Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
13.01.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1788 / 1824
У Києво-Святошинському районі існує КУ "Дитяче харчування", яке створено з метою забезпечення харчування учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій за кошти бюджету району. КУ "Дитяче харчування" здійснює закупівлі через ProZorro відповідно до вимог ЗУ "Про публічні закупівлі". Харчування учнів за кошти батьків та продаж буфетної продукції не здійснюється. На сьогодні розглядається питання запровадити харчування учніів за кошти батьків та продаж буфетної продукції у закладах освіти району. У звязку з цим районною радою створено комунальне підприємство "Шкільне харчування" та вирішується питання розподілу між Комунальною установою та комунальним підприємством послуг, які будуть надаіватись за кошти батьків. Враховуючивищевикладене, просимо надати роз'яснення: 1. Чи потрібно новоствореному комунальному підприємству здійснювати закупівлі через ProZorro відповідно до вимог ЗУ "Про публічні закупівлі", якщо воно буде працювати безпосередньо на батьківськіх коштах, без виділення бюджетних асигнувань? 2. Чи потрібно комунальній установі здійснювати закупівлі через ProZorro відповідно до вимог ЗУ "Про публічні закупівлі" для організації платного гарячого харчування учнів, якщо вона буде працювати безпосередньо на батьківськіх коштах, які будуть надходити на спеціальний рахунок установи?
Відповідь
13.01.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
1659 / 1596
Управління соціального захисту населення як розпорядник коштів проводить нарахування та виплату різних видів соціальної допомоги. Виплата проводиться через установи уповноважених банків та виплатні об'єкти АТ "Укрпошта", що визначено відповідними нормативними документами КМУ. За доставку соціальних виплат АТ "Укрпошта" сплачується поштовий збір. Загальна сума асигнувань на 2020 рік по КЕКВ 2240 "Оплата послуг (крім комунальних)" на ці цілі передбачена 350 тис.грн. Питання: Чи в обов'язковому порядку застосовувати процедуру закупівлі послуг АТ "Укрпошта" відповідно до ЗУ "Про публічні закупівлі, якщо надавач послуг визначений нормативними документами КМУ?
Відповідь
13.01.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1591 / 1659
Доброго дня. Чи можлива робота ТК, якщо один із членів ТК звільнився? Чи обов’язково в разі звільнення члена ТК видавати наказ про його виведення зі складу комітету?
Відповідь
13.01.2020 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
1921 / 1925
Доброго дня. В новій редакції Закону "Про публічні закупівлі" в ст.10, ч.1, п. 2 визначено, що оголошення про проведення спрощеної закупівлі та проект договору Замовник оприлюднює не пізніше ніж за шість робочих днів до кінцевого строку подачі пропозицій, а в ст.14, ч.3, п.9 визначено, що строк для подання пропозицій не може бути менше ніж п'ять робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення спрощенної закупівлі в електронній системі закупівель. Питання: так як буде правильно - за шість чи за п'ять робочих днів ?
Відповідь
11.01.2020 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
2540 / 2452
За результатами переговорної (скороченої) процедури закупівлі Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЕДРПОУ 21910427) 26.12.2019 р. укладені та оприлюднені договори № АПС-0417-М/523 від 26.12.2019 «Централізоване постачання теплової енергії м. Марганець»,на суму 190 152,00 грн., та договір № 27/3 від 02.01.2020 «Централізоване постачання теплової енергії м. Новомосковськ», на суму 262 212,42 грн.код закупівлі ДК 021:2015: 09320000-8 — Пара, гаряча вода та пов’язана продукція. Помилково, через кабінет замовника (ID 18197) 03.01.2020 року заповнений та оприлюднений звіт про виконання Договору № АПС-0417-М/523 від 26.12.2019 на суму 149 976,71 грн. (ідентифікатор закупівлі UA-2019-12-17-005827-b), замість звіту про укладений договір № АПС-0317-М/270 від 22.12.2018 року (ідентифікатор закупівлі UA-2018-12-12-001069-b) та звіт про виконання Договору № 27/3 від 02.01.2020 на суму 183 188,35 грн. (ідентифікатор закупівлі UA-2019-12-17-001373-a), замість звіту про укладений договір № 27/295 від 28.12.2018 року (ідентифікатор закупівлі UA-2018-12-13-002822-c). У зв’язку з неможливістю самостійного виправлення технічної помилки, до ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн» направлені запити щодо можливості видалення події «Звіт про укладений договір». На запит отримана відповідь щодо неможливості зворотної дії події «Звіт про укладений договір». Законом України від 25 грудня 2015 року № 922-VIII (надалі – Закон № 922-VIII) встановлений обов’язок Замовника опублікувати звіт про виконання договору протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання (статті 10 Закону№ 922-VIII ). Питання відміни, виправлення та/або видалення помилково, у т. ч. з технічних причин, опублікованого Звіту про виконання договору Законом № 922-VIII не передбачено. Статтею 37 Закону № 922-VIII встановлені підстави за яких договір про закупівлю може бути недійсним, зокрема Договір про закупівлю є нікчемним у разі: його укладення з порушенням вимог частини четвертої статті 36 цього Закону; його укладення в період оскарження процедури закупівлі відповідно до статті 18 цього Закону; його укладення з порушенням строків, передбачених частиною другою статті 32 та абзацом восьмим частини третьої статті 35 цього Закону, крім випадків зупинення перебігу строків у зв’язку з розглядом скарги органом оскарження відповідно до статті 18 цього Закону. За умови додержання Замовником вимог Закону № 922-VIII при здійсненні закупівлі та укладення договорів на «Централізоване постачання теплової енергії м. Марганець» на суму 190 152,00 грн., та «Централізоване постачання теплової енергії м. Новомосковськ» на суму 262 212,42 грн. помилково оприлюднена подія «Звіт про укладений договір» не є підставою для визнання укладених Договорів недійсними. У зв’язку із недосконалістю застосування електронної системи закупівель та законодавства про публічні закупівлі, зокрема при оприлюдненні звіту про виконання договору, яка є незворотною подією, через кабінет замовника неможливо оприлюднити будь яку інформацію пов’язану із внесенням змін до договору, його виконання та/або розірвання. Зважаючи на викладене, просимо надати роз’яснення чи правомірним буде рішення тендерного комітету Замовника про визнання події «Звіт про укладений договір» помилково оприлюдненого через електронну систему закупівель недійсним?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2