Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
28.08.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3128 / 3161
Відповідно до абзацу четвертого частини 2 статті 1 Закон України «Про електронну комерцію» (далі – Закон) дія цього Закону не поширюється на правочини, якщо стороною правочину є орган державної влади або орган місцевого самоврядування в частині виконання ним функцій держави або місцевого самоврядування чи правочин вчиняється відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі". На практиці таке визначення сфери дії закону призводить до неоднакового його тлумачення, а тому виникає питання, як саме суб’єкти господарювання мають розуміти зміст вказаної вище норми: - як два обмеження: окремо щодо поширення дії Закону на правочини, якщо стороною правочину є орган державної влади або орган місцевого самоврядування в частині виконання ним функцій держави або місцевого самоврядування та окремо щодо поширення дії Закону на правочини, які вчиняються відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", або - як одне обмеження, коли Закон передбачає дві різні умови, за яких він не поширює свою дію на правочини, стороною яких є орган державної влади або орган місцевого самоврядування: за умови, що такий орган вчиняє правочин в частині виконання ним функцій держави/місцевого самоврядування або за умови, що такий орган вчиняє правочин відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі". Від вибору варіанту тлумачення частини 2 статті 1 Закон України «Про електронну комерцію» залежить, чи поширює вказаний Закон свою дію на правочини, які вчиняються відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі" особами, які не є органами державної влади або органами місцевого самоврядування, адже в першому випадку обмеження поширюються на всі підприємства, установи та організації, (що дозволяє зробити висновок про заборону укладення електронних договорів через єдину електронну систему Prozorro), а в другому - обмеження поширюються лише на органи державної влади та органи місцевого самоврядування (що дозволяє укладення електронних договорів через єдину електронну систему Prozorro іншим суб’єктами). У зв’язку з викладеним просимо надати роз’яснення, чи можуть бути укладені електронні договори страхування відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі" із особами, які не є органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, в порядку, передбаченому Законом України "Про електронну комерцію".
Відповідь
25.02.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3128 / 2989
Доброго дня! Чи може замовник (державне підприємство) при проведенні закупівлі відкритими торгами розглядати пропозиції, не підписані ЕЦП, якщо в тендерній документації написано: Тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель з накладенням електронного цифрового підпису (ЕЦП) уповноваженої особи Учасника на тендерну пропозицію, оскільки згідно з частиною третьою статті 12 Закону під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій і здійснення їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».
Відповідь
24.05.2021 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
3127 / 3123
Приймак Елла, просить надати роз’яснення щодо наступної ситуації. Якщо на час проведення процедури закупівлі запасних частин до автотранспортних засобів замовник не може визначити повний асортимент і обсяг Товару, у випадку, якщо у замовника виникне потреба в поставці інших запасних запчастин до автотранспортних засобів, не визначених в додатку до Договору (специфікація/калькуляція). Чи можливо в такому випадку у договорі використовувати пункт: «Перелік Товару наведений у Додатку № 1 до Договору не є виключним і остаточним. У разі, якщо у Замовника виникне потреба в поставці інших запасних частин, не зазначених в переліку, то сторони укладають додаткову угоду до договору, в якій зазначають перелік і кількість не передбачених запасних частин. Фактичний перелік запчастин буде визначатися у процесі виконання договору згідно з заявками замовника». А також чи можливо в подальшому укладання додаткових угод та внесення змін до договору з відповідним пунктом.
Відповідь
26.11.2020 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
3127 / 3070
Доброго дня! Договір за результатами спрощеної закупівлі. Для публікації цього договру потрібно чекати 10 днів з дня Наміру?
Відповідь
30.09.2020 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
3127 / 3239
Доброго дня. Нашим підприємством було укладено Договір на постачання електричної енергії споживачу. Строк дії Договору до 31.12.2020р., але споживачем протягом кількох днів серпня та на початку вересня було використано весь плановий обсяг постачання електричної енергії по договору, для подальшого постачання електричної енергії нами було проведено переговорну процедуру згідно п. 4 ст. 40 ЗУ "Про публічні закупівлі". Але планового обсягу електричної енергії може бути недостатньо для постачання електричної енергії, до моменту, коли споживача буде переведено до іншого постачальника. Враховуючи вищевикладене виникають питання: 1. Чи потрібно заключити додаткову угоду про закінчення строку дії першого договору? 2. Якщо споживач використає більше електричної енергії, ніж обумовлено договором за результатами переговорної процедури, як нам, постачальнику, закривати ці обсяги? Обсяги споживання електричної енергії ми як постачальник кожного дня не отримуємо.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2