Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
До ProZorro.Продажі приєднується ще одне місто - Червоноград
15.02.2018 | 11:00 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Команда ProZorro.Продажі провела презентацію на Львівщині і підписала декларацію про співпрацю ще з одним містом - Червоноградом. Нагадаємо, що Львівська міська рада підписала Декларацію про приєднання до ProZorro.Продажі ще в серпні минулого року, після Львова до реформи держпродажів приєднався Дрогобич.

Коли новий закон “Про приватизацію державного майна” набере чинності, ProZorro.Продажі стане обов'язковим інструментом для продажу комунального майна по всій країні, тому представники проекту закликають керівників місцевих органів самоврядування якнайшвидше підключатися до системи, а представників комунальних та державних підприємств - освоювати всі необхідні інструменти та звертатися за допомогою, якщо виникнуть запитання.

“До нас приєдналося вже більше 20 обласних центрів і міст, які продають своє майно на прозорих аукціонах. Всі вони приєдналися на добровільних умовах, але дуже скоро використання ProZorro.Продажі стане обов'язковим. За нашою статистикою, 70% комунальних лотів в системі продаються з першого разу. Завдяки конкуренції між покупцями, державні активи продаються по ринковій вартості, і це - одна з основних переваг системи”, - зазначив керівник проекту Олексій Соболев.

“Червоноград бере участь у рейтингу прозорості міст. Ми є восьмими серед 100 міст України. Приєднання до ProZorro.Продажі буде сприяти більшій прозорості  і виведенню міста Червоноград на передові позиції у рейтингу. Почнемо ми з автомобіля міської ради “Волга”, який зараз не використовується, а згодом продаватимемо все: від відсортованого сміття до земельних ділянок і нерухомого майна”, - зазначив міський голова Червонограда Андрій Залівський.

Під час візиту до Львова представники проекту разом із аналітично-адвокаційним центром “Львівський регуляторний хаб” при Школі управління Українського католицького університету також провели відкритий майстер-клас “Як контролювати владу через систему ProZorro.Продажі” для місцевих активістів, бізнесменів та журналістів.

“Місія Львівського регуляторного хабу полягає у створенні незалежної, сталої регуляторної та антикорупційної експертизи на місцевому і регіональному рівнях. ProZorro.Продажі – це чудовий приклад революційного інструменту, який не лише викорінює, але й системно запобігає корупції. Ми раді, що цей цінний досвід поширюється не тільки у Львові, але й в регіоні загалом”,- зазначив Тарас Хавунка, керівник аналітично-адвокаційного центру “Львівський регуляторний хаб”.

Довідково

До проекту вже приєдналися: Донецька військово-цивільна адміністрація, Чернігівська міська рада, Чернівецька міська рада, Маріупольська міська рада, Тернопільська міська рада, Вінницька міська рада, Львівська міська рада, Дніпровська міська рада, Хмельницька міська рада, Ужгородська міська рада, Рівненська міська рада, Кременчуцька міська рада, Житомирська міська рада, міська рада міста Нова Каховка, Полтавська та Тернопільська обласні ради та інші міста, а також державні та комунальні компанії: Укргазвидобування, Укренерго, Енергоатом, ПриватБанк, Аеропорт Бориспіль, Нафтогаз, Укрпошта, Укравтодор, КП «Київський метрополітен», Автомобільні дороги України, Корпоративний недержавний пенсійний фонд НБУ, Інститут проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, Запорізький титаномагнієвий комбінат, КПМА «Київ» (Жуляни), УКРНАФТА, НАК «Надра України» та інші.

Проект ProZorro.Продажі реалізується за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – першого в Україні та Молдові регіонального фонду прямих інвестицій з капіталом $150 млн, заснованого за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та громадської організації Transparency International Україна.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2