Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Регуляторна діяльність / Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
Звіт про базове відстеження результативності наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 21.12.2015 № 1719 "Про затвердження Норм часу, необхідного для проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14.01.2016 за № 51/28181
02.06.2016 | 11:49 | Департамент технічного регулювання.

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується

Наказ Мінекономрозвитку від 21.12.2015 № 1719 "Про затвердження Норм часу, необхідного для проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації", зареєстрований у Мін’юсті 14.01.2016 за № 51/28181 (далі – Наказ), набрав чинності 05.02.2016.

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

3. Цілі прийняття акта

Основною метою прийняття Наказу є затвердження Норм часу, необхідного для проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ), що перебувають в експлуатації.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 № 865 затверджено Порядок оплати робіт і послуг з проведення оцінки відповідності законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки вимогам технічних регламентів, повірки зазначених засобів, що перебувають в експлуатації та визначення вартості таких робіт і послуг. Вартість робіт з проведення повірки таких ЗВТ розраховується підприємством-виконавцем (суб’єктами господарювання, які уповноважені на проведення повірки ЗВТ, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології) на підставі норм часу на їх виконання та вартості розрахункової калькуляційної одиниці часу − одного людино-дня (людино-години).

4. Строк виконання заходів з відстеження

З 5 лютого 2016 року по 8 квітня 2016 року.

5. Тип відстеження

Базове відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження

Статистичний метод. Для проведення базового відстеження Наказу проводиться аналіз одержаних пропозицій до нього, зокрема від суб’єктів господарювання, які уповноважені на проведення повірки ЗВТ, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології: наукових метрологічних центрів, метрологічних центрів та повірочних лабораторій.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Відстеження результативності цього регуляторного акта здійснювалося шляхом аналізу звернень заінтересованих сторін щодо необхідності внесення змін до Наказу і надання роз'яснень щодо його положень.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Показники результативності

2016

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта

Рівень поінформованості щодо положень акта достатньо високий. Зокрема, Наказ опубліковано в “Офіційному віснику України”  від 05.02.2016 (2016 р., № 8, стор. 281, стаття 398, код акту 80530/2016) та оприлюднено на офіційному веб-порталі Верховної Ради України (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0051-16).

Кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія акта

61

Кількість пропозицій заінтересованих сторін щодо необхідності перегляду Наказу

2

З моменту набрання чинності Наказом (05.02.2016) до Мінекономрозвитку з пропозиціями та зауваженнями до нього надійшли листи від ДП “Черкасистандартметрологія” та ННЦ “Інститут метрології”.

Мінекономрозвитку розглянуло усі пропозиції щодо внесення змін до Наказу та у відповідь на зазначені листи повідомило.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 374 (далі – Постанова) затверджено Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці (далі – категорії ЗВТ) та для кожної категорії визначено види діяльності, що належать до сфери законодавчо регульованої метрології (стаття 3 Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність), у яких ці ЗВТ застосовуються.

Наказом затверджено норми часу для повірки тих ЗВТ, що відносяться до визначених категорій ЗВТ та видів діяльності, встановлених Постановою.

Норми часу, необхідного для проведення повірки законодавчо регульованих ЗВТ, затверджені Наказом, містять також інформацію про документи на методики повірки, для застосування яких вони визначені.

При цьому слід зазначити, що наказом Мінекономрозвитку від 08.02.2016 № 193 (далі – Наказ № 193), зареєстрованим у Мін’юсті 24.02.2016 за № 278/28408, затверджено Порядок проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів (далі – Порядок).

Пунктом 2 Наказу № 193 установлено, що під час проведення повірки законодавчо регульованих ЗВТ, що випущені з виробництва та мають сертифікати відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженому типу, видані до набрання чинності Законом України “Про метрологію та метрологічну діяльність”, дозволяється застосовувати методики повірки, визначені в експлуатаційних документах на ці ЗВТ та галузевих нормативних документах до затвердження методик повірки відповідних ЗВТ згідно з Порядком, затвердженим цим наказом.

Отже, у разі затвердження методик повірки відповідних ЗВТ згідно з Порядком, Мінекономрозвитку буде розроблено відповідні зміни до Наказу та враховано зауваження та пропозиції заінтересованих сторін.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

За результатами аналізу, отриманих значень показників результативності даного регуляторного акта, можна зробити висновок, що регуляторний акт має високий ступінь досягнення визначених цілей.

Наразі, реалізація Наказу забезпечує дотримання єдиного прозорого механізму щодо ціноутворення повірки ЗВТ, узгодженість в питаннях формування вартості повірки законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, а застосування повірених законодавчо регульованих ЗВТ, в свою чергу, убезпечує громадян і національну економіку від наслідків недостовірних результатів вимірювань.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2