Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
04.02.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
852 / 887
Державне підприємство «Львіввугілля» засноване на державній власності та належить до сфери управління Міністерства енергетики та захисту довкілля України. Відповідно до умов Статуту ДП «Львіввугілля», предметом діяльності підприємства є добування та збагачення кам’яного вугілля. Видобуток вугілля здійснює 6 шахт – відокремлених підрозділів підприємства. З огляду на вищевикладене, просимо надати роз’ясненння, чи може наше підприємство бути замовником, визначеним пунктом 4 частини першої статті 2 в редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019р. № 114-ІХ?
Відповідь
04.02.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1096 / 1007
Новою редакцією Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – новий Закон) передбачено можливість участі у процедурах закупівель об’єднань учасників. У разі якщо переможцем процедури закупівлі визнане об’єднання учасників, згідно з частиною шостою статті 33 нового Закону договір про закупівлю укладається між замовником та об’єднанням учасників – переможцем процедури закупівлі. Згідно з пунктом 2 частини другої статті 41 нового Закону переможець процедури закупівлі під час укладення договору про закупівлю повинен надати копію ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом та у разі якщо про це було зазначено у тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі чи вимагалося замовником під час переговорів у разі застосування переговорної процедури закупівлі. При цьому у разі якщо переможцем процедури закупівлі / спрощеної закупівлі є об'єднання учасників, копія ліцензії або дозволу надається одним з учасників такого об'єднання учасників. Разом з тим, згідно з частиною третьою статті 91 ЦК України юридична особа може здійснювати окремі види діяльності, перелік яких встановлюється законом, після одержання нею спеціального дозволу (ліцензії). При цьому відповідно до частини першої статті 227 ЦК України правочин юридичної особи, вчинений нею без відповідного дозволу (ліцензії), може бути визнаний судом недійсним. У зв’язку з цим просимо роз’яснити, чи може об’єднання учасників, яке, як окрема юридична особа, не має ліцензії (дозволу) на провадження господарської діяльності з постачання товарів (виконання робіт, надання послуг), що становлять предмет закупівлі, укласти договір про закупівлю, за умови що така ліцензії (дозвіл) наявна в юридичної особи, яка входить до складу об’єднання, а в договорі про закупівлю зазначено, що саме ця юридична особа буде безпосередньо здійснювати постачання товарів (виконання робіт, надання послуг) за договором про закупівлю.
Відповідь
04.02.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1293 / 1244
У разі, якщо в установі до 2022 року залишиться тендерний комітет, то яким чином розподілити обов'язки (та відповідальність) між ТК і УО щодо публікації плану закупівель? Адже з 19.04.2020 р. спрощені закупівлі має проводити лише УО. А хто повинен публікувати план?
Відповідь
04.02.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1325 / 1261
З 19 квітня 2020 року вступає в дію ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 року № 114-ІХ (далі Закон). Ч. 4 Розділу Х Закону встановлено, що до 01.01.2022 року замовник може утворювати тендерний комітет (комітети) для організації та проведення процедур закупівель. Замовник має право визначити уповноважену особу (осіб) та тендерний комітет (комітети), за умови, що кожен із них буде відповідальним за організацію та проведення конкретних процедур закупівель. Для цілей цього Закону тендерний комітет - це службові (посадові) та інші особи замовника, призначені відповідальними за організацію та проведення процедур закупівлі згідно із цим Законом. Уповноважені особи підтверджують рівень володіння знаннями у сфері публічних закупівель з урахуванням вимог абзацу другого частини восьмої статті 11 цього Закону. Відповідно до п. 35 ст. 1 Закону уповноважена особа (особи) - службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту). Враховуючи вище викладені положення Закону просимо надати відповідь на наступне запитання: Чи може тендерний комітет замовника складатись з його посадових осіб, що не підтвердили рівень володіння знаннями у сфері публічних закупівель в розумінні вимог абзацу другого частини восьмої статті 11 цього Закону та відповідно не являються уповноваженими (відповідальними) особами за проведення закупівель?
Відповідь
04.02.2020 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1283 / 1365
У зв’язку із неоднозначністю судових рішень, позицій з даного питання контролюючих та правоохоронних органів, звертаємось з проханням надати роз’яснення стосовно наступного. В поточному році виникла необхідність в закупівлі господарських товарів, які відносяться до різних кодів ДК 021:2015. Чи можливе укладання єдиного договору закупівлі, який містить різні коди ДК 021:2015 з оприлюдненням звіту про укладений договір по кожному предмету закупівлі, чи будуть такі дії правомірними, чи є необхідність укладання окремих договорів на кожен товар за окремим кодом ДК 021:2015? Звертаємо увагу, що при закупівлі товарів згідно одного договору з різними кодами ДК 021:2015, відсутня технічна можливість розміщення на електронному майданчику інформації про закупівлю. Також, просимо надати роз’яснення як діяти стосовно даного питання з 19.04.2020 року після введення в дію Закону України Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель від 19.09.2019 року
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2