Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
23.03.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
4604 / 4478
Нашою організацією двічі проводилася закупівля природного газу за процедурою відкритих торгів. Двічі процедура була відмінена згідно ст.31 п.1 Закону у зв"язку із недостатньою кількістю учасників (взагалі були відсутні).На даний час вже розпочата процедура закупівлі за переговорною процедурою. Оприлюднено оголошення про проведення переговорної процедури. Направлено лист - зверення до учасника даної процедури.Переговори ще не проведені та договір ще не укладений. Але на сьогодні нам повідомлено , що ціна газу змінилася.Тобто, загальна сума в тендерній документації на закупівлю газу не змінюється, але нам потрібно змінити обсяг поставки газу. Як вийти з даноїи ситуації? Чи буде правильним заключити договір з учасником на умовах тендерної докумпнтації( на обсяг та ціну , вказану у тендерній докумнтації, а потім додатковою угодою змінити обсяги поставки газу , не змінюючи загальну ціну договору?Чи всеж таки потрібно заново проводити відкриті торги , вказавши в тендерній документації нові обсяги закупівлі газу?
Відповідь
20.03.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
6101 / 5924
Чи потрібно вимагати від учасника переговорної процедури закупівлі ( застосування процедури відповідно до пункту 4 частини 2 статті 35: двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників) надання документів на підтвердження вимог статті 17 ЗУ "Про публічні закупівлі"?
Відповідь
16.03.2017 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
4054 / 4022
Зіткнувся з наступною проблематикою. 28.02.2017 замовником опубліковано в системі Prozorro оголошення про проведення відкритих торгів на придбання товарів на очікувану вартість 2 млн. грн. у якому вказав кінцевий строк подання тендерних пропозицій до 12 год. 10 хв. 15.03.2017. Згідно з ч.1 ст.10, ч.3 ст.21 Закону України «Про публічні закупівлі» строк для подання тендерних пропозицій не може бути менше ніж 15 днів з дня оприлюднення оголошення про проведення процедури відкритих торгів на веб-порталі Уповноваженого органу. Відповідно до ст. 253 Цивільного кодексу України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.За приписами ст.51 ГПК, ст.70 ЦПК, процесуальна дія, для якої встановлено строк, може бути вчинена до 24-ї години останнього дня строку. Таким чином, 15 денний термін для подання тендерних пропозицій слід обліковувати з 01.03.2017, а кінцева дата подання тендерних пропозицій має бути щонайменше до 24 година 15.03.2017.Частиною 1 статті 31 Закону визначено, що замовник відміняє торги в разі: порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі, неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель. «Кінцевий строк подання тендерної пропозиції» згідно наказу Міністерству економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 №490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель», визначається замовником а не системою. Зі слів представника майданчику Zakupki.Prom.ua при опублікуванні оголошення система аавтоматично визначає що кінцевий термін подання тендерних пропозицій по вказаній закупівлі не може бути меншим ніж 12 год. 10 хв. 15.03.2017, що алгоритмом наданим та погодженим із Міністерством еконмоічного розвитку і торгівлі України. З урахуванням вищевикладенного, прошу вказати коли розпочинається та завершується мінімальний 15 дений строк для подання тендерних пропозицій. Чому недивлячись на дію наказу Міністерства та законодавства, майданчик встановлює строк із того ж дня щой публікація відраховую 15 днів та 30 хв.
Відповідь
16.03.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4412 / 4307
Замовником було розпочато процедуру закупівлі послуг річна вартість якої перевищує суму еквівалентну 133 тисячам євро. Участь прийняли 5 учасників, перший з яких був визначений переможцем, але перможець не надав документів, що підтверджують відсутність підстав передбачених ст. 17, інші 2 учасники були відхилені за невідповідність тендерній документації, 4 учасник був визначений переможцем. Учасник №3 подав оскарження до Антимонопольного комітету України, який задовільнив скаргу та зобов'язав замовника відмінити два останні рішення. Та на теперішній час у Замовника не має технічної можливості виконати рішення Антимонопольного комітету через те, що веб-портал Уповноваженого органу ДП "Прозорро" відмінив усі рішення замовника, та пропонує почати кваліфікацію з першого учасника, аргументуючи це своїм внутрішнім технічним завдвнням. Прошу надати розяснення що має робити замовник? Кваліфікація учасників проведена, починати зпочатку кваліфікацію в замовника немає жодних законних підстав, рішення Антимонопольного комітету скасувати лиш два останніх прийнятих рішення? Крім того, прошу зауважити в Законі України" Про публічні закупівлі" встановлено, що він обовязковий до виконання не тільки замовника, а й усіх суб'єктів яких він стосується, прошу налагодити роботу веб-порталу Уповноваженого органу.Дякую
Відповідь
15.03.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4521 / 4410
Відділ освіти Охтирської міської ради (далі - Відділ) висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним питанням. Відділом оголошено закупівлю продуктів харчування за процедурою відкритих торгів. На участь у торгах подано пропозиції 5 учасників. За результатами розгляду цінової пропозиції учасника з найменшою ціною (Учасник 1) було дискваліфіковано, відповідно пропозицію відхилено через невідповідність вимогам замовника, та було акцептовано пропозицію наступного учасника (Учасник 2). Учасником 1 рішення тендерного комітету було оскаржено до Антимонопольного комітету України. При цьому Учасник 1 згодний з тим, що його пропозицію відхилено. Предметом скарги був акцепт пропозиції наступного учасника (Учасник 2), бо ну думку скаржника, пропозиція Учасника 2 також мала бути відхилена. Рішення Колегії Антимонопольного комітету України № 1023 від 06.03.2017 скаргу Учасника 1 задоволено та зобовязано тендерний комітет відхилити пропозицію Учасника 2. Тендерний комітет на підставі рішення органу оскарження дискваліфікував Учасника 2 та почав розглядати прпозиції наступних учасників. Вивченням пропозиції Учасника 3 та Учасника 4 встановлено невідповідність вимогам Замовника та їх було дискваліфіковано. Вивченням пропозиції Учасника 5 встановлено, що остання повінстю відповідає вимогам Замовника. Водночас пропозиція Учасника 5 є єдиною та торги має бути відмінено. Разом з тим електронна система автоматично не визначила статус "торги відмінено". на даний час системою визначено період прийому оскаржень. У звязку з цим, враховуючи велику необхіднсть у закупівлі продуктів харчування для навчальних закладів (нагальну потребу) чи маємо ми право акцептувати пропозицію Учасника 5, незалежно від того, що після проведення оцінки пропозицій попередніх учасників, його пропозиція залишилася єдиною? При цьому система автоматично не визначила статус відміни торгів. (так як, наприклад, коли при відкритих торгах подано лише одну пропозицію), а оцінка уже проведена. Чи можливі якість варіанти не проводити відкриті торги повторно, оскільки на це потрібен тривалий час, майже місяць, а потреба у харчуванні учнів є вже сьогодні. Заздлегідь
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2