Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
03.02.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1539 / 1339
Доброго дня. Цікавить питання щодо оприлюднення звіту про укладений договір. Якщо у нашому закладі укладаються договори (наприклад за газ) сума якого не перевищує 50 тис. грн., то потрібно оприлюднювати звіт про укладений договір, чи можна просто скласти план закупівель і все? Як взагалі діяти в такій ситуації, спираючись на законодавство? Якщо просто публікувати план закупівель, то це буде вважатися помилкою?
Відповідь
31.01.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
955 / 921
Між комунальним підприємством (засновник міська рада) та співвласниками багатоквартирного будинку укладено договір на управління багатоквартирним будинком Відповідно до п.5 ч.2 ст.10 Закону України «Про особливості права власності у багатоквартирному будинку» до повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про: проведення поточного і капітального ремонтів, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку та визначення підрядників для виконання таких робіт. Співвласники багатоквартирного будинку прийняли рішення про проведення поточного ремонту 10 – ти під’їздів, визначили підрядника для проведення таких робіт та доручили укладання договору на виконання поточного ремонту під’їздів Управителю, тобто КП ЖЕК. Вартість поточного ремонту згідно кошторису становить більше 200 тис.грн. Чи буде з боку комунального підприємства порушення щодо укладення договору на виконання поточного ремонту під’їздів без проведення процедури закупівлі у відповідності до ЗУ «Про публічні закупівлі».
Відповідь
31.01.2020 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1497 / 1193
Добрий день. Таке питання: є декілька будівель з різною адресою на які необхідно виготовити технічні паспорти. Сума 300000грн. Чи обовязково потрібно проводити відкриті торги чи можна заключити прямі договора пообєктно сума кожного договора буде складати 20000 грн.
Відповідь
31.01.2020 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
1193 / 1089
Стаття 36 Закону України про публічні закупівлі визначає, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі та визначає випадки, за яких такі зміни можливі. Системний аналіз нормативних актів дозволяє зробити висновок, що збільшити вартість за одиницю товару в договорі підряду, укладеному в результаті процедури відкритих торгів, якщо внаслідок цього збільшується динамічна договірна ціна самого договору, майже неможливо, оскільки законодавчі підстави такого збільшення невичерпні та не включають ряд типових ситуацій. Так, наприклад, замовник при формуванні технічного завдання вказує технічні характеристики певних матеріалів та/або обладнання, необхідних для виконання робіт, не зазначаючи його марку та виробника. Такі матеріали/обладнання з аналогічними технічними характеристиками виробляються різними компаніями: як вітчизняними, так і іноземними. При цьому ціни таких виробників на аналогічні матеріали/обладнання з однаковими технічними характеристиками суттєво відрізняються: подекуди певні виробники втричі дорожчі. Розраховуючи тендерну пропозицію та намагаючись при цьому запропонувати роботи по конкурентній ціні, не маючи проекту та, відповідно, чіткої інформації щодо марки та виробника таких матеріалів/обладнання, учасник пропонує дешевший сегмент, який, при цьому, відповідає технічним вимогам замовника. Після отримання проекту для виконання робіт переможець постає перед проблемою: вказані в проекті матеріали/обладнання певного виробника втричі дорожчі, а отже, їх постачання підчас виконання робіт за цінами, визначеними в договірній ціні, приведе до суттєвих збитків для підрядника; збільшити договірну ціну, щоб компенсувати витрати – немає законних підстав, навіть при динамічній договірній ціні; поставити матеріали/обладнання дешевшого сегменту неможливо – невідповідність проекту є серйозним порушенням будівельних норм. Як наслідок, підрядник змушений або працювати собі в мінус, або ініціювати внесення змін в проектно-кошторисну документацію, на що замовник не хоче погоджуватись, оскільки в іншому випадку нестиме додаткові непередбачені ним витрати на зміну проекту. Просимо роз’яснити, в який спосіб повинен діяти підрядник за таких обставин.
Відповідь
31.01.2020 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
1108 / 1062
Нормами ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» передбачено два типи договірної ціни – тверда та динамічна. При цьому, тверда ціна встановлюється незмінною на весь обсяг будівництва з наданням виконавцем гарантій щодо виконання завдання в установлені строки за фіксовану ціну, а взаєморозрахунки за твердими договірними цінами проводяться на підставі виконаних робіт та їх вартості, визначеної в договорі. Враховуючи, що договір укладено внаслідок проведення процедури відкритих торгів, чи має право замовник при проведенні взаєморозрахунків витребовувати у підрядника накладні на матеріали та обладнання на підтвердження його (підрядника) витрат, якщо така норма при цьому НЕ міститься у договорі про закупівлю? Відповідно до ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», приблизний кошторис (динамічна договірна ціна) встановлюється відкритим і може уточнюватися протягом усього строку будівництва. Уточнення динамічної договірної ціни здійснюється з урахуванням обґрунтованих цін на матеріальні ресурси, що склались на момент уточнення. Просимо роз’яснити, чи повинен підрядник при проведенні взаєморозрахунків у випадку динамічної договірної ціни надавати замовнику накладні на матеріали та обладнання на підтвердження його (підрядника) витрат, якщо при цьому уточнення динамічної договірної ціни не відбувається, а такі матеріали та обладнання актуються за цінами, визначеними в погодженій підчас проведення відкритих торгів договірній ціні?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2