Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
За три місяці від початку запуску програми єОселя було видано 300 кредитів, - Юлія Свириденко
23.12.2022 | 17:31 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Цього тижня програма доступного іпотечного кредитування єОселя, яка до цього функціонувала у тестовому режимі, отримала повноцінний запуск у застосунку Дія. Лише за перші два дні через застосунок надійшло 1,7 тисяч заявок. Про це під час включення наживо в ефір Національного телемарафону розповіла Перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.

“З жовтня, коли програма єОселя почала діяти у тестовому режимі на порталі Дія, ми побачили дуже високий попит серед українців - за майже 3 місяці банки отримали понад 24 тисяч заявок, з них 8 тисяч мають попереднє позитивне рішення банків.  Фактично видано вже 300 кредитів. Після повноцінного запуску у застосунку Дія лише за два дні надійшло понад півтори тисячі заявок”, - зазначила Юлія Свириденко.

Тепер для подачі заявки на кредит достатньо оновити застосунок, вибрати у переліку послуг єОселю та виконати кілька простих та швидких кроків.

“У попередні роки однією із перешкод на шляху оформлення іпотеки для людей була саме важка бюрократична процедура збору необхідних довідок та подачі заяв. Тому одна із основних задач, яку ми перед собою ставили разом із Міністерством цифрової трансформації при розробці єОселі - дати можливість легко подати заявку через застосунок Дія. Тому тепер цей революційний продукт дасть можливість ще більшій кількості українців поліпшити свої житлові умови”, - зазначила міністр економіки. 

Наразі послуга доступна для військовослужбовців за контрактом, захисників України, силовиків та членів їхніх сімей, а також медиків, педагогів, науковців, які працюють у державному та комунальному секторах. На другому етапі, що має розпочатися у 2023-му році, доступна іпотека стане відкритою для всіх українців, які потребують покращення житлових умов - вони зможуть взяти кредит на придбання житла під 7% річних.

“Коли ми до запуску програми аналізували ситуацію, то побачили що 40% громадян були незадоволені своїми житловими умовами, а 35% взагалі мали умови, що не відповідають санітарним нормам. Тож ми розраховуємо, що єОселя буде діяти багато років на постійній основі. Наша амбітна мета - видавати на рік 12-15 тисяч кредитів за програмою єОселя”, - акцентувала Юлія Свириденко.

Нагадаємо, що минулого року, який вважається одним із найкращих для української економіки, загалом банки видали 10,8 тисячі іпотечних кредитів на загальну суму 8,9 млрд грн. Таким чином єОселя має на меті не лише запустити іпотеку в умовах війни, а й кожного року нарощувати кредитний портфель та стимулювати економіку.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2