Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
17.05.2023 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
909 / 812
Положеннями постанови КМУ № 1178 від 12.10.2022 не передбачено необхідності зазначення виразу "або еквівалент" у технічній специфікації до тендерної документації. Однак, під час здійснення закупівель відповідно до вказаної постанови, враховуються окремі положення Закону України "Про публічні закупівлі". У зв'язку з викладеним, прошу надати роз'яснення з приводу того, чи обов'язково зазначати у технічній специфікації до тендерної документації вираз "або еквівалент" під час здійснення закупівлі відповідно до постанови КМУ № 1178 від 12.10.2022.
Відповідь
17.05.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1415 / 1347
Доброго дня. Замовник закуповує послуги з поточного ремонту водогону. При цьому вартість сантехнічного обладнання, що замінюється, становить 70% вартості закупівлі. Підскажіть який в даному випадку предмет закупівлі, товар чи послуга? Згідно пункту 34 Закону України № 922-VIII товари це - продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, …, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів. Пояснення, що таке послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, у нормативних документах відсутнє. Раніше порядок визначення предмета закупівлі був визначений в наказі Мінекономрозитку від 17.03.2016 № 454 Згідно пункту 5 розділу II цього наказу «Якщо під час здійснення замовником закупівлі товарів передбачається також закупівля послуги (послуг), пов'язаної (пов'язаних) з поставкою товарів (зокрема послуги з транспортування, установки, монтажу, наладки, інсталяції програмного забезпечення, навчання персоналу тощо), предметом закупівлі в такому разі є товари за умови, що вартість такої послуги (таких послуг) не перевищує вартості самих товарів». Однак в даний час вказаний наказ втратив силу. Прошу надайте роз’яснення поняття що таке послуги, пов’язані з постачанням товарів згідно з пунктом 34 статті 1 Закону України № 922-VIII, а саме: це доставка товару на місце чи слід трактувати дане поняття більш широко, як і установка, монтаж, тощо. Дякую
Відповідь
16.05.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1335 / 1298
Шановні колеги, просимо надати роз’яснення щодо застосування (дії) Постанов Кабінету Міністрів України (далі – Постанова) від 09.11.2022р. №1260 , від 16.11.2022р. №188 та від 29.11.2022р. №1340, відповідно яким до Переліку товарів, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита (Постанова КМУ № 224 від 20.03.2020). В той же час п. 2 Постановою від 16.11.2022р. №1340 зазначається «Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та діє до 1 квітня 2023 року, але не пізніше останнього дня місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.». Тобто самою Постановою передбачено обмеження строку її дії але Постановою від 25.04.2023р. №383 було продовжено строк дії зазначеного карантину. Фактично зазначені Постанови діють на момент написання даного питання (16.05.2023р.) але спільнотою та Державними установами України ширяться різні трактування норм та вимог. Наприклад Державна Митниця України 28.04.2023р. опублікувала офіційну новину про завершення дії пільгового імпорту товарів необхідних для відновлення енергетичної інфраструктури України - https://customs.gov.ua/news/zagalne-20/post/1-travnia-2023-roku-zavershuietsia-period-pilgovogo-importu-tovariv-dlia-vidnovlennia-energetichnoyi-infrastrukturi-ukrayini-1146. За даними інформаційної веб сторінки Hotline зміна цін на товари необхідні для відновлення енергетичної інфраструктури України, починаючи з березня 2023 року, пішли на спад. Де рівень спаду коливається від 25 до 50% від цін в час його дефіциту. Тобто ринок, як і передбачалось законотворцями, на період дії Постанови нівелював дефіцитний стан товарів. Станом на зараз в більшості позицій ринок товарів, що зазначені в Постановах перевищує попит (не враховуючи специфічні запити Замовників). Купівля визначених Постановою товарів, в даний час, несе ряд ризиків. Замовники/Учасник та інші дотичні по різному трактують норми, дехто не застосовує/застосовує норму щодо локалізації; нарахування ПДВ чи ввізного мита. Просимо зазначити: 1. Чи діють на сьогоднішній час Постанови в частині спрощення проведення закупівель (без локалізації) та без нарахування ПДВ й мита?. 2. Розглянути можливість приведення до одного варіанту розуміння зазначених норм (Постанов) всіма дотичними чи/або їх відміні, в разі наявності економічного обґрунтування законотворцями (ініціаторами Постанови). Дякую.
Відповідь
16.05.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
807 / 784
Чи поширються дія постанови КМУ №178 від 02.03.2022 р. на закупівлю парко-гаражного устаткування (не запасних частин до техніки), а обладнання для ремонту техніки?
Відповідь
15.05.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1304 / 1333
Замовник, який є юридичною особою та суб’єктом господарювання, що здійснює діяльність в окремій сфері господарювання, визначеній ч. 2 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), розглядає можливість здійснення закупівлі товару у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд). Вартість товару складає понад 100 тис. грн. При цьому, Фонд здійснює продаж такого товару через систему Прозорро.Продажі та не бере участі в якості учасника в тендерах, що проводяться замовниками відповідно до Закону з урахуванням «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 зі змінами (далі – Особливості). З огляду на викладене вище, просимо надати роз’яснення: - чи може Замовник здійснити закупівлю такого товару через систему Прозорро.Продажі, не застосовуючи при цьому електронну систему закупівель і оприлюднивши при цьому звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель? - чи не буде така закупівля розглядатися як порушення норми Особливостей, щодо заборони укладення договорів про закупівлю, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення відкритих торгів/використання електронного каталогу, крім випадків, передбачених цими особливостям.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2