Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
16.01.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2188 / 1746
Доброго дня! Професійно технічним закладом було укладено договір закупівлі вугілля камяного в квітні місяці 2019 року. Вподальшому, кожні три дні змінювалась ціна договору на підставі експертного висновку датованого січнем місяцем 2019 року. Як повинен був діяти замовник при укладенні додаткових угод, якщо експертний висновок на підставі якого в квітні місяці було змінено ціну договору з приводу коливання ціни, був складений ще в сісчня місяці 2019, тобто до проведення тендерної закупівлі?
Відповідь
16.01.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
2098 / 1984
Чи підпадають під дію Закону України «Про публічні закупівлі» послуги з професійного навчання зареєстрованих безробітних за направленням служби зайнятості за різними професіями? У роз’ясненні МЕРТ від 31.03.2017 №3302-06/10639-06 окреслено коло випадків на які не розповсюджується дія Закону. Так, у разі якщо видатки здійснюються замовником саме як відшкодування (компенсація) витрат і не передбачають укладання договору про закупівлю, норми Закону, а також нормативно-правових актів, розроблених на його виконання, на здійснення таких видатків не розповсюджуються. Згідно вимог ч. 1 ст. 35 Закону України «Про зайнятість населення», професійне навчання зареєстрованих безробітних - професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації, спрямовані на здобуття та удосконалення професійних знань, умінь та навичок, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, що здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, у тому числі в закладах освіти державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях віднесено ДО ПЕРЕЛІКУ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ. У п. 3 Наказу Мінсоцполітики від 16.05.2013 №296, із змінами, вказано, що відбір закладів освіти здійснюється для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання у період навчання. За результатами відбору формується перелік закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання у період навчання (далі - Перелік закладів освіти) для реалізації можливості вибору зареєстрованими безробітними закладу освіти для професійного навчання та (або) проживання у період навчання. Отже, вибір закладу освіти є виключною прерогативою безробітного. Служба зайнятості лише виконує функції щодо документального супроводу навчання безробітного та відшкодуванні витрат на професійне навчання, дана теза підтверджується змістом ч.3 ст. 35 ЗУ «При публічні закупівлі», де вказано, що організація професійного навчання безробітних здійснюється територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, на договірних засадах з безробітними, роботодавцями, закладами освіти в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції. Крім цього, у пункті 4.1 примірної форми договору про організацію професійного навчання зареєстрованих безробітних у навчальному закладу (підприємстві, організації, установи), мова йдеться саме про розмір витрат, що пов’язані з професійним навчанням зареєстрованого безробітного. Слід також зазначити, що Мінсоцполітики у своєму листі на Державну казначейську службу України №3010181018230001 вказувало на той факт, що питання забезпечення осіб з інвалідністю, технічними та іншими засобами реабілітації не підпадає під дію ЗУ «Про публічні закупівлі», обґрунтовуючи свою позицію тим, що придбання цих засобів здійснюється за індивідуальною заявкою особи та на підставі типового договору. Кошти на професійне навчання зареєстрованих безробітних виділяються згідно КЕКВ 2282 "Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку". Ваша думка? Всі Ваші посилання на аналогічні відповді я читав. Як і роз'снення від 31.03.2017 №3302-06/10639-06.
Відповідь
16.01.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1679 / 1642
Добрий день. Бюджетна установа має тендерний комітет для організації та проведення ВСІХ закупівель. Плануємо залишити його до 31.12.2021 відповідно до Перехідних положень ЗУ "Про публічні закупівлі" (в новій редакції)для організації та проведення ВСІХ закупівель, в тому числі спрощеної закупівлі. Чи обов`язково в такому випадку ДОДАТКОВО визначати або призначати уповноважену особу для організації та проведення СПРОЩЕНОЇ ЗАКУПІВЛІ з 19.04.2020 чи можливо цю роботу залишити за тендерним комітетом?
Відповідь
15.01.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2182 / 2095
Доброго дня! Як вийти з наступної ситуації: наразі проводиться закупівля (відкриті торги) на перевезення учнів, аукціон відбудеться лише 31 січня, натомість замовник здійснює перевезення "в борг". Враховуючи, що торги зіграють в кінці місяця, то договір буде укладено лише в лютому, а замовнику необхідно здійснити оплату за січень. Відповідно до чинного законодавства, ч.3 ст. 631 ЦК України в відкритих торгах не застосовується. Питання наступне: чи можливо замовнику через звіт про укладенний договір здійснити заключення договору на суму 180 тис, лише на січень, з метою здійснення оплати. А в лютому вже укласти договір за результатами відкритих торгів на лютик-грудень місяць?
Відповідь
15.01.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1834 / 1809
Якщо сума закупівлі більше 50 000 грн. і здійснюється протягом лютого-липня частинами, як правильно скласти річний план закупівель для цього товару/послуги?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2