Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
10.05.2017 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3892 / 3857
Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» дія цього Закону для замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання, додатково не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є товари, що закуповуються для перепродажу третім особам, за умови, що замовник не займає монопольне (домінуюче) становище на ринку таких товарів та інші суб'єкти господарювання можуть вільно здійснювати їх продаж за тих самих умов, що і замовник. Просимо надати консультацію щодо умов, при наявності яких, можливе застосування вказаної вимоги Закону. Чи поширюється дія Закону на випадки закупівлі продукції для реалізації в закладах громадського харчування, у тому числі сировини для приготування страв?
Відповідь
10.05.2017 Запитання      Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись Розширений перегляд
7455 / 6529
Відповідно до статті 31 ЗУ Про публічні закупівлі, Замовником 10.05.2017 прийнято рішення щодо відміни торгів по предмету закупівлі Код ДК 021:2015 30197630-1 Папір для друку – папір офісний для друку, Ідентифікатор закупівлі: UA-2017-03-17-002013-b. При цьому, Замовник має право відмінити торги на будь-якій стадії торгів. Але, як зазначено в телефонному режимі консультантами зазначеного майданчику, zakupki.prom.ua не наділений технічною можливістю щодо застосування даної функції. Разом з тим, на екрані зявляються написи" "Для відміни торгів, необхідно сформулювати протокол розгляду учасників на прекваліфікацію і дочекатися завершення періоду оскарженняь" та "Закупівля буде автоматично переведена у статус "відмінена" після завершення періоду оскаржень" (примітка - 5 днів!). Це ПРОТИРІЧИТЬ Закону України "Про публічні закупівлі" та є його грубим порушенням, а саме - ч.3 ст. 31 Закону,яка проголошує, що повідомлення про відміну торгів оприлюднюється в електронній системі закупівель замовником протягом одго дня з дня прийняття рішення та автоматично надсилається всім учасникам електронною системою закупівель. Ми вимагали від майданчика Закупки,пром,юа невідкладно опублікувати протокол відміни торгів та надіслати його учасникам в установлений ЗАКОНОМ строк. Але в телефонному режимі консультанти майданчика заявили, що у них є регламент і вони діють по ньому. Посилання Замовника на Закон ніякої дії не мали. З повагою, Секретар тендерного комітету ТУ ДСА України в Дніпропетровській області, завідувач юридичного сектору О.М.Савчук моб.0503020625 роб 0567450720,
Відповідь
06.05.2017 Запитання      Тема: Конкурентний діалог Розширений перегляд
5865 / 5626
Відповідно до абз. 7 ч. 2 ст. 34 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) при проведенні конкурентного діалогу після розкриття тендерних пропозицій замовник розглядає пропозиції учасників на відповідність вимогам, установленим у тендерній документації для першого етапу. Усі учасники, пропозиції яких не було відхилено, запрошуються замовником до переговорів, але не менше ніж три учасники. Водночас, абз. 5 ч. 1 ст. 31 Закону визначено, що Замовник відміняє торги в разі подання для участі в них менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій. Питання: чи може Замовник застосувати переговорну процедуру закупівлі за підставою, визначеною п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону, у разі якщо було двічі відмінено процедуру конкурентного діалогу через подання пропозицій лише двома учасниками та, відповідно, відсутністю трьох учасників, що необхідно запросити до переговорів?
Відповідь
05.05.2017 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4695 / 4665
До сфери управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру входить понад 50 державних підприємств, які є самостійними суб’єктами господарювання. В систему регіональних інститутів землеустрою входить 25 державних підприємств, які є самостійними суб’єктами господарювання, засновані та діють на основі державної власності та входять до сфери управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Стаття 17 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачає підстави відмови в участі у процедурі закупівлі. Однією з підстав для обов’язкового прийняття рішення про відмову учаснику у процедурі закупівлі є пункт 7 частини 1 статті 17, а саме: тендерна пропозиція подана учасником процедури закупівлі, який є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або з членом (членами) тендерного комітету, уповноваженою особою (особами) замовника; У статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено поняття пов’язаної особи. Статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено один із принципів здійснення закупівель, а саме недискримінація учасників. Вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах. Відповідно до статті 20 Закону відкриті торги є основною процедурою закупівлі. Під час проведення процедури відкритих торгів тендерні пропозиції мають право подавати всі зацікавлені особи. Для проведення процедури закупівлі має бути подано не менше двох пропозицій. Враховуючи вищевикладене, просимо надати роз’яснення по наступним питанням: 1) чи не є дискримінаційним пункт 7 частини 1 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» по відношенню до учасників процедури закупівлі, які входять до сфери управління одного органу? 2) чи не порушує пункт 7 частини 1 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», який є прямою вказівкою на відмову у процедурі закупівлі учасників, які входять до сфери управління одного органу, право бути учасником закупівлі? 3) чи порушуються норми антимонопольного законодавства у разі участі у процедурі закупівель учасників, які входять до сфери управління одного органу? 4) чи порушуються норми антикорупційного законодавства у разі участі у процедурі закупівель учасників, які входять до сфери управління одного органу?
Відповідь
04.05.2017 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
6330 / 5830
Прошу Вас надати роз’яснення щодо частини 5, статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме : Частина п’ята статті 2 Закону визначає, що особливості здійснення процедур закупівлі телекомунікаційних послуг, у тому числі з ретрансляції радіо- та телесигналів (крім послуг мобільного зв’язку та послуг Інтернет-провайдерів), встановлюються окремими законами. Чи існують якісь інші окремі закони, окрім Закону України «Про публічні закупівлі», згідно з яких необхідно здійснювати процедури закупівлі телекомунікаційних послуг, у тому числі з ретрансляції радіо- та телесигналів (крім послуг мобільного зв’язку та послуг Інтернет-провайдерів)?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2