Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
04.02.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1497 / 1421
Добрий день. Питання стосується абз. 7 п.5 ч.2 статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-IX (далі – Закон № 114): "договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель - для замовників, визначених у пункті 4 частини першої статті 2 цього Закону, у разі здійснення закупівлі відповідно до частин другої та шостої статті 3 цього Закону 114;" Я не зовсім розумію використання У ВИЩЕЗАЗНАЧЕНІЙ СТАТТІ частини 6 статті 3 Закону 114, в якій мова йде про те, що цей Закон не застосовується у певних випадках. Чи може тут мова шла не про частину другу та шосту статті 3 цього Закону 114; а про частину другу та ТРЕТЮ статті 3 цього Закону 114. Тому що, виходить, що договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ застосовується у разі здійснення спрощених закупівель та у РАЗІ КОЛИ МОВА ЙДЕ ПРО НЕЗАСТОСУВАННЯ ЦЬОГО ЗАКОНУ В ПЕВНИХ ВИПАДКАХ. Разом з тим відповідно до ч.3 ст.4 Закону 114 до РПЗ не включаються закупівлі, для яких цей Закон не застосовується. Тобто звіт про договір про закупівлю не включати до РПЗ? Хотілось почути Вашу думку та отримати роз’яснення щодо абз. 7 п.5 ч.2 статті 4 Закону № 114. Чи може тут мова йде про механічну помилку.
Відповідь
04.02.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1048 / 1000
19.04.2020 набуває чинності нова редакція ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про публічні закупівлі", в якій суттєво відрізняються вимоги статті 17 від нинішньої редакції. У зв’язку з цим, просимо Вас роз’яснити наступні питання: пп. 13 ч. 1 ст.17 необхідно відхилити пропозицію, якщо учасник процедури закупівлі має заборгованість із сплати податків і зборів - тобто вимога встановлена до Учасника, та підлягає розгляду до визначення результатів; - ч. 3 ст.17 з цієї підстави учасник повинен підтвердити відсутність цієї підстави, тобто надати інформацію «від себе», оскільки згідно цієї ж ч.3 документами відсутність підстав для відмови підтверджує лише переможець. Листом від 16.01.2020 № 3304-04/2361-06 Мінекономіки повідомило про офіційні реєстри, в яких замовник має отримувати інформацію для перевірки. Стосовно податкового боргу реєстру не має та інформація змінюється щодня. У звֹ’язку з цим постає питання: - під час розгляду пропозиції учасника необхідно керуватися лише інформацією, що надана учасником «від себе» чи інформацію про наявність або відсутність податкового боргу для цього етапу можливо отримати із публічної інформації в вигляді відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації»; - скільки раз необхідно перевіряти цю інформацію: двічі (у Учасника, і потім Переможця)?
Відповідь
04.02.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1525 / 1578
Чи можливе внесення змін до додатку річного плану закупівель 2019 року у 2020 році?
Відповідь
04.02.2020 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
1378 / 1315
Проведено відкриті торги на закупівлю бензину та дизельного палива , учасник подав скаргу на рішення тендерного комітету про відхилення пропозиції. Законодаством передбачено, що Замовник торгів має право самостійно усунути порушення, зазначене у скарзі та протягом 1 дня повідомити про те орган оскарження. На якому етапі орган оскарження може прийняти рішення про залишення скарги без розгляду, якщо Замовник усунув порушення на наступний день після прийняття рішення органом оскарження про призначення дати розгляду скарги та повідомив про це орган оскарження.
Відповідь
04.02.2020 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
1468 / 1400
ДЕРЖАВНИЙ КОНЦЕРН "УКРОБОРОНПРОМ", проводить конкурсний відбір потенційних постачальників природного газу через систему Прозорро № UA-2020-01-31-000596-b, на суму 246 667 635,54 грн. та було обрану процедуру "Допорогові закупівлі". У Конкурсній документації вказується: " Конкурс проводиться в інтересах окремих підприємств Концерну, закупівлі яких не підпадають під дію Закону України «Про публічні закупівлі». Кожне окреме підприємство Концерну укладатиме договір з переможцем конкурсу, який визначається за результатами аукціону. Концерн не несе відповідальності за укладення і виконання договорів з переможцем конкурсу. Аукціон проводиться відповідно до вимог наказу ДП «Прозорро» від 19.03.2019 №10, як допорогова закупівля, з метою максимальної економії та ефективності коштів підприємств Концерну." Згідно вимог діючого законодавства, якщо вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень, то застосовуються положення Закону України «Про публічні закупівлі» (ч. 1 ст. 2 вказаного Закону). Вказана закупівля не підпадає під виключення, передбачені в ч. 3 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі». Також на вказану закупівлю не розповсюджуються положення Закону України Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони. Не регулює вказану закупівлю й положення наказу ДП «Прозорро» №10 від 19.03.2019 року Про затвердження Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель…» Відповідно до п. 2. ст. 7 ЗУ "Про державне оборонне замовлення" "Державні замовники здійснюють відбір виконавців з постачання (закупівлі) продукції, робіт і послуг: якщо їх закупівля за оборонним замовленням становить державну таємницю, - у порядку, передбаченому цим Законом; в інших випадках - у порядку, визначеному законами України "Про публічні закупівлі" та "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони". Вищезгадана закупівля не становить державну таємницю, та повинна проводитися у відповідності до ЗУ "Про публічні закупівлі". Окремо зазначаємо, що ДК "УКРОБОРОНПРОМ" вже провів аукціон № UA-2019-12-19-001831-a, на суму 292 214 491,00 грн., обравши процедуру "Допорогові закупівлі". 1. Чи є ДК " УКРОБОРОНПРОМ" "Замовником" у розумінні ЗУ "Про публічні закупівлі"? 2. Чи має право ДК " УКРОБОРОНПРОМ" проводити закупівлі в інтересах учасників концерну? 3. Чи підпадають під дію ЗУ "Про публічні закупівлі", закупівлі, які проводить ДК " УКРОБОРОНПРОМ" та учасники ДК " УКРОБОРОНПРОМ"? 4. Чи є учасники концерну ДК " УКРОБОРОНПРОМ" "Замовниками" у розумінні ЗУ "Про публічні закупівлі"(наприклад: ПАТ "НВО" "Київський завод автоматики"(код ЄДРПОУ: 14309356); Державне підприємство "Харківський завод спеціальних машин"(код ЄДРПОУ: 7904041), ДП "Електричні системи" (код ЄДРПОУ: 40210018))? 5. Чи повинно ДК " УКРОБОРОНПРОМ" керуватися вимогами ЗУ про публічні закупівлі при здійсненні закупівель на через систему Прозорро? 6. Чи вправі ДК " УКРОБОРОНПРОМ" керуватись нормами наказу 10 та 11 ДП "Прозорро" при здійсненні закупівель через систему Прозорро на суму, зо перебільшує 200 тисяч гривень для товарів? Відповідь просимо надати у строки передбаченні чинним законодавством. Відповідь просимо надіслати на електронну адресу:rm.com.ua@ukr.net та на поштову адресу: 65049,Одеська область, м. Одесу, вул. Эфима Геллера 24/2 Про готовність відповіді просимо повідомити за тел. 0932753654.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2