Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
29.01.2019 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
2655 / 2573
Доброго дня! Надайте будь ласка роз'яснення/відповідь. Чи потрібно обов'язково оприлюднювати скан-копію договору при публікації Звіту про укладений договір? Якщо так, то надайте будь ласка посилання на нормативну базу. Чи Замовник повинен внести тільки інформацію про Учасника, номер договору, дату договору, сума договору, адреса Учасника, місце його реестрації? Заздалегідь вдячні за відповідь.
Відповідь
29.01.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2717 / 2722
Необхідно закупити джерело безперебійного живлення та батарейний модуль до ДБЖ KSTAR HPM3330-300KVA, який знаходиться на радіотелевізійній вежі. Чи можна за однією процедурою відкрити торгів заку Замовника. Чи можна закупити товар (за однією процедурою відкритих торгів) разом з роботами по його монтажу, оскільки Товар є специфічним і потребує відповідних знань.
Відповідь
29.01.2019 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
2988 / 2994
Доброго дня! Керуючись ст.8 пп.12,13 ЗУ «Про публічні закупівлі» звертаємось до Вас за отриманням консультації з питань закупівель. За результатами перевірки процесів закупівель, які зокрема містять висновок, щодо ризику, який може виникнути у разі невірного визначення Замовником предмету закупівлі за ДК 021:2015, в частині іншого трактування поняття “показник цифри”, що в свою чергу …"може призвести до подання скарги в орган оскарження" з наслідками, наведеними в абз.2 ч.9 ст.18 Закону України "Про публічні закупівлі" від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон) та в подальшому виникнення судових позовів, щодо процедур закупівлі в яких є такі випадки, зазначається, що неповне визначення та недостатнє тлумачення поняття “показник цифри” Уповноваженим органом створює ризик іншого трактування вищезазначеного поняття. А саме, для прикладу, закупівля з наступними висновками: «Нафта і дистиляти (Паливо для автомобілів (бензин А-95 та дизельне паливо))” вказано автоматично системою ДК по четвертому знаку “ДК 021:2015: 09130000-9 — Нафта і дистиляти” (і для бензину А-95, і для дизельного палива). Водночас технічні вимоги та якісні характеристики передбачають для бензину А-95 відповідність ДСТУ 7687:2015, для дизельного палива - ДСТУ 7688:2015. Згідно із Наказом «Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі» № 454 від 17.03.2016 та загальними положеннями ДК 021:2015, перші чотири цифри коду визначають клас, в 0913 окрім бензину та дизпалива входять авіаційний газ, нафтовий газ скраплений, газойлі, дизельна олива, біодизельне паливо, мазути, які, очевидно, не можуть відповідати вищезазначеним ДСТУ. Якщо бензин А-95, який є предметом закупівлі, має відповідати вимогам ДСТУ 7687:2015, застосовують код ДК 021:2015:09132100-4 Неетильований бензин, якщо дизельне паливо, яке є предметом закупівлі, має відповідати вимогам ДСТУ 7688:2015, застосовують ДК 021:2015:09134220-5 Дизельне паливо (EN 590), так як коди ДК 021:2015:09134210-2 Дизельне паливо (0,2), ДК 021:2015:09134230-8 Біодизельне паливо задовольняють вимогам інших стандартів". Просимо надати повне визначення та тлумачення поняття «показник цифри», та ваше бачення захисту позиції Замовника, в контексті можливості оскарження суб'єктом оскарження неправильного (на розсуд Скаржника) визначення коду класифікатора (за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги) предмета закупівлі, що може призвести до відміни процедури закупівлі рішенням органу оскарження відповідно до ч.9 ст.18 Закону, та/чи в подальшому можливості виникнення судових позовів, щодо процедур закупівель, в яких є неповне визначення предмета закупівлі (за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги). Як завжди, заздалегідь Вам дуже вдячні, за оперативне надання повноцінної експертної позиції Уповноваженого органу.
Відповідь
28.01.2019 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
2652 / 2653
Просимо надати роз’яснення із наступних питань. 1. Поясніть, чи у випадку застосування у договорі про закупівлю будівельних робіт, укладеного за результатами тендеру, твердої договірної ціни, можна: - змінювати розмір кошторисної заробітної плати, що враховується у договірній ціні до договору, у випадку внесення змін до нормативних актів, які регулюють дане питання (ріст зарплати) та після коригування проекту будівництва; - змінювати вартість окремих матеріалів, що застосовуються в договорі на виконання робіт, за умови коригування проекту будівництва, якщо зазначена зміна не призведе до збільшення суми договору. 2. Поясніть, чи можна застосовувати у договорі про закупівлю будівельних робіт, укладеного за результатами тендеру, динамічну договірну ціну. У випадку застосування динамічної договірної ціни, надайте пояснення, по аналогії до попереднього питання щодо можливості зміни розміру кошторисної заробітної плати та вартості окремих матеріалів, за умови коригування проекту будівництва, якщо зазначена зміна не призведе до збільшення суми договору.
Відповідь
28.01.2019 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
2603 / 2564
Чи обов'язково при складанні тендерної документації створювати робочу групу? Чи може тендерний комітет самостійно скласти та затвердити тендерну документацію, звертаючись щодо технічної частини ТД до відділів відповідного напрямку діяльності.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2