 / 111
замовник може вчиняти будь які дії які прямо не заборенені Законом, до таких дій належить і ч. 3 ст. 631 ЦКУ при переговорній процедурі в не залежності від підстав її проведення, після їх виникнення. Так, ст. 40 Закону. ЗУ "Про публічні закупівл" зазначено підставами проведення переговорної процедури. В Законі не розмежовується і не обмежується можливості застоування ст. 631 при переговорній процедурі, яка не є процедурою закупівель, а є винятком із них. Оскарження переговорної процедури можливе (п.3.ч.4 ст. 18 Закону), тому різниці між ними немає. Тверження яке лягло в основу "Відповідь на запит 1374/2020" дійсне щодо договору за результатом процедур закупівель . Таким чином з моменту винекнення у Замовника підстав для проведення переговорної процедури останній керуємся Цивільним та Господарським кодексом, і враховуює саме їх. Однак, останній абзац вищезазначеної відповіді щодо п.2,4,5. не є обґрунтований, так як не містить такого, а скоріш за все є відсиланням до раніше діючої практики яка була побудована на основі попередньої редакції Закону (відповідь на запит 91/2016). Відповідь на запит 1413/2021 на мій погляд дає більш чітку картину. Тим паче, що інформація щодо можливості оскарження та умов договору ніяким чином не обмежують переговорну процедуру в не залежності від того з якої підстави вона проводиться. Якщо припустити, що замовник із 631 ЦКУ укладає договір по п. 2, без підстав на такий, знайдеться інший субєкт який може це зробити, про якого замовник не знав.... получиться і тут не можна??? тоді де Ваша логіка. п.1.ч.2.ст.40 Закону чітко вказуює які умови попередніх відкритих торгів не повинні мінятися "При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації;" між цим обмеження немає заборони щодо внесення змін до договору, тим паче що в усіх 100% випадків змінюються навіть істотні умови такі як кількість, або ціна або строки або що кому в голову прийде. Замовник має повне право укласти договір в абсолютно новій редакції.
Відповідь
29.06.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
111 / 115
замовник може вчиняти будь які дії які прямо не заборенені Законом, до таких дій належить і ч. 3 ст. 631 ЦКУ при переговорній процедурі? Так, ст. 40 Закону. ЗУ "Про публічні закупівл" зазначено підставами проведення переговорної процедури. В Законі не розмежовується і не обмежується можливості застоування ст. 631 при переговорній процедурі, яка не є процедурою закупівель, а є винятком із них. Оскарження переговорної процедури можливе (п.3.ч.4 ст. 18 Закону) в незалежності від підстав її проведення, тому різниці між ними немає. Таким чином з моменту винекнення у замовника підстав для проведення переговорної процедури, останній керується Цивільним та Господарським кодексом, і враховуює особливості визначені в ст. 40 (в нашому випадку "При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації"). Підсумовуючи наведене, можна констатувати, що Закон не містить обмежень для застосування ч. 3 ст. 631 ЦК України до п.1 ч. 2 ст. 40 ЗУ "Про публічні закупівлі", що узгоджується з "відповідь на запит 1413/2021", після виникнення відповідних підстав проведення переговорної процедури. Варто зазначити, що якщо ніхто не прийняв участь у відкритих торгах, то останні ніхто і не оскаржить. Після того як замовник визначиться із контрагентом він ще деякий час буде проводити саму процедуру, але вже чітко буде знати із ким буде укладено договір. Особливо дане питання актуально для послуг які постійно споживаються як приклад: електроенергія яка споживається 24/7/365. Тверження яке лягло в основу "Відповідь на запит 1374/2020" дійсне щодо договору за результатом процедур закупівель. Однак, останній абзац відповіді щодо п.2,4,5. не є обґрунтований, так як не містить такого, а скоріш за все є відсиланням до раніше діючої практики яка була побудована на основі попередньої редакції Закону (відповідь на запит 91/2016).
Відповідь
14.06.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
399 / 398
Доброго дня! Скажіть будь ласка: -Чі можна провести переговорну процедуру зараз, у червні, з закупівлі електроенергії в "останння надія", якщо послуги з електропостачання "останньою надією" були надані з січня 2022 по лютий 2022? Для розрахунку з "останньою надією" не було надано нам, постачальником, відповідних документів вчасно. лише на минулому тижні. Як вийти з ситуації ? Дякую.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2