Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
09.12.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
87 / 82
Замовником була проведена переговорна процедура закупівлі на підставі п. 1 ч. 2 ст. 40 Закону України "Про публічні закупівлі" та укладено 06.12.21 договір про закупівлю дров паливних. Була здійснена одна поставка товару та постачальник звернувся з листом про збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, - не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Суть питання полягає в тому, на який день з дня підписання договору про закупівлю буде законно підписати додаткову угоду до договору та збільшити суму за одиницю товару? Як бути з тим, що учасник переговорної процедури на переговори надав тендерну пропозицію (від 17.11.21), яка є чинною протягом 90 днів ( тобто тендерна пропозиція чинна, а учасник через три дні після підписання договору хоче змінити суму за одиницю товару)?
Відповідь
07.12.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
234 / 262
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (далі – Мінреінтеграції) здійснило передачу документів до Централізованої закупівельної організації (далі - ЦЗО) щодо проведення процедури відкритих торгів із закупівлі ноутбуків та персональних комп’ютерів (Код ДК 021:2015 30210000-4 Машини для обробки даних (апаратна частина) ноутбуки та комп’ютери). Процедура відкритих торгів успішно відбулась та була завершена відповідно до вимог чинного законодавства, таким чином, з переможцем ТОВ "М ЕНД Б СМАРТ АСІСТЕНТ" було укладено договір № ________ від________ 2021 р на загальну суму 674 700,00 грн. Відповідно до пункту 4 частини другої статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі», наявної економії коштів за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» та у зв’язку з відсутністю достатньої кількості робочої комп’ютерної техніки для забезпечення належних умов роботи працівників, Мінреінтеграції планує провести в грудні 2021 року, переговорну процедуру у зв’язку з необхідністю у постачанні додаткового обсягу товару у того самого постачальника (ТОВ "М ЕНД Б СМАРТ АСІСТЕНТ"), загальна вартість такого постачання не перевищує 50 відсотків ціни договору про закупівлю. Враховуючи вищезазначене, просимо надати роз’яснення щодо можливості проведення такої процедури закупівлі Замовником особисто, у звязку з регламентом ЦЗО ДП "УСС" (тобто після 20 жовтня поточного року), або механізму взаємодії Замовника з ЦЗО ДП "УСС" для проведення переговорної процедури з метою закупівлі додаткового обсягу товару.
Відповідь
07.12.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
72 / 68
Доброго дня! Пршу надати консультацію з наступних питань: 1. Чи може підприємство, єдиний учасник двічі відміненої процедури відкритих торгів за лотом через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, укласти договір з замовником закупівлі в разі наявності податкового боргу? У відповідності до Статті 40. (Умови застосування переговорної процедури закупівлі) в частині 3. зазначено: "Замовник (крім випадків, зазначених у пунктах 2, 4, 5 частини другої цієї статті) під час проведення переговорів вимагає від учасника (учасників) надати підтвердження про відсутність підстав для відмови йому (їм) в участі у процедурі закупівлі відповідно до частини першої статті 17 цього Закону. Підприємство єдиний виробник і постачальник предмету закупівлі в Україні чи стосується до нього абзац 4 пункту 2) частини 2. ст.40 а саме: " ... - відсутність конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником. " ? 2. Що саме підтверджує замовник?
Відповідь
06.12.2021 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
283 / 312
При підключенні свердловин виникає необхідність проведення робіт з горизонтально-спрямованого буріння, що пов’язано зі складністю передбачення ситуації по відведенню земельних ділянок та ін. причин (коридори комунікацій, заболочені ділянки земель, додавання резервних ниток, природні умови викликані зміною сезону). До якого предмета закупівлі (роботи чи послуги) необхідно віднести горизонтально-спрямоване буріння в даному випадку?
Відповідь
02.12.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
259 / 256
Для тих, хто розірвав договір про закупівлю газу з попереднім постачальником, але не встигає укласти договір з ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» до кінця жовтня, КМУ прийнято постанову від 25.10.2021 р. № 1102 та встановлено, що бюджетним установам та закладам охорони здоров’я (незалежно від організаційно-правової форми) з 1 жовтня по 30 листопада 2021 року газ постачає постачальник «останньої надії» (ПОН), яким є ТОВ «ГК «Нафтогаз України», по ціні 16,8 грн з ПДВ за кубометр. Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про ринок природного газу» від 09.04.2015 р. № 329-VIII (далі — Закон про ринок газу) договір постачання між ПОН і споживачем вважається укладеним з моменту початку фактичного постачання природного газу такому споживачу. Тож такий перехід відбуватиметься автоматично, аби забезпечити безперебійне постачання газу. На підставі протоколу засідання Експертної комісії з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій ДСНС від 12.10.2021 р. № 15/09-21 ситуацію, що виникла у зв’язку з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам, класифіковано як надзвичайну ситуацію техногенного характеру державного рівня. Тож бюджетні установи в разі переходу на ПОН можуть застосувати: для закупівлі понад 200 тис. грн — норми п. 3 ч. 2 ст. 40 Закону № 922 (виникнення особливих економічних чи соціальних обставин, пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення тендера) та переговорну процедуру закупівлі; В нашому випадку має бути переговорна процедура з ПОНом, проте як її провести згідно з Законодавством про публічні закупівлі, якщо ПОН не проводить переговори, надає підприємству газ, потім присилає договір разом з актом на оплату. Надайте роз'яснення,як діяти Замовнику і як провести переговори ,якщо наразі невідомо навіть яка кількість кубометрів?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2