Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
20.06.2024
Запитання      Тема: Інше
Доброго дня! Згідно з частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України (далі- ЦК України) юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників. Водночас злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи регулюються, зокрема, статтею 106 ЦК України. Чи може правонаступник взяти бюджетні зобов'язання за договором про закупівлю за процедурою закупівлі яка відбулась до моменту реорганізації? Чи потрібно правонаступнику оприлюднювати такий договір про закупівлю в своєму електронному майданчику?
Відповідь
19.06.2024
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Відповідно до пп. 2 п.19 постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування” істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпунктів 13 та 15 пункту 13) цих особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: «погодження зміни ціни за одиницю товару в договорі про закупівлю у разі коливання ціни такого товару на ринку, що відбулося з моменту укладення договору про закупівлю або останнього внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни за одиницю товару. Зміна ціни за одиницю товару здійснюється пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку (відсоток збільшення ціни за одиницю товару не може перевищувати відсоток коливання (збільшення) ціни такого товару на ринку) за умови документального підтвердження такого коливання та не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю на момент його укладення». Просимо надати роз’яснення, які саме документи, довідки тощо має надати постачальник електричної енергії щодо підтвердження коливання ціни на ринку?
Відповідь
18.06.2024
Запитання      Тема: Планування закупівель
Установа планує укласти прямі договори на суму до 50 тис. грн. по коду закупівлі ( наприклад на придбання госп.товарів на 1000 грн, страхування майна на 3000 грн. та ін.). Просимо надати роз’яснення, чи необхідно для підтвердження визначення очікуваної вартості предмета закупівлі отримувати письмові цінові пропозиції для порівняння цін та підтвердження вибору найнижчої ціни? Наприклад для договорів стархування, крім страхового тарифу важливим є умови договору страхування, отже найнижчий страховий тариф не завжди є основним критерієм при укладанні договору.
Відповідь
18.06.2024
Запитання      Тема: Інше
Вих №18\06-9 від 18.06.2024 Звертаємося до Вас з приводу пункту 11-1 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 (далі - Особливості). Наше підприємство, ТОВ «НВКФ «Віспар», займається виготовленням лікарських засобів в умовах аптеки. Ми маємо ліцензію на провадження цієї діяльності та виробляємо препарати, які відповідають усім вимогам діючого законодавства. Однак, виникає проблема з реалізацією нашої продукції через публічні закупівлі. Згідно з п. 11-1 Особливостей, закупівлі товарів, вартість яких перевищує 50 тис. гривень, можуть здійснюватися лише через електронну систему закупівель (Е-каталог) виключно для зареєстрованих лікарських засобів. Виходячи з цієї норми, замовники не можуть здійснити закупівлю наших препаратів, адже вони не підлягають державній реєстрації згідно з чинним законодавством. Виготовлення лікарських засобів в умовах аптеки регулюється Наказом МОЗ України № 787 від 25.06.2007 "Про затвердження Правил виготовлення в аптечних закладах лікарських препаратів". Ці Правила не передбачають обов'язкової державної реєстрації таких препаратів. Водночас, п. 11-1 Особливостей не містить чіткого визначення "зареєстрованих лікарських засобів". Це призводить до неоднозначного тлумачення цієї норми та дискримінації виробників, які не зобов'язані реєструвати свою продукцію. Вважаємо, що така ситуація порушує принципи рівного доступу до публічних закупівель та права на вільне здійснення підприємницької діяльності. Тому просимо Вас надати відповіді на наступні питання: • Чи може підприємство, яке виробляє лікарські засоби в умовах аптеки та яке не повинно реєструвати свою продукцію, брати участь у закупівлях, які проводяться шляхом використання електронного каталогу та реалізовувати свою продукцію за допомогою закупівель, які проводяться шляхом використання електронного каталогу • П. 11-1 Особливостей стосується визначення шляху проведення закупівлі, а саме: зареєстровані лікарські засоби закуповуються шляхом використання електронного каталогу; не зареєстровані лікарські препарати закуповуються шляхом використання відкритих торгів препаратів та не стосуються заборони закупівель лікарських засобів, вироблених в умовах аптеки? • П. 11-1 Особливостей всупереч діючому законодавству забороняє продаж лікарських засобів, виготовлених в умовах аптеки та які мають аналоги зареєстрованих лікарських засобів. • Яким чином замовники публічних закупівель можуть придбати лікарські засоби, які мають зареєстровані аналоги, які не підлягають державній реєстрації, але виробляються в аптечних умовах з дотриманням усіх вимог законодавства? Ваша відповідь буде мати для нас значне значення, адже допоможе уникнути втрати ринку та продовжити виробництво та реалізацію важливих для громадян лікарських препаратів. З повагою, Директор ______________ /Георгієв А.С./
Відповідь
18.06.2024
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Ідентифікація автозапчастини для здійснення її закупівлі визначається за конкретним каталожним номером виробника (артикулом), який разом з найменуванням товару зазначається в специфікації додатку до договору. Існують випадки, що в процесі виконання договору про закупівлю, без заміни товару, який є предметом закупівлі, цей номер змінюється, зокрема виробником. Окрім того, по відношенню до одного номеру товару, який прописаний в каталозі підбору, виробником можуть вказуватися альтернативні номери, без зміни якості та конструкції автозапчастини, в залежності від заводу-виробника та інших чинників. Питання: Чи вважається зміна каталожного номеру товару (автозапчастини), який є предметом закупівлі та визначений в специфікації додатку до договору, без фактичної заміни такого товару, зміною істотних умов договору про закупівлю та в разі укладення цього договору відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпунктів 13 та 15 пункту 13) Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування та пункту, затверджених постановою КМУ від 19.10.2022 № 1178, такий договір, у даному випадку, не підлягає зміні?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json