Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
01.08.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3003 / 3043
Заготівля дров, це довготривалий процес, Для того щоб забезпечити заклади освіти паливом, паливну деревину слід заготовити заздалегідь, щоб до початку опалювального сезону встигнути нарубати і висушити дрова. В зв"язку з нагальною потребою у придбанні паливної деревини Замовником було прийняте рішення провести спрощену закупівлю відповідно до абз.3, п.п.1, п.1 Постанови КМУ від 28.02.2022 № 169 ( зі змінами) на придбання паливної деревини для опалення приміщень закладів освіти на опалювальний період 2022-2023 рр. на очікувану вартість 1233680 грн. Пропозицію подав один учасник з яким було укладено договір. Відділення держказначейства відмовило в реєстрації договору мотивуючи тим, що Закон "Про публічні закупівлі" чинний і закупівлю паливної деревини необхідно проводити з застосуванням процедури відкриті торги так, як вартість закупівлі більше 200 тис. грн. Чи правильно замовником застосовано спрощену закупівлю?
Відповідь
01.08.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1835 / 1917
Приймак Елла, просить надати роз’яснення щодо наступної ситуації. У 2016 році замовником керуючись вимогами Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) було укладено договори з банками та іншими фінансовими установами про надання послуг з організації та здійснення прийому сум платежів від платників за надані послуги та допоміжні до фінансових послуг поза межами дії Закону. Однак, 26.06.2021 року було внесено зміни до Закону, а саме пункт 13 частини 5 статті 3 Закону викладено у наступній редакції: «Дія Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є послуги фінансових установ щодо надання кредитів, гарантій, а також послуги, необхідні для підготовки та реалізації інвестиційних проектів, проектів державно-приватного партнерства, у тому числі проектів, що здійснюються на умовах концесії, які надаються міжнародними фінансовими організаціями…». Отже, після внесення змін до Закону, було значно зменшено перелік фінансових послуг. Чи має право замовник, враховуючи внесенні зміни до Закону, укладати поза межами дії Закону без використання електронної системи закупівлі договори з банками та іншими фінансовими установами про надання послуг з організації та здійснення прийому сум платежів від платників за надані послуги та допоміжні до фінансових послуг?
Відповідь
01.08.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2184 / 2250
Доброго дня. Чи може фахівець з публічних закупівель взяти додаткову відпустку тривалістю 7-ми днів? Якщо згідно додатку №1 до Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та Профспілками працівників освіти і науки України на 2021-2025 роки, посада "фахівець з публічних закупівель" не передбачена в орієнтовному переліку працівників з ненормованим робочим днем системи Міністерства освіти і науки України, яким може надаватися додаткова відпустка. Якщо ні, то чи можна посаду фахівець прирівняти до спеціаліста?
Відповідь
31.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2202 / 2133
Мною, Мозговою О.І., було надіслано заявку на отримання матеріальної допомоги у розмірі 6500 грн в рамках програми Є Підтримка через додаток "Дія" 30.03.2022р,тобто в установлені терміни. Заявка прийнята до розгляду і схвалена. Проте,до сьогоднішнього моменту зазначена матеріальна допомога мною не отримана на жоден рахунок. Разом з тим,у додатку "Дія" зазначено,що кошти зараховані. Прошу надати відповідь коли,де і яким чином я можу отримати зазначену допомогу.
Відповідь
28.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1948 / 1971
За результатами процедури закупівлі відкритих торгів Замовником, який є органом місцевого самоврядування, укладено договір про закупівлю. Відповідно до положень ст. 512 ЦК України кредитор у зобов’язанні може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги). Кредитор у зобов’язанні може бути замінений також в інших випадках, встановлених законом. Кредитор у зобов’язанні не може бути замінений, якщо це встановлено договором або законом. Стаття 514 ЦК України передбачає, що до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов’язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом. Наразі комунальному підприємству, яке також є замовником в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі», відповідним рішенням сесії міської ради будуть делеговані функції замовника робіт, оскільки це комунальне підприємство є балансоутримувачем об’єкта, на якому виконуються роботи. Також на користь цього підприємства будуть переспрямовані бюджетні асигнування. Враховуючи вищевикладене, просимо надати відповідь на питання: чи можлива зміна сторони Замовника в договорі про закупівлю у зв’язку з переспрямуванням бюджетних коштів на іншого одержувача та зміною замовника будівельних робіт?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2