Календар подій

23
Жовтня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
30 1 2 3 4 5 6
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Генералізована система преференцій США

Генералізована система преференцій США (the U.S. Generalized System of Preference – GSP/ГСП) призначена для сприяння економічному зростанню в країнах, що розвиваються, шляхом надання товарам за понад 5 000 тарифними лініями Гармонізованого тарифу США пільгового безмитного режиму ввезення на територію США із визначених американським урядом країн – бенефіціарів ГСП (121 країни і території, зокрема й України). Список країн-бенефіціарів GSP.

ГСП заснована 1 січня 1976 року відповідно до Закону США "Про торгівлю" 1974 року та діє до 31.12.2020.

Детальна інформація щодо ГСП розміщена на веб-сайті Офісу Торгового Представника США: Генералізована система преференцій США.

Преференції програми ГСП дають можливість ввозити на територію США товари українського походження за понад 3 500 тарифними лініями Гармонізованого тарифу США без сплати ввізного мита.

Продукція, що підпадає під безмитний режим ввезення в рамках ГСП, включає широкий асортимент промислових товарів, різні види хімічних речовин та мінералів, окремі будівельні матеріали, феросплави, частини до двигунів, деякі види сільськогосподарської і рибної продукції тощо.

Список продукції, що підпадає під дію ГСП: GSP-Eligible Products.

Водночас через незадовільний стан захисту прав інтелектуальної власності в Україні 26.04.2018 США вилучили з-під дії ГСП певні товари походженням з України за 155 тарифними лініями Гармонізованого тарифу США (див. перелік).

Довідково. Мінекономрозвитку перебуває в постійному діалозі з Урядом США та працює над вирішенням проблеми. Зняття обмежень значною мірою залежить від ухвалення Верховною Радою України проекту закону "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав" від 28.12.2017 № 7466, відомого як законопроект "Про організації колективного управління".

Статистичні дані

За оцінками експертів у рамках ГСП Україна протягом 2012 – 2017 років щорічно експортувала до США товарів на суму від 26 до 70 млн. дол. США, у т.ч. титан, пігменти та заготовки на основі діоксину титану, сировину для кондитерських виробів, окремі види нафтопродуктів, карбід бору, феромарганець, алюміній, вироби з дерева, вентилятори, бурильні інструменти та обладнання, також окремі види оптики та шоколадної продукції тощо.

У 2017 році в рамках цієї програми американськими компаніями імпортовано товарів і сировини на суму 21,2 млрд. дол. США, в тому числі з України на суму понад 58 млн. дол. США (що складає 5,4% від загального імпорту з України – 1,07 млрд. дол. США).

Кроки Мінекономрозвитку:

Реалізовано. Завдяки злагодженим та цілеспрямованим діям Мінекономрозвитку за результатами розгляду Міжвідомчою комісією Генералізованої системи преференцій США петиції Мінекономрозвитку Президентом США Б. Обамою 30.09.2015 прийнято рішення щодо повернення низки товарів українського експорту під сферу дії ГСП, що надає можливість їх безмитного ввезення на територію США.

Під дію ГСП повернені наступні товари походженням з України:

  • макуха та інші тверді залишки виділення жирів та олії із соняшникового насіння (код 2306.30.00, загальне ввізне мито – 0,45 центів за кг).
  • рідкісні гази, крім аргону (код 2804.29.00, загальне ввізне мито – 3,7%);
  • частини до залізничних локомотивів або моторних вагонів трамвая або рухомого складу (код 8607.19.03, загальне ввізне мито – 0,4%);

Зазначений крок дозволяє збільшити експорт української продукції до США та надає додаткові конкурентні переваги українській продукції.

Робота триває:

Інформування українських товаровиробників про переваги Генералізованої системи преференцій США

Одним з пріоритетів Мінекономрозвитку на сьогодні є якнайширше інформування українських товаровиробників про можливості використання переваг Генералізованої системи преференцій США.

Використання ГСП суттєво підвищує конкурентоспроможність експорту окремих груп українських товарів на американський ринок, оскільки застосування ГСП сприяє зниженню витрат через отримання безмитного режиму для товарів, що підпадають під дію ГСП.

Довідково. З урахуванням позбавлення Російської Федерації доступу до ГСП наприкінці 2014 року, як країни, яка вже не відповідає критеріям цієї програми, Україна може претендувати на додаткові вивільнені продуктові ніші (Російська Федерація входила в десятку країн – найбільших реципієнтів пільгового режиму ГСП та щорічно експортувала продукції на понад 0,4 млрд. дол. США в рамках цієї програми без сплати ввізного мита).

З’ясувати чи підпадає товар під дію ГСП можна, зокрема, скориставшись веб-ресурсом: Гармонізований тариф США. Див. Рекомендовані кроки щодо визначення чи підпадає товар під дію ГСП.

Як товар, імпортований до США, отримує безмитний режим в рамках ГСП.

Якщо українські товари підпадають під дію ГСП, необхідно користуватися перевагами цієї програми у повній мірі, і повідомляти своїх американських партнерів про застосування ГСП під час експорту до США.

У 2017 році частка використання Генералізованої системи преференцій США становила 52%  від загального імпорту українських товарів до США в рамках ГСП.

Повідомлення для імпортера США:

“Choose Ukrainian Products & Use GSP”

“Обирай українські товари та користуйся ГСП”

Відповідальним за отримання безмитного режиму для товарів, що підпадають під дію ГСП, є імпортер США.

Довідкові матеріали:

Рекомендовані кроки щодо визначення чи підпадає товар під дію Генералізованої системи преференцій США.

Брошура "Генералізована система преференцій Сполучених Штатів Америки. Нові можливості для українських експортерів на ринку США".


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json